Zigmas Vaišvila. Vyriausybė pripažįsta D. Grybauskaitės vadovaujamo fondo neegzistavimą – šią problemą spręs.

2020, 22 balandžio, 15:07 | kategorija LPT | 3 komentarai | peržiūrų 471 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

zigmas vaišvila

Nežiūrint į karantiną, susikaupus spręstiniems klausimams, š.m. balandžio 21 d. Vyriausybės rūmuose įvyko signataro Zigmo Vaišvilos susitikimas su Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio biuro vadove Živile Navickaite – Babkin ir Ministro Pirmininko patarėju teisės ir teisėsaugos klausimams Donatu Matuiza. Buvo aptarti ruošiamo Ministro Pirmininko ir signataro Z. Vaišvilos susitikimo klausimai.

Diskutuota dėl Sveikatos apsaugos ministerijos kaskart inicijuojamų sveikatos apsaugos įstaigų (Higienos instituto, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, Lietuvos medicinos bibliotekos, kt.) reorganizavimų dėl reorganizavimo klausimai ir jų beprasmiškumas, žalingumas Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai, ką atsiskleidė ir įvairiapusiškai patvirtino Vyriausybės veikla karantino metu siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją Lietuvoje.

Z. Vaišvila pasiūlė Vyriausybei veikti drauge su Visuomenės ekstremaliųjų situacijų komisija, derinti šios visuomenės struktūros iniciatyvas ir siūlymus Vyriausybei, pakvietė Vyriausybę skirti atstovus spręstinų klausimų dalykiškam aptarimui su Visuomenės ekstremaliųjų situacijų komisija.

Zigmui Vaišvilai buvo padėkota dėl jo ir buvusio Seimo nario Audriaus Nako iškelto klausimo dėl neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo, apie kurio fiktyvų įkūrimą viešai paskelbė finansų ministras Vilius Šapoka, pradėjęs su paskelbtomis šio neegzistuojančio fondo taryba ir valdyba neteisėtą ir nusikalstamą veiklą.

Z. Vaišvila informavo Ministro Pirmininko atstovus apie Z. Vaišvilos ir A. Nako kreipimąsi į teisėsaugą dėl šio akirbokšto ir apie šiandieninį Z. Vaišvilos ir A. Nako kreipimąsi į neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo tarybos ir valdybos narius, kviečiant juos nutraukti šią neteisėtą veiklą, diskredituojančią Vyriausybę ir valstybę.

Ž. Navickaitė – Babkin patvirtino, kad Vyriausybė pripažino šią problemą, ir spręs šį klausimą.

D. Matuiza atkreipė dėmesį į signatarų Z. Vaišvilos ir A. Bultkevičiaus siūlymą įvertinti Lietuvos žvalgybos tarnybų veiklos trūkumus, šioms nesugebėjus laiku įvertinti COVID-19 grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui ir šios akivaizdžios grėsmės net nerašant į šiemet paskelbtą LR VSD ir AOTD prie LR KAM „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“.

Z. Vaišvila pakvietė Vyriausybę dėl šios problemos apsvarstyti Krašto apsaugos ministerijai pavaldaus Antrojo operatyvinių tarnybų departamento veiklą, nes tokios žvalgybos tarnybų veiklos spragos daro didelę žalą valstybei ir jos piliečiams.

Aptarti ir FNTT vadovybės kaltinimai FNTT vyriaus. tyrėjai Rasai Bernatonytei, jos, kaip pranešėjos, apsaugos būtinumo klausimas. Ž. Navickaitė – Babkin pasidžiaugė, kad ikiteisminis tyrimas, prieš metus inicijuotas FNTT direktoriaus Antoni Mikulskio prieš R. Bernatonytę ir Z. Vaišvilą, yra baigtas.

Šis tyrimas buvo inicijuotas dėl to, kad Z. Vaišvila gavo R. Bernatonytės padarytas ikiteisminio tyrimo dokumentų kopijas, tariamai neturėdamas prokuroro sutikimo. Ikiteisminis tyrimas vykdomas dėl buvusio vidaus reikalų ministro ir buvusio prokuroro Juozo Matonio neteisėtų veikų.

Z. Vaišvila kviečia Ministrą Pirmininką išsiaiškinti FNTT vadovybės vykdomo susidorojimo su R. Bernatonyte priežastis, buvo prisimintas principingas S. Skvernelio elgesys, kuomet Rasa Kazėnienė atskleidė korupciją Kauno tardymo izoliatoriuje.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. Vytas says:

    Lašas po lašo ir akmenį pratašo. Šią patarlę žino, turbūt, visi. Ledai pajudėjo, tik abejoju, kad premjero patarėjo ir biuro vadovės žodžiai virs kūnų, t.y. asmenys grubiai pažeidę įstatymus bus tinkamai nubausti. Palauksim Z.Vaišvilos susitikimo su premjeru. Jei tik jis įvyks. Įtariu, kad „kovos“ su virusu pretekstu bus bandoma visus išaiškėjusias negeroves „nurašyti“. Tad kantrybės.

  2. Garantuoju says:

    Nespręs, nesvajok, Zigmai, nespręs…

  3. Primenu savo komentarą says:

    Na, Zigmai, ar sprendžia?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top