Alkoholio kontrolę išduos…TS-LKD?

2011, 11 gegužės, 10:01 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (6) | peržiūrų 608 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisKad sumažėjusio alkoholio vartojimo įsiutinti alkoholio gamintojai nenurims buvo aišku iškarto po to, kaip pasirodė pirmieji skaičiai, rodantys, kad alkoholio kontrolės prasme Lietuva pagaliau pajudėjo iš mirties taško ir sužibo vilties spindulys, kad sutelktomis pastangomis bus siekiama įgyvendinti dar 1995 metais nubrėžtus Valstybės alkoholio kontrolės principus. Nuo 2008 metų įgyvendintos alkoholio kontrolės priemonės davė apčiuopiamų rezultatų, sumažėjęs alkoholio vartojimas lėmė trečdaliu sumažėjusį alkoholinių psichozių ir apsinuodijimų skaičių. Pagaliau sumažėjo ir „karo keliuose“ mastai. Nenuostabu, kad mažėjantys pelnai privertė alkoholio gamintojus permąstyti savo veiklos strategijas.

2008 metais įvesti alkoholio reklamos apribojimai pasiteisino ir davė rezultatų. Sumažėjo vaikų apsinuodijimų alkoholiu skaičius, o tai reiškia, kad sumažėjo ir vartojimas. 2012 metais turėjo įsigalioti alkoholio reklamos draudimas, kurio pagrindinis tikslas buvo sumažinti alkoholio pramonės įtaką vaikams ir nustoti ugdyti naują kartą, kuri nesuvokia savo gyvenimo be alkoholio. Tačiau vaikų alkoholio vartojimas nors ir sumažėjęs išliko dramatiškai aukštas ir toli pralenkia daugelio Europos ir pasaulio valstybių vaikų alkoholio vartojimą.

Nėra jokių abejonių, kad alkoholio reklama didina alkoholinių gėrimų vartojimą. Tą jau ne kartą patvirtino Pasaulio sveikatos organizacija. Praėjusių metų kovo mėnesį tą patvirtino ir „Europos alkoholio ir sveikatos forumo“, kuriame dalyvauja ir alkoholio gamintojai, mokslo grupė. Ši mokslininkų grupė patvirtino, kad alkoholio reklama skatina vaikus pradėti vartoti alkoholį anksčiau, o jau vartojančius paauglius paskatina vartoti alkoholį intensyviau.

(http://www.eurocare.org/library/latest_news/alcohol_advertising_influences_adolescents_alcohol_consumption_concludes_science_group_of_alcohol_and_health_forum.)

Gegužės 10 dieną Seimo duomenų bazėje pasirodė registruotas LR Alkoholio kontrolės įstatymo 29 straipsnio projektas, kuriuo siekiama atšaukti 2012 metų sausio 1 dieną turėjusį įsigalioti alkoholinių gėrimų reklamos draudimą. Paprastai tokio pobūdžio siūlymus teikdavo liberalių pažiūrų Seimo nariai ir toks elgesys nieko nestebino, tačiau šių įstatymo pataisų teikėjų sąrašas turėtų nustebinti ir daug mačiusius. Minėtas įstatymo pataisas teikia:

1. Vitas Matuzas
2. Kazimieras Kuzminskas
3. Jurgis Razma
4. Agnė Bilotaitė
5. Saulius Stoma
6. Valentinas Mazuronis
7. Petras Luomanas
8. Kęstutis Masiulis
9. Erikas Tamašauskas
10. Saulius Pečeliūnas
11. Algirdas Butkevičius
12. Artūras Melianas
13. Kęstutis Daukšys
14. Vaidotas Bacevičius

Kadangi pagrindinis alkoholinių gėrimų reklamos draudimo tikslas yra minimizuoti alkoholio reklamos poveikį vaikams, galima sakyti, kad sėkmės atveju pavykus priimti šias pataisas Seime, būtent šie Seimo nariai būtų atsakingi už naujos alkoholizuotos kartos auginimą Lietuvoje. Didžiausią nuostabą kelia tai, kad šias pataisas pasirašė TS-LKD frakcijos nariai, kurie tradiciškai pasisakydavo už mokslu pagrįstų alkoholio kontrolės priemonių įgyvendinimą. Tokį elgesį galima drąsiai vadinti šių politikų rinkiminėse kampanijose deklaruotų principų išdavyste.

Sąjungininkų išdavystė visuomet yra skaudžiausia ir pati pavojingiausia. Mes raginame Pasirašiusius Seimo narius nedelsiant nutraukti šią iniciatyvą. Praėjusių debatų dėl Alkoholio kontrolės įstatymo metu, Bažnyčios hierarchai pažadėjo Lietuvos Bažnyčiose skelbti balsavusiųjų už tautos girdymą sąrašus. Prašysime, kad taip būtų pasielgta ir šį kartą, o tuo atveju jei Bažnyčia atsisakytų imtis tokios iniciatyvos, Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija įsipareigoja mobilizuoti savo narius ir tiek kiek leis galimybės informuoti visuomenę apie už vaikų girdymą balsavusius Seimo narius. Jei reikės, vaikus auginantys koalicijos nariai prieš Seimo rinkimus asmeniškai dalins informaciją rinkėjams prie Bažnyčių ir kitose vietose apie Seimo narių balsavimus dėl alkoholio reklamos draudimo atšaukimo. Apibendrintą informaciją apie Seimo narių balsavimus tabako, alkoholio ir narkotikų kontrolės liberalizavimą pateiksime visais mums prieinamais viešosios informacijos skaidos priemonėmis.


šaltinis: blaivus.blogspot.com
papildoma informacija: Mes už nugirdytus vaikus

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. gedas says:

  as manau, kad reiketu uzdrausti sy visuomenes degradavimui skatinti naudojama nuoda. 9 is 10 nusikaltimu padaromi apsvaigusiu nuo alkoholio pilieciu. o kiek issiskyrusiu seimu, paliktu vaiku ir pan. pvz kaip plaunami smegenys, jog nuo zoles prasideda narkomanija ir noras isbandyti kitus. o nuo pirmo isgerimo neprasideda alkoholizmas? alkoholis irgi narkotikas. ir pagal statistinius duomenis labiausiai kenkiantis musu visuomenei, jos kulturai ir pan. zmones pasidaro viskam abejingi zombiai. jeigu pagal statistika ivedus reklamos apie alkoholi rodymo per tv laika, ir tai dave teigiamu rezultatu, manau pazvelgus i dabartine padeti musu provincijoje (pilnos pakelis rudos spalvos „bambaliu“) reiketu pradziai uzdrausti betkokia reklama ir nuteikti liaudi, kad neuzilgo jis bus visiskai uzdraustas. pradeti sviesti visuomene koki konkretu poveiki musu organizmui daro alkoholis. nes siai dienai daugelis save vadinanciu „kulturingais alkoholikais (savatgaliais)“ net nesuvokia kokia zala daroma ju kunui ir sielai.

  http://www.onanizmas.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=62:alkoholio-poveikis-organizmui&catid=35:asmeninis-tobulejimas

  http://www.sveikata.info/alkoholis-kelias-i-kvailuma

 2. azuolas says:

  Ateis tiem sarase nurodytiems (kt. seimo erkems irgi) socialiniems parazitams, parsidaveliams/bailiams zmoniu teismo diena, oi ateis…. mazai nepasirodys.

 3. Algirdas says:

  Iki rinkimų sąraše esančios pavardės pasimirš. O pinigų rinkiminei kampanijai šie pasirašę tipeliai turės daugiau už likusius. Todėl didžiąją daugumą jų (iš sąrašo) vėl matysime naujai išrinktame seime. Jei ir toliau „kiurksosime išsižioję“.

 4. ernesta says:

  Antra diena susirašineju su K. Masiuliu. Na ir nesuprantu, kaip taip. Pats teigia, jog mielai uždraustų alkoholio reklamą, tačiau netiki to būsima nauda. Jis tikriausiai tik taip rašo, o galvoja taip, kaip jam reikia ar dar kažkaip. Bet visgi, tai gal kas galite rašykite čia išvardintiems žmonėms laiškus. Atvirai pasakius jau nebežinau ir ką sakyt.

 5. Ibrahim says:

  Kai buvo reklama, tai pirkdavau iš reklamuojamų daugiau, dabar, kai nebėra perku kas pigiau, gerai ir naminukė.

 6. uola says:

  Kas man tą geralų reklama,taip jeigu butų gero miežinio alaus padaryto iš apynių,tai per šventes pirkčiau,dabar alus cheminis,tam tuos nuodus pirkti,dar nuo senų laikų yra dusto,pasiplakiai ir gerk

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top