Žemės ir lito referendumai – ką daryti?

2014, 12 balandžio, 8:12 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (5) | peržiūrų 615 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisPagal „Vilmorus“ surengtos apklausos rezultatus, mažiausiai iš pateikto 18 Lietuvos institucijų sąrašo, respondentai sakė pasitikintys partijomis – 4,6 proc. ir Seimu – 5,4 procento iš dviejų milijonų šiuo metu gyvenančių Lietuvoje (apie milijoną yra išvykę dirbti bei gyventi į užsienį ir jie Vilmorus apklausoje tikrai nedalyvavo). Penki procentai pasitikinčių Seimu, skaičiuojant nuo 2 milijonų, bus 100 000 žmonių, o partijomis pasitiki dar mažiau.

Žemės referendumo organizatoriai surinko 320 000 parašų reikalaudami atstatyti Lietuvos piliečių teisę į žemės nuosavybę, kuri buvo išbraukta iš 47 Lietuvos Konstitucijos straipsnio, įrašant ten galimybę įsigyti Lietuvos žemę tik užsieniečiams.  Skaičiuojant nuo tų pačių 2-jų milijonų gaunasi, kad referendumo reikalauja 16% turinčių rinkimų teisę Lietuvos piliečių.

Akivaizdu, kad žemės referendumo parašų rinkėjai turi mažiausiai tris kartus didesnį tautos pasitikėjimą negu Seimas ir visos partijos kartu paėmus.

Ar ne keista, kad Lietuvos pilietis nebeturi konstitucinės teisės įsigyti žemės, kurioje gyvena ir kurią gina, o štai užsienietis neturintis jokių pareigų šios žemės ir joje gyvenančios visuomenės atžvilgiu, staiga netikėtai įgijo didesnes teises joje, nei pilietis?

Bet mes matome, kad Seimas, kuriuo nepasitiki 95% piliečių ir Vyriausioji Rinkimų Komisija (VRK), kurios niekas nerinko, bet ją paskyrė partijos neturinčios jokio pasitikėjimo, nevykdo nei Konstitucijos, nei referendumo įstatymo ir dar gražiau tiek Seimas, tiek VRK postringauja, kad Lietuva stojimo į ES sutartimi įsipareigojo leisti pirkti žemę svetimšaliams ir kad referendumas prieštarauja stojimo į ES sutarčiai ir kitiems Lietuvos įsipareigojimams Europos Sąjungai.

Taip pat VRK atsisakė įregistruoti iniciatyvinę grupę rengti referendumą dėl euro neįvedimo ir lito išsaugojimo. VRK demagogiškai postringauja, kad referendumas dėl euro neįvedimo prieštarauja stojimo į ES sutarčiai, Lietuvos įsipareigojimams Europos Sąjungai, kažkokiems įstatymams ir bendrai kažkokiai įstatymų priėmimo filosofijai. Akivaizdu, kad VRK ne tik nevykdo referendumo įstatymo, bet imasi aiškinti Konstituciją, įstatymus ir tarptautines sutartis.

Tačiau nei Konstitucija, nei jokie įstatymai Vyriausiajai Rinkimų Komisijai nesuteikė teisių aiškinti Konstituciją, įstatymus ir tarptautines sutartis. VRK paprasčiausiai sauvaliauja, savinasi jai nesuteiktas galias.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 105 straipsnyje rašoma:

Konstitucinis Teismas nagrinėja ir priima sprendimą, ar neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti Seimo priimti aktai. Konstitucinis teismas taip pat nagrinėja, ar neprieštarauja Konstitucijai ir įstatymams:
3.Ar Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys neprieštarauja Konstitucijai.

Įsidėmėkite 105 straipsnio 3-ią punktą; ne tarptautinės sutartys turi viršenybę prieš Konstituciją, o Konstitucija turi prioritetą prieš visokias sutartis ir jei Vyriausybės, Seimo ar Prezidento pasirašyta tarptautinė sutartis prieštarauja Konstitucijai, tai tokia sutartis negalioja nuo pat jos pasirašymo momento.

Bėda yra ta, kad Seimas, Vyriausybė ir Prezidentas pasirašė visokių tarptautinių sutarčių prieštaraujančių ir laužančių Konstituciją, bet niekas nesikreipė į Konstitucinį Teismą, kad tos sutartys būtų įvertintos ir ar jos neprieštarauja Konstitucijai, o kreiptis į Konstitucinį Teismą gali:

Lietuvos Respublikos Konstitucija 106 straipsnis:

Teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl 105 straipsnio pirmojoje dalyje nurodytų aktų turi Vyriausybė, ne mažiau kaip 1/5 visų Seimo narių, taip pat teismai…
…taip pat Respublikos Prezidentas.

Viso straipsnio nerašiau, bet į Konstitucinį Teismą kreiptis gali kaip tik išvardinti pareigūnai ir įstaigos. Patys sudarinėja Konstitucijai prieštaraujančias tarptautines sutartis ir tik patys gali kreiptis į Konstitucinį Teismą, todėl savaime suprantama, kad jie nesikreipia. O kai savo konstitucinėmis teisėmis nori pasinaudoti piliečiai, tuomet Seimas, Vyriausybė ir VRK pradeda postringauti visokias demagogijas, prisiskiria sau teisių, kurių jiems nesuteikia Konstitucija ir neleidžia piliečiams įgyvendinti savo konstitucinių teisių. Primenu – nei VRK, nei Seimas, nei Vyriausybė neturi teisės aiškinti Konstituciją.

Seimo ir VRK daromos kliūtys trukdančios surengti žemės referendumą, o taip pat iniciatyvinės grupės dėl euro neįvedimo neįregistravimas akivazdžiausiai visiems rodo, kad Seimas ir VRK savivaliauja, neteisėtai prisiskiria sau visokių teisių ir nevykdo įstatymų.

Ką daryti?

Skaitau konstituciją:

2 straipsnis
Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.

3 straipsnis
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

4 straipsnis
Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus.

Ketvirtame straipsnyje rašoma, kad piliečiai valstybę gali valdyti tiesiogiai arba per savo išrinktus atstovus. Nė vieno žodžio nėra parašyta apie jokias partijas, o visą valdžią privalome rinktis kaip tik iš partijų, kuriomis nepasitiki daugiau kaip 95 procentai žmonių, t.y. iš pačių prasčiausių ir pačių nepatikimiausių žmonių.

O tie išrinktieji neteisėtai savinasi jiems nepriklausomas galias – referendumų organizavimas kaip tik tą labai puikiai išryškino. Vadinasi mes piliečiai nepažeisdami Konstitucijos galime imti šalį valdyti tiesiogiai kaip rašoma
4-jame straipsnyje, nekreipdami dėmesio į itin nepatikimus ir savivaliaujančius atstovus.

Siūlau tiek žemės, tiek lito referendumus vykdyti patiems nekreipiant dėmesio į VRK ir Seimą.

Kaip tik taip padarė islandai. Parašus surinkome, tai parašų rinkėjai turi eiti iki galo ir patys įvykdyti referendumą. Viskas išeina taip kaip ir bet kurioje kitoje kovoje – jei priešininkas nepasiduoda, reikia stiprinti veiksmą tol kol pasiduos ir švęsti pergalę; arba yra kita išeitis – pasiduoti pačiam. Kitaip nebūna.

Siūlau kautis iki galo. Patiems įvykdyti referendumus ir padaryti kaip padarė islandai. Islandija – Revoliucija apie kurią visi nutylėjo: https://www.sarmatas.lt/11/revoliucija-apie-kuria-visi-nutylejo/

Pranas Valickas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Audra says:

  Tai ir Valio!!! Darykim taip, kaip gerb autorius patarė. Juk išeitis visada yra, jeigu jos uoliai ieškosime. Reikia nedelsiant kreiptis į Referendumo iniciatorius su šiuo pasiūlymu ir išaiškinimu.

 2. Omega says:

  Praktiškai receptas yra, beliko kad tautoje atsiras organizatorius ir tai įvykdys.

 3. Kęstutis says:

  … liko trečias mėginimas… Kreiptis į VRK (paskutinį kartą) dėl priešlaikinių seimo rinkimų…

 4. Valdas says:

  Palaikau Prano nuomonę reikia Tautai savo valią vykdyti tiesiogiai,kaip parašyta LR konstitucijoje. O  Teisinis klanas su Udriu priešakyje su teismais  su valdžiažmogiais ir nežinomos orientacijos sunkiai nusakomos lyties prezidentu (prezidente),priešinsis ir priiminės nesąmones kad tik Tautą nustumti nuo valdymo ,tai valstybės užgrobimas ir tai jau darosi akivaizdu.

 5. Stebetojas says:

  Puiki mintis. Kas pasiulys konkreciai, kaip ta igyvendinti? Sudijuosim Islandijos patirti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top