Ar Seimo Nacionalinio saugumo komitetas bijo VSD ir AOTD?

2016, 16 gegužės, 17:10 | kategorija LPT | atsiliepimų (2) | peržiūrų 494 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Spaudos konferencijos Seime “Ar Seimo Nacionalinio saugumo komitetas bijo VSD ir AOTD?“ pranešimas

Zigmas Vaišvila2016-03-30 d. Seime paviešinus Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ ir labai drąsiai viešai jį pakomentavus VSD vadovui Dariui Jauniškiui, kreipiausi į Lietuvos valstybės valdžios institucijas ir Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl šmeižto ir šių dviejų departamentų vadovų piktnaudžiavimo tarnybinėmis pareigomis, jų atleidimo.

Prezidentės kanclerio atsakyme parašyta, kad valstybės vadovė susipažino su mano raštu. Labai gerai. Bent nemeluos kaip savo „skiepų“ byloje, kad ji nieko nežinojo. „Skiepų“ byloje – pirmojoje, bet akivaizdu, kad ne paskutiniojoje – gelbėdama save Prezidentė Dalia Grybauskaitė prisidengė savo vyriausiąja patarėja Daiva Ulbinaite. Istorija dar nebaigta. Sužinosime, kieno nurodymu ši rašliava apie du signatarus ir Seimo narį įrašyta į šį prastai besimokančių mokyklinukų lygio rašinėlį, pavadintą skambiu pavadinimu.

Abiejų departamentų vadovų atsakymai „tvirti“ – akivaizdų melą ir toliau vadina tiesa, išmesti šį melą iš „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo“ neketina. Labai gerai. Lengviau bus būsimuose teismo procesuose. Melą apie Seimo narį Audrių Naką pripažino, tik „grėsmių vertinimo“ nepakeitė. Kalbėsiu apie save ramia sąžine – ne tik melą teiks paneigti, bet ir atsiprašyti, o už savo parašus – atsakyti. Priminsiu, kad VSD vadovas D. Jauniškis 2016 m. kovo 31 d. susitikime su mumis prisipažino, kad šią „grėsmių ataskaitą“ pasirašė neskaitęs, kad jam nesvarbu, kad joje įrašytas melas, kad jo nekeis ir mūsų neatsiprašys.

Menkystoms, pasirašiusiems šį „grėsmių vertinimą“, siūlau susipažinti su Vytauto Landsbergio ir Zigmo Vaišvilos šių metų liudijimais teisme Sausio 13-osios byloje. Palyginkite šiuos du liudijimus ir tada spręskite, kas yra kas. Tiesa, AOTD atsakyme paminėta, kad pagal savo kompetenciją tirs mano prašymą dėl Rusijos valstybės paslapties – Lietuvos Prezidentės D. Grybauskaitės. Nors vienas vyriškas sakinys šiuose atsakymuose.

Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VSD ir AOTD vadovų. Ką gi, teks teikti skundą teismui. Tačiau Generalinė prokuratūra nutarė, kad yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą pagal signataro Zigmo Vaišvilos pareiškimą dėl interneto žiniasklaidos priemonių komentarų, kuriais kurstoma neapykanta dėl tautybės (nacionalinė nesantaika), kurstoma ir grasinama susidoroti su pareiškėju Z. Vaišvila ir kitais jo nurodytais asmenimis dėl jų politinių pažiūrų, politinės ar kitokios veiklos.

Anot Generalinės prokuratūros, sprendimas dėl ikiteisminio tyrimo šioje dalyje bus priimtas ir įformintas atskirai. Tai gerai, nes palengvins skundo dėl atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VSD ir AOTD vadovų motyvus. Jei pripažįstama, kad šių pareigūnų veikos sukūrė tokias pasekmes, tai ir jų veiksmai turi būti įvertinti kaip galimai nusikalstamos veikos.

Vis tik originaliausias yra Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininko darbo partijos atstovo Artūro Paulausko atsakymas. Į mano prašymą išreikalauti iš VSD ir AOTD medžiagą, kurios pagrindu į šį „grėsmių vertinimą“ įrašytas akivaizdus melas ir šmeižtas bent jau mano atžvilgiu (kalbėsiu apie save, nes negaliu reikalauti šių veikėjų baudžiamosios atsakomybės už kitus asmenis – tai jie turi padaryti patys). A. Paulausko atsakymas labai jau „diplomatiškas“ – ši informacija „sudaro valstybės ar tarnybos paslaptį“.

 Kadangi D. Jauniškis mums patvirtino, kad šis „grėsmių vertinimas“ grindžiamas Rusijos žiniasklaida, tenka viešai paklausti, kieno nurodymu Lietuvos valstybės paslaptimi tapo viešai Rusijos žiniasklaidoje skelbiama informacija? Jei tai ne vaikų darželis, anot Vytauto Landsbergio vertinimo po 2012 m. spalio 14 d. referendumo rezultato, pristabdžiusio Visagino AE aferą, tai gal, vyrai, šį “grėsmių vertinimą” sukūrėte ir pasirašėte Rusijos valstybės paslapties Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės nurodymu?

Todėl gegužės 13 d. darbo partijos nariams – Seimo Pirmininkei Loretai Graužinienei ir Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkui Artūrui Paulauskui įteikiau pakartotinį savo prašymą išreikalauti iš VSD ir AOTD medžiagą, kurios pagrindu „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime“ įrašyta melaginga ir šmeižikiška informacija. Man nereikia šios informacijos. Tačiau Seimo komitetas turi teisę ir privalo vykdyti parlamentinę VSD ir AOTD kontrolę. Vis tik oficialiame ir viešai paskelbtame dokumente valstybės priešais – grėsmėmis nacionaliniam saugumui – pavadinti du signatarai ir Seimo narys. Ne juokas! grėsmė valstybei, Darius Jauniškis

Artūrui Paulauskui, buvusiam pirmajam atkurtos Lietuvos Respublikos Generaliniam prokurorui, noriu priminti jo drąsą 1990 – 1991 m., kada iškart po 1990 m. kovo 11-osios Lietuvos Generalinė prokuratūra ginkluota TSRS jėga buvo išmesta iš savo patalpų. Kur dingo jūsų drąsa, Artūrai Paulauskai? Negi mūsų Generalinį prokurorą taip lengva suvystyti?

Zigmas Vaišvila

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. albinas says:

    Keistas straipsnis laisvaslaikrastis.lt  „Kaip iš V. Šustausko sąrašą pavogė“. Net nežinau ką ir begalvoti, gal Z. Vaišvila galėtu tai pakomentuoti.

  2. Marazma says:

    Leberda, Viskas buvo koreguota Maskvos atitinkamu „rusijos“ „blogiuku“ ir Lietuvos ,kur „sulindo visi komunisteliai,komjaunuoliai nusipelne ir nutare „atseit“ Lietuva „islaisvint,o is tikruju uzimti vietas prie „lovio“ tokiems „zmogenams ,kurie esant Tarybu Sajungai buvo „sesti“ niekur nepritiko,uztai 25metus kaip jie puikiai pardave Lietuva kitiems koloborantams ir vietoj „pusmaisio „babkiu“ ,tu tualetinio popieriaus su paveiksliukais popiereliu! Kol tarnaus valstybes zmonems ne materialistai,ne ligoniai,tol nebus jokios ateities?? Manau!1 Cia nereikia „Mikaldos““??

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top