Žudymas nėra politinė priemonė, nors konservatoriams atrodo kitaip

2015, 21 balandžio, 23:54 | kategorija LPT | atsiliepimų (5) | peržiūrų 315 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Audrius Nakas | foto: Olgos Pošakovos

Lietuva labai aktyviai reaguoja į žmogaus teisių ir laisvių pažeidimus pasaulyje, Europoje, o ypač dėl susiklosčiusios įtemptos padėties Ukrainoje.

Valstybės atstovai išreiškė  aiškią poziciją dėl žurnalistų nužudymo Prancūzijoje ir solidarizavosi su prancūzų tauta, tačiau visiškai ramiai sutiko žinią apie žurnalistų ir politikų žūtį Ukrainoje.

Norėdamas atkreipti dėmesį, kad žudymas, o ypač dėl politinių motyvų, yra netoleruotinas, nesvarbu, kur vyktų ir dėl kokių pažiūrų, paviešinau šį pareiškimą Seime.

Lietuvos Respublikos Seimo nario Audriaus Nako

P A R E I Š K I M A S

2015 m. balandžio 21 d.

Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems ir Ukrainos Aukščiausiajai Radai dėl Ukrainoje nužudytų žurnalistų Olgos Moroz, Sergejaus Suchoboko, Olesio Buzinos ir buvusio Aukščiausiosios Rados deputato Olego Kalašnikovo, kuris nusikaltimo išvakarėse viešai pareiškė apie jam išsakytus grasinimus. Smurtas prieš žurnalistus ir laisvą žodį, taip pat prieš buvusius parlamento narius, jų nužudymas negali būti niekuo pateisinami.

Solidarizuojuosi su Ukrainos Tauta, nužudytųjų artimaisiais, kolegomis ir draugais šią sunkią išbandymų valandą ir esu įsitikinęs, kad nusikaltimai bus skubiai ištirti, o žurnalistų ir buvusių parlamentarų persekiojimas bei smurtas prieš juos Ukrainos valdžios bus principingai įvertintas ir sustabdytas. Į šiuos įvykius sunkiame Ukrainos kovos kelyje į Europą ir demokratijos plėtrą būtina atkreipti ypatingą dėmesį.

Kviečiu Ukrainos Aukščiausiąją Radą sutelkti pastangas demokratijos vertybių stiprinimui, užtikrinant pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms.

Suprasdamas atsakomybę dėl bendrų Ukrainos ir Lietuvos siekių, gerbdamas 1993 m. spalio 12 d. Vilniuje nužudyto „Respublikos“ dienraščio žurnalisto Vito Lingio atminimą ir Lietuvos įsipareigojimą ištirti 1991 m. sausio 13 d. Vilniuje Tarybų Sąjungos kariškių ir kolaborantų įvykdytus karo nusikaltimus bei nusikaltimus žmoniškumui, kreipiuosi į Ukrainos Aukščiausiąją Radą ir raginu paspartinti Sausio 13-osios baudžiamosios bylos įtariamųjų, besislapstančių nuo teisingumo įvykdymo Ukrainoje, išdavimą Lietuvos Respublikai.

Seimo narys Audrius Nakas

P. S. Prieš pradedant skaityti mano pareiškimą, jo net neišklausęs, konservatorius Andrius Kubilius Seimo salėje metė replika, kad dėl šių įvykių  savo nuomonę jau pareiškė Viktoras Uspaskichas, t. y. leido suprasti, kad tos „nešvarios“ temos padorūs Seimo nariai net neturėtų liesti ar kelti kokių nors klausimų.

Įdomu, ką sakytų konservatorius, jei V. Uspaskichas pirmasis būtų pasisakęs ir dėl prancūzų žurnalistų nužudymo?

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. A.Nyzius says:

  Dėl kažkokių koloradinių žurnalistų, ar net lietuvių – tai niekis, smulkmė. Va prancūzas žurnalistas – kitas reikalas. Na bet jeigu jau žydas ir dar žurnalistas – tai reikia sklebti karą kokiai nors islamo šaliai. Nagi bet kuriai – kuri arčiausia. Arba net neskelbiant – subomborduoti. Juk jūs net nesuprantat – tai išskirtinė , išrinktoji tauta. Iš jos kilo dievas. Ir ne vienas. 

 2. artas says:

  Šaunuolis Nakas – padarė tai, ką reikėjo padaryt iškart įvykus toms žmogžudystėms. Tik mūsų „žmogeliukai“ sėdintys Seime to nesuprato. Mat nebuvo „signalo“ iš šeimininkų ir gavosi taip, kad vėl prisidirbo lygioj vietoj, tik šįkart dėl to, jog nieko nedarė. T.y. nedarė to, ką privalėjo padaryt. Suskiai.

 3. Niekšai visą gyvenimą liks niekšais says:

  Kadangi dėl tų keturių žmonių nužudymo Lietuvoje ir „demokratinėje“ ES yra spengianti tyla, tai drąsisi galima daryti išvadą, kad tie visi nužudymai tikriausiai yra padiktuoti paties „šeimininko“ (CŽV) , todėl vergai ir vasalai (tame tarpe ir konservatoriai) tyli kaip žemę pardavę. Niekšai visą gyvenimą bus niekšai.

 4. Gojus says:

  bet faina laida su Naku buvo per naktinį ekspresą. Stebuklas kad tokią į eterį išleido!

 5. zingeidus says:

  kokia tiksliai nuoroda i Nako intervju?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top