Artūras Račas. Apie žodžio laisvę arba kaip Facebook tapo padugnių ir/arba specialiųjų tarnybų įrankiu

2018, 25 gegužės, 22:22 | kategorija LPT | 9 komentarai | peržiūrų 1 088 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Algis Greitai

Šiaip man nebūdinga paranoja ir, priešingai nei kokiam delfių saldžiūnui, man šaldytuve ir po lova nesivaidena Kremliaus ar partškolos lektorės ranka. Aš taip pat nesu toks kvailas, kad patikėčiau VSD dundukų pasakaitėmis apie tai, kaip „MG Baltic“ bandė „užvaldyti valstybę“, o T.Dapkus šantažavo teisėjus, prokurorus ir politikus. Tiesa, tikiu, kad partškolos lektorė apie E.Masiulio draugelius viską žinojo, antraip juk nebūtų perdavinėjusi per jį linkėjimus D.Mockui.

Bet aš ne apie tai šį kartą. Aš apie paranoją ir apie Facebook, kuris, panašu tapo padugnių ir specialiųjų tarnybų įrankiu.

Paaiškinsiu, kodėl taip galvoju.

Šiandien apie 11 valandą FB, po mėnesio pertraukos man vėl leido dalintis savo mintimis ir nuomone. Šia teise galėjau naudotis kokias dvi valandas, nes po to FB informavo, kad vėl blokavo mane mėnesiui.

Tikrai žinau, kad šiandien neparašiau nieko, kas neatitinka vadinamosos FB politikos ir standartų, nes iš esmės tai tos politikos ir standartų nėra. Nes FB nerūpi politika ir standartai, o sprendimus, esu tikras, priima robotas.

Robotas, žinia, neskaito įrašų, todėl spėju, kad tam, kad robotas ką nors blokuotų, pakanka sukurti botą arba turėti pakankamo dydžio samdomų trolių grupę. Arba – padugnių būrellį. Ir tada viskas labai paprasta – reportini, robotas reaguoja ir bana’as tam, kurio kažkas nepageidauja viešojoje erdvėje.

Jau sakiau, kad nesu saldžiūnas ar juknevičienė, bet taip pat netikiu ir atsitiktinumais. Per paskutinius porą menesių FB mane blokuoja sistemingai. Iš pradžių prašė identifikuotis, po to buvo ban’as dienai, trims, savaitei ir mėnesiui.

Beje, tas ban’as mėnesiui buvo už tai, kad pasidalinau Youtube klipuku, kuriame padugnė ir atmata A.Ramanauskas dergėsi berniuko kibaldžiuko organizuotame nepolitiniame konservatnikų mitinge. Štai šiuo:

Už ką mane blokavo šiandien, net nespėjau suprasti, bet tai buvo kažkoks kelių mėnesių senumo įrašas apie ramanausko tipo padugnes.

Tai, kad mane blokavo praėjus vos porai valandų nuo atblokavimo rodo, kaip kažkam yra svarbu, kad manęs nebūtų viešojoje erdvėje. Ką gi, ačiū, žinosiu, kad kažkam aš labai rūpiu.

Kas tas kažkas galiu tik spėlioti. Galbūt tai ramanausko tipo padugnės, galbūt tai misevičiaus tipo akademinis jaunimas, gali būti, kad tai mano draugai Visagine (jie turi IT gebėjimų, ką įrodė nulauždami alfa.lt puslapį ir klastodami balsavimą už D.Štraupaitę). Įmanoma ir kad tuo užsiima VSD ar KAM dundukai, kurie aprūpina „žurnalistinių tyrimų“ medžiagomis pancerovus ir saldžiūnus bei terorizuoja Lietuvos piliečius FB puslapiuose, tokiuose kaip Raudonojo meškiuko pėdsakais.

Ir štai šioje vietoje yra didysis FB paradoksas. Mat FB „politika“, „standartai“ ir „vertybės“ padugnėms ir VSD dundukams yra palanki. Esu šimtą kartų reportinęs FB puslapius, kuriuose padugnės, panašios į ramanauskus ir misevičius tyčiojasi iš manęs ir mano šeimos narių ir visus šimtą kartų gavau atsakymą, kad padugnės FB bendruomenės standartų nepažeidžia. Esu ne kartą reportinęs meškiukus ir kitus gyvūnėlius, kurie atvirai šantažuoja Lietuvos piliečius, tačiau FB man kiekvieną kartą atsakydavo, kad viskas OK ir kad tie gyvūnėliai viską daro pagal FB vertybes.

O štai kai padugnės ir gyūnėliai reportina mano kelių mėnesių senumo postus, FB sako, kad aš kažką darau ne taip. Nes robotas laiškų neskaito ir argumentai jam neįdomūs.

Kažkada labai nenorėjau prisijungti prie FB, bet profesija tiesiog privertė tai padaryti. Nes racionaliai suvokiu, kad tai yra puikus įrankis naujienų ir nuomonių sklaidai, padedantis pasiekti daugiau žmonių.

Paskutinio pusantro mėnesio FB veiksmai mano atžvilgiu leido suvokti ir kitą FB pusę. Tai labai patogus įrankis ir tiems, kuriems iš tiesų neegzistuoja jokios vertybės ir kuriems nerūpi laisvas žodis bei nuomonių sklaida.

FB tapo įrankiu tiems, kurie nori, kad įvairių nuomonių ir laisvo žodžio būtų kuo mažiau. FB tapo labai patogiu įrankiu tokiems bailiems padugnėms, kaip Ramanauskas ar Misevičius ar Užkalnis, kuriems labai patogu pasislėpus po FB puslapiais lieti savo tulžį ir dergti žmones, kurie jiems nepatinka. Nes atvirai daryti jie tai bijo.

Žinoma, Lietuvos valstybė, jei norėtų, galėtų imtis pastangų, kad FB netaptų visų padugnių saugiu prieglobsčiu. Tačiau, panašu, kad Lietuvos valstybei to nereikia, nes, atrodo, kad kai kurios jos institucijos labai gerai išnaudoja FB suteikiamą galimybę dergti ir terorizuoti kitus žmones be atsakomybės. Todėl policija tiesiog ignoruoja šmeižtą ir psichologinį terorą, kuris vyksta FB puslapiuose.

Neabejoju, kad kada nors ateis ta diena, kai Lietuvos valstybė nuspręs, jog tai turi baigtis ir imsis priemonių, kad padugnės negalėtų siautėti nebaudžiami. nesvarbu ar FB ar kituose socialiniuose tinkluose. Kitos valstybės jau seniai yra tai padariusios, kažkada tai atsitiks ir Lietuvoje.

O kol kas – tai yra tol, kol FB robotas duosis valdomas padugnių ir/ar VSD dundukų, rašysiu čia.

Nes tokios FB „vertybės“. ir jos skiriasi nuo manųjų.

P.S. Beje, ar girdėjote, kad Dovydas Pancerovas, kuris rašė pagal spec tarnybų užsakymą ir iš jų pakištų USB atmintukių neseniai gavo kažkokią tai Lietuvos Žurnalistų Sąjungos premiją?

Dainius Radzevičius yra geras bičas, ar ne? Lietuvos žurnalistika gerai valdoma. Panašiai kaip FB.

Ai, ir dar – linkėjimai M.Zuckerbergui. Dėjau aš ant Tavęs, Markai, ir ant tavo vertybių bei Tavo bendruomenės standartų. Nes vienintelis Tavo standartas ir vertybė yra doleris.

šaltinis: racas.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Myndė says:

  Kaip ten sako: „nesiginčyk su televizorium“? Ir dar „neliesk š…. – nesmirdės“? Čia apie visokias eurovizijas snukiaknyges etc., jei ką. Yra pasaulyje geresnių dalykų.

 2. memel says:

  organizuok Račai pats botų grupę FB ir banink visus tau nepatikusius,kame problema?

 3. saul says:

  Nereikia jau taip susireiksminti-nera tas Racas cia jau toks svarbus.Uztenka ,paprasciausiai,viesai nesikeikti,nesiuzgaulioti ir niekas nebanins.Tegul ponas Racas nejuokina blusu,,Facebookas ne Sarmatas-del kitokios nuomones ten niekas neblokuoja.Paskaicius straipsni-tai aplink ji visi dundukai,neismaneliai ir chamai,o pats keikiasi kaip vezikas ir niekina kitus.Juokiasi puodas,kad katilas juodas.

 4. Vytas says:

  Tokiems nepraustburniams ne vieta ne tik Feisbuke, bet ir žurnalistikoje iš viso. „Nevirškinu“ tokių chamų.

 5. Gediminas says:

  “Facebook’as” – užvaldytas padugnių, bet nebeilgam.
  Dėl Ramanausko, ta anas jaunimui pasiūlė savo močiutes nuodyti, kad jos nebalsuotu – labiau debiliško pasiūlymo ir nesugalvosi, ir tai viską pasako apie nedidelę opoziciją ir jos mankurtinius zombius.

 6. konkurencijos nėra says:

  Tautos tragedija ramanauskaz

 7. Meghan says:

  Šaunuolis, Račai! Čia prieš tave kalbantys – papirkti ar kažkas jiems su mintijimu negerai, jei teigiamai priima teiginius, Ramanausko pasakytus bei dergiančius senus žmones ir atskirus asmenis…
  Č. Dikensas apie tokius (apie ramanauskius ir pritariančiuosius jam), sakė:
  „Jie taip aistringai myli laisvę, jog leidžia sau gana laisvai su ja elgtis“. Ir jų „viltys, kalbos, potraukiai, dorybės ir dvasinės vertybės yra … perlydyti į pinigus“.
  Jei jiems akyse doleris ar euras – tai žmogutukai jau gyvena kreivų veidrodžių karalysteje:) Tegu atsisrebia savo piniginės nupirktos laisvės. …kritimas bus labai skaudus.
  Nekreipk dėmesio, gerb. Artūrai, žinok, kad lojant šunims karavanas vis vien eina.
  Jie dar draskysis, ir dar kaip, nes musės rudenį darosi itin piktos:)
  Vokiečių filosofas H. Kurnitzky paaiškina tokio elgesio motyvaciją: „Žmogaus veikimo varikliu tampa ne įstatymas ir ne aukštesnė būtis, o egoizmas“
  Šitas ramanauskių peliukas yra tik menkas padlaižys ir netašytas egoistas, sergantis silpnavalystės liga, nes bijodamas savo bosų, apsiregia įžūlaus nepraustaburnio rūbu. Gėda partijai, kad jis jiems priklauso. Nors gal jiems jau nieko nebėra gėda.
  O dėl ramanauskio – neverta kelti jo į moralinių ir etinių vertybių sferą tik todėl, kad šioje sferoje jis visiškai bejėgis. Tokie yra ir jam pritariantys

 8. Dalia says:

  Saul, meluoja. Meluoja viską.

 9. Gojus says:

  Nemaniau kad Račas toks naivus! Negaliu patikėti, kad Račas mano, kad fakebuką padarė Cukerbergas, kad studentai bendrautų.
  Valdomas įrankis, kuriuo skleidžiama JAV interesus atitinkanti info, o kita baninama. Štai ir tupi Račas kampe, o marozas Ramanauskas su Užkalniu siautėja. Bet čia ne kažkokių grupių skundų ir teisių reikalas – čia Vašingtono interesų reikalas.
  Ne be reikalo Cukerbergo apklausa senate tapo parodija, su nukvakusiais seniais. Kaip kitaip išskalbt fakebuko mundurą ir įgalint tokį įrankį, per kurį gali rinkti tapinoidus į aikštes? Be to Vašingtonui sudėtinga būtų.
  Štai todėl ir blokuoja fakebukus tokia Kinija. Mažiau Vašingtono.
  Aš beje nei karto nemačiau fakebuke jokių marozų užkalnių-ramanauskų siautėjimo. Nugi neskaitau. Beveik nesijungiu – kam atiduoti į kažkieno rankas įrankį mane valdyti, pažinti, manipuliuoti?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top