Amerikiečių ekspertas: NATO ruošiasi tikram karui su Rusija

2016, 31 gegužės, 1:01 | kategorija Ideologija | 11 komentarų | peržiūrų 1 744 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

baltnews.lv

Stephen Cohen

© kp.ru

JAV veiksmai stiprinant NATO nukreipti prieš menamą grėsmę, ir juos reikėtų vertinti ne kitaip, kaip tik pasiruošimą realiam karui, pareiškė John Batchelor laidoje amerikiečių profesorius, ekspertas Rusijos klausimais Stivenas Koenas (Stephen Cohen)

Koeno požiūriu, tai kas vyksta tarp Rusijos ir NATO, – jau ne tiek šaltasis karas, kiek parengiamasis pilno karinio konflikto etapas. Profesorius pabrėžia, jog būtent JAV sudarė galimybę situacijai nueiti taip toli, o Rusija „tik reaguoja““, – teigia Koenas.

„Tai ką mes matome – tai pasiruošimas karui. Mes tokių dalykų nematėme nuo Karibų krizės laikų, bent jau tokio lygmens“, pabrėžia profesorius. trečiasis pasaulinis karas

Jis primena, jog karinis aljansas pasirengęs dislokuoti Rusijos pasienyje dešimtis tūkstančių pastovios rotacijos karių, o taip pat raketas su branduolinėmis galvutėmis, tankų brigadas ir PRG (priešraketinės gynybos) sistemas – pastarąsias Rusija vertina kaip ypatingą grėsmę.

Neseniai NATO atidarė PRG bazę Rumunijoje, o po keleto metų dar viena tokia bazė, matomai, atsiras Lenkijoje.

Stivenas Koenas užduoda klausimą, kodėl JAV stumia konfliktą su Rusija į beprecedentinį lygmenį. Jis vėl nurodo į JAV gynybos ministro Ashton Carter’io pareiškimą, kuriame pastarasis tvirtina, jog NATO stiprina pajėgas “Putino agresijos fone”.

Panašų požiūrio tašką kartojo daugelis Vakarų ir eilės MIP atstovai, konkrečiai laikraštis „New York Times“. „Ir aš užduodu sau klausimą: kokia tokia Putino agresija išprovokavo tokią eskalaciją?“ – pastebi Koenas.

Prieš du metus Vakarai dar turėjo pretekstą kalbėti apie kažkokią agresiją, susijusią su situacija Ukrainos rytuose, nors, profesorius pabrėžia, jog tai ginčytinas momentas. Jokių šalių Rusija neužgrobė, niekam negrasino, teigia Koenas.

Pasak jo, tai, jog Putinas, esą, grasina Baltijos šalims, – ne daugiau, nei mitas ir „karinė propaganda“.

Prie viso to, pagrindinės Vakarų MIP, tokią NATO ir JAV poziciją pilnai palaiko, priešingos nuomonės pareiškimų ar karinio aljanso plėtros kritikos jose surasti nepavyks. O jeigu nėra priešingo požiūrio taško, tai niekas nesugebės viso to sustabdyti, ir galutiniu šio proceso etapu gali tapti pilnavertis karinis konfliktas su Rusija, svarsto profesorius.

Koenas atkreipia dėmesį į dar vieną momentą: jo nuomone, pagrindiniu motyvu aljanso plėtrai, kuris ne taip seniai priėmė į savo sudėtį Juodkalniją, yra ne saugumo, o pelno klausimas.

Jis paaiškina savo poziciją: šalies, priimtos į NATO, kariuomenė turi atitikti aljanso standartus. Didžioji aljanso karinės technikos dalis gaminama JAV – atitinkamai, nauja NATO narė tampa amerikiečių karinio-pramoninio komplekso produkcijos vartotoja.

Kai kurie žmonės mano, jog NATO plėtros idėją nuo pat pradžių stūmė amerikiečių karinės kompanijos. „Geriausias būdas suformuoti savo rinką – tai užimti svetimą rinką ir priversti ją pirkti vieną vienintelį produktą“, – teigia Koenas.

„Aš nenoriu pasakyti, jog bet koks sprendimas, susijęs su Rusija kariniu požiūriu, yra suplanuotas karinio-pramoninio komplekso pelno planams vykdyti – nenoriu sakyti, nes nežinau ar tai tiesa, ar ne. Bet aš tiksliai žinau, kad pelnas iš NATO plėtros sieks milijardus, o galutinėje pasekoje ir trilijonus dolerių“, – reziumuoja amerikiečių ekspertas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 11

 1. Stasys says:

  Nesutinku su John Batchelor nuomone, kad pagrindiniu motyvu aljanso plėtrai yra ne saugumo, o pelno klausimas.
  Manyčiau, kad pagrindiniu motyvu NATO plėtrai į Rytus yra tai, kad Pasaulio žandaras tokiu būdu nori susigražinti vienvaldystę sprendžiant Pasaulio valstybių likimus. Dabartinė situacija, kai jam reikia tartis su Rusija Pasaulio žandarui nepatinka ir jis norėtų, kad nereikėtų tartis su Rusija ir kad viskas klostytųsi taip, kaip tai buvo alkoholiko Jelcino laikais. Siekdamas susigražinti vienvaldystę sprendžiant Pasaulio valstybių likimus Pasaulio žandaras, net rizikuodamas paaukoti Baltijos valstybes (dėl jų galimos okupacijos) ir prisidengdamas landsbergandonijos kūrėjų prašymu ketina dislokuoti JAV karines pajėgas Baltijos valstybėse. Tokiu būdu Pasaulio žandaras ženkliai sumažintų Rusijos saugumą ir įgytų galimybę šantažuoti Rusiją, priverstų V. Putiną pastoviai sėdėt bunkeryje, nes jis galės nesuspėti iki jo dabėgti. Dislokavus JAV karines pajėgas Baltijos valstybėse vėl susidarytų aplinkybės, kurios 1962 m. sukėlė Karibų krizę rizikavusią peraugti į didelio masto karinius veiksmus su branduolinio ginklo panaudojimu. Taigi, Rusija negali nereaguoti į jai priešiškų pajėgų dislokavimą prie jos sienų ir kelis šimtus kilometrų nuo Maskvos.
  Yra pagrindas teigti, kad jei 1940 m. TSRS nebūtų okupavusi Baltijos valstybių ir fašistai pradėtų karą su TSRS prie Leningrado ir kelis šimtus kilometrų nuo Maskvos, Hitleris laimėtų karą. O kas tada būtų???

 2. Klysta says:

   Jokių šalių Rusija neužgrobė, niekam negrasino, teigia Koenas.Klysta amerikonas ir stipriai. O Gruzija, o Ukraina?

 3. konkurencijos nėra says:

  to Klysta klysta

 4. Gojus says:

  Klystai – > o ką Gruzija ir Ukraina yra užgrobtos ir ten yra įtvirtinta Rusijos valdžia? Ot tai naujiena!!! Sensacija! Nuo kada – šia’n po pietų?

  O visumoj tai – nevyniokim žodžių į vatą – šūdų šūdas. Pasiruošimas karštam konfliktui vyksta pilnu tempu ir forsuojamas. Bet blogiausia, kad kažkuri pusė turi pasinaudot netikėtumo faktorium, kad įgytų pranašumą. Kol kas – atrodo – viena kitos veksmus lengvai nuspėja ir planuoja atsakomuosius. Bet visiškai aišku, kad nugalėtojas turi veikti nestandartiškai ir suklaidinti priešą – tad čia būtinas netikėtumo faktorius. Ir nesvarbu kuri pusė nuspręs juo eit, bet faktas, kad Lietuvai klius vienai iš pirmųjų.

 5. as says:

  JAV visur kiša savo trigrašį kur tik gali, tie anglosaksai bjauresni net už žydus

 6. pestininkas says:

  Aš matau kad komentatoriu fantazijai ribu nėra!Sako pafantazuot irgi sveika!Autorius kalba tai ką turi kalbėt!

 7. pelnas 2 Stasys says:

  „Taciau retai prabylama apie daug platesni ir gilesni reiskini,apie tai,ka reiskia dalyvauti visiskai privatizuotame kare,kuris suplanuotas taip,kad niekada nesibaigtu.“(‘Soko doktrina’ 07 leidimo,310 psl.)

 8. Gojus says:

  pestininkai -> o savo nuomonę turi, ar gudras tik ant kitų pastumt? Ar visgi turėtum palaukt TV3 transliacijos šia tema, kad galėtum tvirtą nuomonę susiformuot?

 9. pestininkas says:

  Gojau nesupratau, gal konkrečiau surutuliuok minti!juk ne visi tokiė intelektualai kaip tu,o LT tv jau 7metus beveik kaip nežiūriu.Jaigu pats semiėsi ten intelekto ir rašai komentarus tai vėliava tau i rankas!,Nors kartais ir taikliai pakomentuoji,bet dažnai tai taikikliai tau nusimuša,aš suprantu kad tu žiuri tv3!

 10. litvakas be barzdos ir plauku says:

  Nesipeskite gaidziukai viska suplanavo specialiai jiums ,ant kelenu klupi tauta o jius dar apie savo ambicijas,kurio zodis skardesnis ,vedziojia zydas musu tauta lig mozeee Po dikuma ,laukiatia kantriaii vado ,lig mamosss vaikai vaiku darzelijeee.

 11. pestininkas says:

  Pagarba litvakui!,taikliai pasakei!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top