Zigmas Vaišvila. Krizė. „Šnipas“ Algirdas Paleckis ir „seklys“ Darius Jauniškis

2020, 1 balandžio, 7:30 | kategorija LPT | atsiliepimų (17) | peržiūrų 632 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Algirdas Paleckis

BNS nuotr.

Viešai į teismą dėl Algirdui Paleckiui taikomos kardomosios priemonės (suėmimo) kreipėmės 49 Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, dar 6 Lietuvos Respublikos 1990-1992 m. kadencijos Aukščiausiosios Tarybos deputatai, 3 pirmosios Vyriausybės nariai, dar trys kolegos signatarai palaikė šį kreipimąsi tik dėl kardomosios priemonės pakeitimo.

Kreipimesi atkreiptas teismo dėmesys į tai, kad Generalinei prokuratūrai teismui perduotoje byloje įtarimų, pareikštų A. Paleckiui, turinys gerokai skiriasi nuo tų veikų, kurios buvo įvardintos daugiau kaip prieš pusantrų metų, skiriant suėmimą – „platus, gerai organizuotas ir galimai net ginkluotas šnipinėjimo tinklas“.

Mes, pasirašiusieji kreipimąsi, manome, kad teismas turėtų paneigti arba patvirtinti vis labiau plintančią nuomonę, kad A. Paleckis gali būti teisiamas ne už nusikalstamas veikas, bet už neatitinkančias oficialioms nuostatoms politines pažiūras.

Pasakysiu paprasčiau – bent manęs taip paprastai neįtikins, kad Rusijos žvalgyba „plataus, gerai organizuoto ir galimai net ginkluoto šnipinėjimo tinklo“ organizavimą patikėtų atskleistam ir net jau Lietuvoje teistam šnipui.

Tai būtų ne šnipas, o „šnipas“. Bėda ta, kad mes susitaikome su tokiomis primityviomis didžiosios dalies žmonių mulkinimo priemonėmis.

Deja, ši byla atspindi ir mūsų Lietuvos prokuratūros, mininčios atkūrimo 30-metį, veidą.

Į tai žingsniavome nuosekliai, o prasidėjus Ukrainos krizei – jau ir tiesmukai, visiškai primityviai. 2016 m. kovo 30 d. spaudos konferencijoje LR Seime pristatant garsųjį 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“, Lietuvos Respublikos VSD direktorius Darius Jauniškis, kaip tikras saldofonas, atvirai paaiškino (įrašo 16-17 min., 27-28 min., 29-30 min.), kodėl grėsmėmis Lietuvai paskelbti net signatarai – tam tikri jų (ataskaitoje minimi du signatarai – Rolandas Paulauskas ir Zigmas Vaišvila) pasisakymai kelia grėsmę, nes Rusija juos cituoja:

„Veiksmai kalba patys už save“, „Mes ne teisine prasme vertinome signatarų veiklą.“, Mes manome, kad tam tikri pasisakymai kelia grėsmę,.. parodo, kad Lietuvoje yra ir kitaip mąstančių,….“.

(//www3.lrs.lt/pls/inter/w5_ivairus.sp_konf?p_data_nuo=2016+03+30&p_data_iki=2016+03+30&p_s=, https://www.youtube.com/watch?v=oazG2GY0mbI ).

Dar D. Jauniškis be jokių įrodymų papildomai paaiškino, kad mes esame nepatenkinti esama santvarka.

Laisvai, saldofone, nurodymas jau įvykdytas!

Tik po aktyvių kelerius metus trukusių veiksmų gavau galimos atsakomybės išsigandusio „seklio“ D. Jauniškio pasirašytą 2017 m. rugsėjo 29 d. LR VSD raštą Nr.18-7958, kuriame paaiškinta, kad Z. Vaišvila nebuvo grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui.

O LR Seimas beatodairiškai paknopstomis jau svarsto Prezidento Gitano Nausėdos teikimą Seimui LR VSD vadovu Darių Jauniškį skirti dar kartą.

Respublikos Prezidentas pasiūlė buvusios Prezidentės Dalios Grybauskaitės aptarnautoją, pakeitusį šiose pareigose „vilko bilietą“ gavusį Gediminą Griną.

Priminsiu, kad buvęs LR VSD direktorius G. Grina kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, supratęs, kad dėl eks-prezidentės užgaidų jis buvo pakištas ir gali likti atpirkimo ožiu taip vadinamoje valstybės paslapties apie Rusijos valstybės paslaptį D. Grybauskaitę nutekinimo spektaklyje.

Po šio G. Grinos veiksmo buvo pradėta taip vadinama Ulbinaitės byla, o tuometinė Prezidentė D. Grybauskaitė metus laiko (!) išvis nebendravo su G. Grina.

Vėl glaudus eks-prezidentės ir LR VSD veikimas prasidėjo tik LR VSD direktoriumi paskyrus D. Jauniškį.

Prezidento G. Nausėdos net LR Seime neklausia, kas ir kuo jį valdo, kad yra priverstas veidmainiškai teikti D. Jauniškio kandidatūrą, kodėl tai daroma, šiam saldofonui atvirai patvirtinus, kad jo nurodymu buvo renkama informacija apie kandidato į Respublikos Prezidentus G. Nausėdos komandą?

Jei Prezidentas G. Nausėda negerbia jį išrinkusių žmonių, tai ar gerbia jis bent save?

Artimiausiomis dienomis Lietuvos apeliacinis teismas svarstys A. Paleckio advokatų pateiktą skundą dėl Šiaulių apygardos teismo nutarties, kuria jo suėmimas buvo pratęstas dar 2 mėnesiams (bent ne trims).

Tiesa, Šiaulių apygardos teismas paskelbė, kad bylos nagrinėjimas bus viešas, išskyrus posėdžius, kuriuose bus kalbama apie valstybės paslaptis.

Tikėsimės, kad ne Rusijos valstybės paslaptis uždaruose posėdžiuose aptarinės Lietuvos teismas…

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 17

 1. Myndė says:

  Įdomu, kiek teks visiems susimesti Paleckiui, kai burbulas sprogs, o jis kreipsis į Strasbūrą…

 2. Paleiskite ta liurbi says:

  Jei rusu spec tarnybos tik tokia agentura turi, musiskes ramiai gali miegoti.

 3. Vidas says:

  Kai stebi shi absurdo ir debilizmo spektakli, vykstanti „demokratineje“ valstybeje, supranti, kokioje skyleje atsidurusi salis….!!!

 4. Vytas says:

  Visa ši kaltinimų A.Peleckiui karuselė (kaip ir Z.Vaišvilai, N.Venckienei, jos tėvams) iš valdžios pusės grįsta vienu – valdžiažmogių baime dėl galimo demaskavimo. A.Peleckis ypač pavojingas dėl to, kad per daug priartėjo prie sausio 13-ios įvykių realių faktų atskleidimo. O juk tuose įvykiuose galimai kyšo pagrindinio tų įvykių režisieriaus V.Landsbergio ausys. Ne veltui neberodomas tos nakties realios įvykių raidos įrašas. O aš tą transliaciją gerai prisimenu. Du skirtingi žmonės, a.a. A.M.Brazauskas ir V.Landsbergis, dvi skirtingos reakcijos į įvykių raidą. Kai iškilo grėsmė, kad kariuomenė atakuos AT pastatą, ka buvo pranešta, kad iš karinio miestelio pajudėjo tankai, A.Brazauskas iš širdies nusikeikė, pasakydamas tik vieną žodį, rusišką keiksmažodį, reiškiantį galą: „p..dec“. V.Landsbergis nesureagavo visiškai, lig tai jam būtų žinomas , planuotas, dalykas. Todėl nebelieka abejonių, kas nuo stogų šaudė į bokšto gynėjus. Tik savais aš juos nepavadinčiau.

 5. Myndė says:

  Bet mūsiškės nemiega – jos pusantrų metų tą liurbį „šnipu“ vadina – gal tegu geriau daržovių bazėj krovikais tedirba?
  Geriau jau miegotų – pigiau kainuotų. Įdomu, kaip „teroristės“ Kusaitės burbulas sprogo?

 6. saul says:

  O kam? Viskas čia gerai.Tegul pasėdi ar gaila.Paleckiukas- atgrąsymo priemonė kitiems.Kaip simboliška DDD

 7. saul says:

  Ko jūs čia juo rūpinatės? Kai jo partiečiai ,lietuvius šaudė, į sibirus siuntė ar uždarinėjo į psichūškes,viskas buvo gerai? Būt gerai,kad visi komunistuojantys tokio likimo sulauktų.

 8. Gintas says:

  Užtenka įtarimų šnipu ir galima mėnesiais laikyti žmogų uždaryta?! Nieko, vietiniams chalujams ir papuasams tarptautinis žmogaus teismas išaiškins kaip ir kas, o Lietuva susimokės. Kaip ten buvo su slaptu kalėjimu ir sumokėta bauda ten sedejusiam arabui! Paleckis gyvas įrodymas, kad šitie lithuanijos politprostitutes dar nelaimėjo ir kuo toliau, tuo ju pralaimėjimas artėja. Tarp visuomenės ir valdančios elito toks didelis atotrūkis, kad kilus neramumams iš seimo akmens ant akmens neliks!

 9. konkurencijos nėra says:

  Tik eurupyderai taip apie kenčiantį Žmogų atsiliepia…!

 10. saul says:

  Bet…..karavanas eina tolyn.

 11. Myndė says:

  Kaip čia pasakius…
  COVID-19 iki skausmo aiškiai įrodė, kaip sklandžiai tas karavanas ritasi bedugnėn Italijoj, ir kaip eina Kinijoj – kaip nemalonu būtų pripažinti.
  Aš suprantu, kai savanoriai sugalvojo pažaisti maištą, pasiėmė automatus ir išvažiavo į mišką. Ten prisigėrė, lyg kažką nušovė… Ko girti civiliokai nepridaro…
  Aš suprantu (nors ir apmaudu), kad mūsų VSD tiek tesugeba – visa valstybė degraduoja, ką čia bepakeisi.
  Bet aš niekaip nesuprantu, kaip profesionalūs komandosai (o Alfa būrys tokie yra – nei daugiau, nei mažiau) tamsoje pyškina nematydami kur taip, kad nušauna vieną saviškį.
  Ir netikiu ta versija nė už ką.

 12. temidė says:

  saul, kai pasikeis valdžia ir tu atsidursi paleckio vietoj, mes irgi aejingai sakysim lai sėdi tas mulkis saul, vistiek visuomenei jokios naudos iš pagiežingo užzombinto šovinisto.

 13. saul says:

  Matau,kas čia pagiežingas DDD Valdžia pastoviai keičiasi-va,dabar,žali valstiečiai.Anksčiau buvo socdemai,koncervai ar artistai .Ir ką? Kacapų temidė laukia puckino? Ši temidė apie tai? O tu ,mindžiau norėjei,kad ristųsi žemyn.Ką jau kinai geri? Sakyk tiesiai šviesiai-kas Kremliui geri,tai ir man geri,ane? DDD O kur tavo pasakojimai apie Bulbarusiją? Jau ne pavyzdys? Bet,Mindžiau,pripažink,kad Lietuva taip niekad dar gerai negyveno.Taigi…. vaikučiai,vargiai,ar jūs sulauksite „savo iškrypėliškos“ valdžios ir aš tuom laaaaabai džiaugiuosi ir didžiuojuosi DDD

 14. saul says:

  mindžiui.O tai kaip ten einasi gerai Kinijoj? Kodėl Kinijoj? Tu pažiūrėk į Baltarusiją ir įŠ,Korėją-ten pranešė,išvis,koronviruso nėra.Tai va.Kokia čia Italija ar Ispanija su JAV-geriausios šalys pasirodė,kad dabar, Š.Korėja,Baltarusija ir Rusija.Jose,gi,mažiausiai susirgusių koronvirusu.TU JAIS NETIKI ????Tu,dabar,tik tai gi laikai,viso…ko….atspindžiu.Ir dar turėčiau priminti,kad visos trys didžiausios pandemijos prasidėjo Kinijoje-Ispaniškas gripas,SARS,ir paskutinis kinietiškas koronvirusas.Bet mindžiui jie geri ir nekalti.Na tai sėdėk sau sveikas dar puse metų savo chruščiovkėje ir girk Kiniją DDD

 15. konkurencijos nėra says:

  🙈🙉🙊

 16. Myndė says:

  saul, kad tu nuolat nusišneki – seniai visi žino. Bet panašu, kad tau jau ir haliucinacijos prasidėjo :)

 17. saul says:

  Koks jūs pastebus ir netgi įžvalgus.Tu gi žinai ,ką kiti,dar net,nespėjo pagalvoti DDD Tu toks…toks….visažinis.Na ir kaip i pasireiškia tos mano haliucinacijos? Kai nebelieka argumentų,visi kremliniai.pradeda meluoti ir išvedžioti.Tai čia nieko naujo-toks jų tikėjimas.Bet ką aš čia…..Tik su žmonėm galima diskutuoti o čia……

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top