Arvydas Daunys: Kam naudinga Lietuvos vykdoma anti-rusiška politika

2016, 8 gegužės, 1:01 | kategorija LPT | 47 komentarai | peržiūrų 1 729 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Arvydas Daunys

Facebook nuotrauka

Viešojoje erdvėje jau praslysta Europos ir net JAV valstybių pareigūnų nuomonės, jog anti-rusiškos sankcijos ir tokia politika pilnai žlugo (Foreign Policy: „Sankcijos žlugo… pripažinkime tai“), nors oficialiai to dar neskubama pripažinti. Tačiau yra nemažai rodiklių, parodančių, kad būtent tos, pastarųjų kelerių metų antirusiškos kampanijos rezultatas – Rusijos sustiprėjimas ir to pasekoje, pripažinimas geopolitiniu žaidėju, į kurio nuomonę pasaulis turi (net privalo) atsižvelgti. Arvydas Daunys, sankcijos Rusijai

Ir maža to, kad tenka pripažinti, tačiau ir naujai įvertinti savo santykių su ja perspektyvą. O perspektyva tokia: Rusija (su savo 143,5 mln gyventojų) niekur neišnyks ir Europai teks su ja kažkaip sugyventi ir ateityje. Ir nuo to kaip ji (Europa) tą darys, priklausys, – nei daug, nei mažai – Europos (ir mūsų visų tame tarpe) gyvenimo kokybė.

Europos liberalusis valdantysis elitas, spaudžiamas savo verslo, jau ima tą suprasti ir pamažu sukasi nuosaikesnės ir labiau pragmatiškos politikos, Rusijos atžvilgiu, kryptimi.

Čia gali kilti klausimas kodėl? Kodėl Europa, užuot „damušusi“ sankcijomis „nustekentą“ ir viešojoje erdvėje įvardijamą, kaip beveik „klūpantį po sankcijų našta“ priešą, staiga švelnina savo toną?

Pagrindinis dalykas tas, kad pačioje Europoje nėra vienybės šiuo klausimu. Rusija galinga ne tik kariniu, bet ir ekonominiu požiūriu, ką Vakarų informacinėje erdvėje aktyviai, bet ne itin sėkmingai, stengiamasi paneigti.

Manipuliuodama ekonominiais-energetiniais (naftos-dujų vamzdynai) bei kariniais svertais, Rusija sugeba suskaldyti Europos vienybę. Ir atsakymas kodėl jai tas pavyksta labai paprastas – Europoje yra kaip turtingų, taip ir menkai ekonomiškai išsivysčiusių šalių, kurioms Rusijos pasiūlymai minėtose srityse skamba labai viliojančiai. Jeigu savo partnerėms nepadeda pati Europa – tai joms padės „ekonomiškai silpna“ Rusija.

Net pačios ES žemdirbiai gauna skirtingas išmokas, kas rodo, jog nelygybė egzistuoja įstatymų lygmenyje, t. y. turtingesnių ES senbuvių šalių narių žemdirbiai turi teisę gauti didesnes išmokas, nei jų vargingesni kolegos iš vėliau priimtų į ES šalių, vietoje to, kad pabandyti kažkaip bent jau sulyginti šiuos akį rėžiančius skirtumus. O gal šie skirtumai tyčia palikti, kaip skaldantis ES vienybę veiksnys?

Kaip bebūtų, Rusija puikiai moka pasinaudoti tokiomis ES darybos spragomis ir jų teikiamomis galimybėmis, už ką jos nėra kaip smerkti – politikoje draugų nėra – yra tik savos šalies interesai.

Šiandien Rusija kaip savo aršiausią priešininkę įvardija Lietuvą. Gal kažkam tai komplimentas ir jo profesinės-politinės veiklos teigiamas įvertinimas, tačiau asmeniškai man, – tai yra didelė grėsmė Lietuvos egzistencijai. Ne fizinio, o ekonominio ir demografinio smukimo prasme. Mat, žvelgiant atgal ir lyginant su šiandiena matosi akivaizdus skirtumas šalies žemės ūkio, pramonės, bankų, demografinėje srityse. Ir tas skirtumas turi tendenciją į blogėjimą, o ne atvirkščiai.

Aš dabar neįrodinėsiu to blogėjimo fakto, nes tai nėra šio straipsnio tema, tačiau pateiksiu ką laimėjo Lietuva iš „nuožmios kovos“ su Rusija bei ką pralaimėjo pastaroji:

Siaurąja prasme, Lietuva iškovojo galingosios kaimynės priešo etiketę, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis: prarado Rusijos rinkas, kuriose jos gamintojai realizuodavo savo produkciją, žymiai sumažėjo Rusijos turistų srautas į mūsų kurortus, apie energetinius klausimus net nekalbėsiu – tokie jie akivaizdūs (šilumos kaina kasmet kyla), karinio saugumo klausimas išlieka jautria sritimi. Ir dar svarbus veiksnys – Lietuvos užsienio ir vidaus politika supriešino jos pačios visuomenę, kas privedė prie to, kad VSD (Valstybės saugumo departamentas) ėmėsi ieškoti valstybės priešų (ir juos surado) pačių Lietuvos piliečių tarpe. Į keliančių grėsmę valstybei sąrašą VSD įtraukė net Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus. Minimą VSD ataskaitą galite atsisiųsti.

Ir visi šie neigiami pasikeitimai įvyko per palyginti trumpą laikotarpį, vykdant nuosekliai parodomąją „anti-rusišką“ politiką. Tai būtent šios politikos pasekmė.

Ką turime realybėje?

Realybėje Rusija patyrė tam tikrus nepatogumus kalbant apie importą, kurie, tačiau, paskatino susirasti naujus tiekėjus ir paskatinti vietinius gamintojus. Kalbant apie sankcijas – didžiausią ekonominį smūgį Rusijai sudavė kritusios naftos-dujų kainos, kurios nėra sankcijų dalis. Tačiau jos ima pamažu kilti.

Pačias sankcijas Rusija ištveria palyginus pakenčiamai ir labai nemurmėdama – jos žmonės įpratę prie nepriteklių (kaip ir mes – lietuviai). Rusai supranta, kad sankcijos – tai Vakarų norimas užmauti apynasris jų gerbiamam prezidentui Putinui, todėl visokeriopai tą prezidentą palaiko. Tą aiškiai liudija pačių Vakarų kompanijų vykdomos apklausos Rusijoje.

Sankcijos ir Vakarų spaudimas Rusijai, davė visiškai priešingą rezultatą, nei buvo tikėtasi – sutelkė pačius rusus prieš bendrą priešą ir suteikė Vladimirui Putinui mandatą imtis jam reikalingų žingsnių stiprinant valstybę.

Tos visuomeninės paramos fone Vladimiras Putinas jau keletą metų nuosekliai modernizavo ir stiprino Rusijos kariuomenę, ko rezultatus pasaulis akivaizdžiai pamatė Sirijoje: – iš atsiliekančios kariniu ir ekonominiu požiūriu valstybės, Rusija staiga tapo valstybe, turinčia autoritetą karinėje ir diplomatinėje srityse. Ekonominėje, beje, taip pat. Praregėjimas daugeliui buvo skaudus.

Rusija su Kinija nuolat superka tarptautinėje rinkoje parduodamą fizinį auksą. Štai, tik vasario mėnesį ji nusipirko 20 tonų aukso. (palyginimui – Lietuva iš viso turi 5,8 tonas) Tam reikalingos milžiniškos laisvos lėšos. Kaip ekonomiškai atsilikusi ir sankcijų niokojama valstybė galėtų sau tą leisti?

Reziumuojant:

Anti-rusiška Vakarų (tame tarpe ir Lietuvos) politika sustiprino ir sutelkė Rusiją, kurios atsaką į sankcijas skaudžiai pajuto Vakarų verslas, dėl ko anti-rusiška retorika Europoje žymiai sušvelnėjo, nors visiškai dar nepasibaigė. Tačiau tendencijos rodo jog greitai pasibaigs..

Ypač, jei mes turėsime omenyje amerikiečių Respublikonų partijos kandidatą į JAV prezidentus Donaldą Trampą, kurio pasisakymai Putino ir Rusijos atžvilgiu nepalieka abejonių, jog jo pergalės atveju, JAV politika Rusijos atžvilgiu kardinaliai keisis Rusijai palankia linkme.

Kas labai nepalankiai atsilieps turintiems kitokį požiūrį šiuo klausimu. Ir šiandien tie kiti, turintys kitokį požiūrį, yra mūsų Lietuvos valstybės veikėjai, o per juos ir visa valstybė, aktyviai stumianti net ne europietišką, o dabartinės JAV administracijos politiką, kuri dėl savo poveikio silpnumo yra iš esmės nepavojinga Rusijai kaip valstybei, o daugeliu atvejų net naudinga Putinui, sutelkiant savo rankose didesnę galią kovai su išorės priešais. Tačiau visiškai nenaudingą Europai.

Kitaip tariant, demonstratyviai antirusiška Lietuvos politika visą laiką tik dirba pačios Rusijos naudai, tuo pačiu darydama didelę žalą Lietuvai.

Mes galime kaip norime vertinti viešus politikų pasisakymus (patinka-nepatinka), tačiau tų pasisakymų rezultatus turėtume vertinti remdamiesi akivaizdžiais faktais.

O faktai tokie – Rusija sustiprėjo ir susitelkė (visomis prasmėmis), tuo tarpu kai Lietuva per šiuos kelerius metus smunka ekonomiškai (apie tai išsami analitiko V. Trukšino analizė statistinių duomenų pagrindu) ir tokios politikos pasekoje visiškai susiskaldė. Demografinės situacijos nė nelyginsiu.

Yra dar ir kita tokios politikos pusė: kadangi Lietuvos politikai stumia JAV poziciją, neatsižvelgdami į pačios Europos interesus santykiuose su Rusija, neužilgo Lietuva gali tapti Europos atstumtąja. ES jau šiandien kritikuoja Lietuvą dėl bendros ekonominės situacijos ir nevykdomų reformų bei dėl įtampos eskalacijos. Paskutinė naujiena – Latvija su Estija siunčia savo diplomatijos atstovus dalyvauti parade gegužės 9 Maskvoje – Lietuva savo atstovų nesiųs. Kam tas naudinga?

Išvada?

Mūsų politikai nedirba savo šaliai. Esą, daro kaip blogiau Rusijai, bet iš tiesų nuo to blogiau tik Lietuvai. Neapskaičiuoja savo veiklos pasekmių masto ir poveikio krypties. O gal apskaičiuoja ir daro tai tyčia? Nusispjaudami į savos šalies piliečių interesus ir norą gyventi ramiai?

Kai kurios, mūsų prezidentės Dalios Grybauskaitės, biografijos detalės labai jau glaudžiai susijusios su Rusija ir jos buvusia komunistų partija, bent jau sprendžiant iš viešai prieinamų duomenų internete. Ir tai galėtų būti pažeidžiama vieta, kuria galėtų naudotis užsienio spec-tarnybos darydamos jai įtaką priimant tam tikrus sprendimus užsienio politikos klausimais. Tame tarpe ir klausimais Rusijos atžvilgiu. Apie tai VSD savo grėsmių sąraše kažkodėl neužsiminė.

Čia žinoma tik mano prielaidos, bet matant tokios užsienio politikos rezultatus, kai šalies balanse vien minusai ir supriešinta visuomenė, nenoromis peršasi išvada, kad parodomai anti-rusiška politika realiai yra vykdoma prorusiškos politikos pagrindu, iš kurios dividendus žeriasi tik Vladimiras Putinas. Tokie faktai. Ir čia jau darosi nebesvarbios kalbos – „medį iš vaisių pažinsi“.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 47

 1. memel says:

  rusai su kinais perka auksa,nes viena diena atsibudes is ryto,gali suzinot tikra euro ar dolerio kursa aukso atzvilgiu,politikai Rusijoje ne vienasyk buvo uzsimine ir stebedavosi,kodel darbsciai ir protingai lietuviu tautai, pastoviai nesiseka issirinkt juos,o ne vakarus,atstovaujancius politikus,is anksto gaila Trumpo,jei netycia ji isrinks prezidentu,jis neabejotinai paskes baloje vazinedamas keturraciu arba pasprings skrandzio turininiu,

 2. Myndė says:

  Pirmiausia, jau labai seniai esu komentavęs, kad isteriška mūsų valdžiukės politika pila vandenį ant Rusijos propagandos malūno, suteikdama galimybę ES ir Vakarus vaizduoti iš vienos pusės, kaip agresorių, iš kitos – kaip apgailėtiną agresorių. Antra, pagaliau išsakyta mintis, prie kurios nori nenori teks prieiti netrukus daugeliui (kuo anksčiau, tuo geriau) – o kuo jau ta narystė ES tokia pranašesnė nei, tarkim, narystė Eurazijos sąjungoje?

 3. interpretatorius says:

  Sv.Rastas:“Jei Viespats nestato namu,veltui triusia tie,kurie stato.Jei Viespats nesaugo miesto,veltui budi sargai.“
  -Tai reiskia,jei Valstybeje(mieste)gyvenama ne savo individualistinemis tiesomis ir isskaiciavimais besivadovaujantys,o Dievo tiesa pazistantys ir teisingumu gyvenantys zmones-tokia Valstybe verta ateities ir apsaugota nuo bet kokio blogio…Kol nera tiesos ir teisingumo Valstybeje,jos neapsaugos JOKIE ginklai ir sajungos…1991m. kruvinaji sausi tarybiniai tankai pasitrauke nieko nelaimeje tik todel,kad Valstybe gyne zmones ne giklais,bet Meile savo Tevynei.LIETUVA ir TEISINGUMU tikintys zmones nebijojoi buti ten,kur musu saliai ir jos ateiciai grese pavojus…(Monsinjoras Rolandas Makrickas)

 4. Stasys says:

  Kas žino, gal KGBistai „Magnolija“, „Dėdulė“ ir jų šunauja provokuodami Rusiją vykdo V. Putino „zadaniją“, o jų provokacija- įsileisti į Baltijos valstybę-(es) JAV karines pajėgas yra „zadanijos“ dalis-sudaryti pretekstą Rusijai okupuoti Baltijos valstybes ir tokiu būdu sugražinti jas į Rusijos glėbį???
  Kai tik landsbergandonijos kūrėjai įtikins JAV politinį elitą, kad jie atsiųstų savo karius, Rusija iš anksto užims tas teritorijas, į kurias JAV ketina atsiųsti savo karines pajėgas. Po to, KGBistai „Magnolija“, „Dėdulė“ galės raportuoti V. Putinui apie „zadanijos“-sugražinti Baltijos valstybes į Rusijos glėbį įvykdymą.

 5. Snie says:

  Viskas juk aisku, tokios anti Rusiskos politikos net vakaruose nera, jai karas prasidetu mes esam NATO siena, reik paruosti visa populiacija Baltijos genocidui, kad mes save paaukotum, Amerikieciai juk visad taip zaide, Irake pvz, brolius pries brolius kaip ir Ukrainoje.

 6. Gojus says:

  interpretatoriau -> ačiū už komentarą. Ypač sekmadienio proga…

 7. Mindaugas says:

  Straipsnio autoriaus mintys įdomios. Tačiau aš galvoju štai ką. Didžiausia rusofobijos smarvė eina iš už Atlanto. Tai nejaugi, remiantis autoriaus mintimis, JAV vykdo palankią Rusijai politiką (kalbant konservatorišku žargonu, yra nupirkti V.Putino)? Turbūt niekas neneigs, kad Lietuvos politikai yra nuolankūs JAV strategijos vykdytojai. Visa problema glūdi iš už Atlanto. Kita problema yra ta, kad Lietuva niekada nevykdė ir nevykdo savarankiškos užsienio politikos. Paprasčiausiai mėgsta atsigulti po pasaulio stipriaisiais…Deja tokia situacija buvo tarpukario Lietuvoje, tęsiasi ir dabar…

 8. zzz says:

  Vienintelė išeitis Lietuvai vėl tapti valstybe tai sugrįžti į Rusijos Federaciją.Tada Lietuvai prasidėtų AUKSO AMŽIUS.Didžiulė ir nepasotinama rinka atstatytų Lietuvos ekonomiką,o dabartinė gauja išbėgtų pas jankius.

 9. Ec says:

  Matyt provokatorius būsi, zzz. Ir šiaip logikos nelabai yra: 1. Lietuva Rusijos Federacijoje niekada nebuvo, t.y. ir grįžti ten negali. 2. Jei Lietuva ir pakliūtų į RF sudėtį, taptų jau ne Lietuva o RF :)

 10. Mindaugas says:

  to zzz. Taip, pritariu jums.

 11. pindakas says:

  zzz rašo, lyg tarybinėje Lietuvoje negyvenęs. Siūlyčiau nuvažiuoti iki rusijos, pakvėpuoti jų oru. Nusistebėti kad kas trečias gyventojas uniformuotas. Be paso vakare išeiti pasivaikščioti ir daboklėje už tai pasėdėti iki ryto – kol išsiaiškins kas tu per paukštis.  GAL PRAEIS TADA NORAS TAIP SVARSTYTI.

 12. Ec says:

  Paskutiniu metu Lietuvoje padaugėjo Rusijos žinovų nebuvusių Rusijoje :) . Bent pagal komentarus matosi :)

 13. interpretatorius says:

  …zmonas ir vyrus renkames patys,kaimynus parenka Dievas…Dekoju,beliko suvokti,KODEL?,Ka turim ismokti(kaip tauta,valstybe,kiekv.asmeniskai)?Gal pakilti nuo keliu?;gal ismokti patiems tvarkytis savo kieme?(mano interpretacijos)…Kiekvienas is musu galim rasti daug atsakymu i KODEL,nebutinai patinkanciu aplinkiniams…Gal tai kazkieno kazkokio plano dalis,kad LT turi isnykti,kaip nebevaisinga gamtai?Jei taip,tai tebunie,bet mes TURIME(nors ilgus metus buvo atimta,dabar patys atidaveme)galimybe spresti patys-tai gamtos dovana,kuria primirsome.Kol LT dar visiskai ‘neissivaiksciojo’,turim tapti ‘kazkuo’,kur pats pasaulis noretu ateiti…o,jei taptume tauta,atradusi Dieva?

 14. Mindaugas says:

  pindakui:Gyvenau Tarybinėje Lietuvoje ir tuo didžiuojuosi. Kažkaip neteko sėdėti daboklėje….gal todėl, kad tai ką jūs parašėte yra jūsų fantazijos vaisius?

 15. konkurencijos nėra says:

  to zzz visiškai sutinku

 16. pestininkas says:

  Tai patvirtina mindaugai kad nesi dabar buves r.f.ten ištikro taip ira,be paso niėkur,asmeniškai pažistu kelis žmones kuriė kiėkviėnais metais važiuoja pas gimines ir praleidžia pora savaičiu ar mėnesi,jiė ta pati kalba,ir  iš gatvės i dabokle gali paimt paviėšėt kuriam laikui šiaipsau!O asmeniškai ko gero stasys teisingiausiai ivertino situacija,musu balvonai vykdo zadanijas,ir negalvokit naivuoliai kad v.v.p.lošia rusu liaudiės pusėje manau jisai ko gero taip pat vykdo zadanijas,nes panaršius rusu interneto portalus susidaro ispudis jog jis niėko nedaro liaudiės labu,o taip pat kaip musu valdžia rodo kova su vakarais,bet vis kalba kad jiė r.f.partneriai,tai daugeliui žmoniu kelia nepasitikėjimą,nes ir susitikinėja pats už uždaru duru su vakaru atstovais,taigi kova ir ten ir čia ira imituojama,o kogero ruošiamasi dideliam karui,nes per pastaraji laikotarpi tokiu nesamoniu musu kraštuose dar nėra buve.Karui viskas paruošta,visuomenės supjuditos,uždegt tik degtuka ir gojai pjauna viėni kitiėms gerkles,pažiurėkit i ukraina,juk brolis eina priėš broli.

 17. pestininkas says:

  P.S.dar norėjau pridėt apiė kinija,ten irgi dažnai lankosi vakaru emisarai plius daug vakaru gamybos imoniu ten dirba,taigi nebukit naivus dėl kinijos,kažin ar laikui atėjus jiė nemes rusijos per borta,aš neteigčiau kad kinai su rusais labai geri draugai,kinijos valdžia labai glaudžiai susijusi su vakarais,pajiėškokit info kad ir rusu kalba rasit daug idomiu fakteliu,visiėms SĖKMĖS!

 18. Mindaugas says:

  pestininkui: Na, vaikščiojimas su pasu, ar priverstinė registracija (gyvenamosios vietos) nėra blogai…Piliečiai pratinami prie tvarkos. Manau taip ir turi būti. Kas dėl Rusijos. Štai ką aš manau. Šiandien Rusija iš esmės yra dar viena kapitalistinė valstybė, bet, skirtingai nei Vakarų jėgos, ji yra suvereni, nacionalinė valstybė, pagal klasikinį XX amžiaus modelį. Tuo pačiu, ji yra ir jėga, kuri, kartu su Kinija, kelia grėsmę esamajai Jungtinių Valstijų – globalistinio pasaulio viešpačio – hegemonijai; o kadangi tik šios hegemonijos sulaužymas gali atverti duris į naują politinės kovos už socialinį teisingumą ir tautų laisvę epochą, nepalaikyti šių jėgų reikštų buvimą „naudingais idiotais“ Vakarams. Dėl V.Putino.  Vladimiras Putinas ir jo politinės grupuotės (be abejo, tuo pačiu ir atitinkamų kapitalistinių Rusijos elementų, stovinčių už daugelio taip vadinamo politinio elito veikėjų), faktiškai atstatė Rusijos, kaip nacionalinės valstybės, suverenitetą (neapsigaukite – šituo tikrai nesakau, kad Rusijoje būtų buvus sukurta idealiai sektina, ar, tuo labiau, netgi santykinai socialiai teisinga visuomenė – o paprasčiausiai konstatuoju realios nepriklausomybės atstatymo faktą). Jis pajėgė mobilizuoti reikiamą politinę valią nemažai daliai užsienio kapitalo išvyti ir Rusijos suverenitetui atstatyti, atkuriant jo realų ekonominį pagrindą, atgaivinti  kadaise didžiai galingą šalies pramonę. Aišku, neviską jis daro gerai, tačiau V.Putiną matau kaip realią jėgą, galinčią pakeisti padėtį pasaulyje. Nepalaikyti jo veiksmų būtų daugiau negu kvaila.

 19. pestininkas says:

  Mindaugai esmi idealistas,na bet dėl to nesiginčisiu gali galvot kad v.v.p.tautu tėvas tavo reikalas,šeip taip kalba visi kas žiuri rf tele kanalus,bet ju rf interneto portaluose visai kitos nuomonės sklando,tarp kitko ir kairės pakraipos autoritetingu žmoniu,rekomenduoju pasidomėt pvz.neiromir tv,arba krasnaja linija ten ivairiu isitikinimu garsus ir nelabai savo nuomones rusai išsako ir beje labai retai kas teigiamai apiė savo valdžios politika pasisako,tiėk viduje šaliės tiėk užsiėnio,visgi linkes palaikyt zadaniju vykdyma tiėk musu klapčiuku tiėk rf,tiėk tos pačios kinijos valdžiu viėnam šeimininkui,nes visi požymiai tai rodo.

 20. pestininkas says:

  Dar biškuti apiė tai,r.f.taip pat kaip ir pas mus naikinamos ligoninės ir mokyklos,korumpuoti sričiu vadovai iki šiol klojantis po savim lavonus,ir paskirti pačio v.v.p.,ta pati korupcija kaip ir pas mus,niėks už niėka valdžioje neatsako,oligarchai kaip ir anksčiau savo lėšas išveda iš rf,humanitarinėms reikmėms pinigai neskiriami,v.v.p.ir toliau neatsisako usa dolco ir euro(gal tiksliau r.f. centrobankas)atsiskaitymuose šaliės viduje,tiė patys vašingtono patarėjai šalia volodios sėdi,o nato ir šiaip vakarus jis vadina brangeis partneriais (per tv pats girdėjau)kaip beje ir porošenka-valcmana!,ka gi tai primena kažkiėk i LT užneša!,juk musu valdžia irgi už niėka neatsakinga,dar daug ka galiu vardint,bet atsakykit i klausimą koks spektaklis vyksta,pasauliniu lygiu?

 21. Ec says:

  Nežinau pėstininke iš kur ta informacija, gal filmais paremta :). Aš buvau prieš porą metų Maskvoje, dokumentų klausė tik oro uoste ir viešbutyje. Taip, yra taisyklė, kad jei būni ilgiau nei parą Rusijoje turi kur nors prisiregistruoti (viešbutyje ar pas gimines ), bet tai, manau, sugalvota, kad ten visokius atvykstančius valkatas apriboti. Šiemet važiuosiu į rytų Sibirą, parašysiu ar kas pasikeitė

 22. Mindaugas says:

  pėstininkui: ar jūs bent supratote, ką aš parašiau? Jeigu ne, tai pakartosiu. Šiuolaikinė Rusija tai niūri buržuazinė visuomenė, tampoma daugiau ar mažiau tokių pačių prieštaravimų, kaip ir šiandieninė Lietuva. Rusijos aš neidealizuoju, tačiau Rusija eina teisinga kryptimi. Aš ją, nors tai ir kapitalistinė valstybė, matau kaip atsvarą vienpoliui pasauliui. Kas dėl V.Putino, jis atliko milžinišką darbą, tačiau ne viską. Kaip žmonės sako, tobulėjimui ribų nėra.
  P.S. Šią vasarą planuoju važiuoti į Krymą. Po kelionės, manau, parašysiu įspūdžius.

 23. Panzer says:

  Mindaugai, kur bilietus perki į Krymą? Visada norėjau nuvykti.

 24. pestininkas says:

  Ec!nemanau kad man rusai melavo,o ir furistai litovcai panašius nutikimus važiuojantis po r.f. pasakoja,taip kad nemanau nereikia pasaku sekt kad ten rojus,nors ir kaip norėtum idealizuot.

 25. Ec says:

  Aš neidealizuoju, tiesiog pats ten būnu kartais. Kad rojus, rašai pats, ne aš :) . Su fūristais istorijų būna ne tik Rusijoje, būna ir Lietuvoje, o įdomiausios istorijos jų pačių sukurtos, kai neturi ką papasakoti :)
  Tarybiniais laikais vienas aršus santvarkos gerbėjas man sakė, kad Amerikoje neišgyvenčiau nė dienos, jei tik išeičiau į gatvę, mane tuoj pat gangsteriai nušautų. Dabar tie patys santvarkos gerbėjai kalba tą patį tik rytų pusėn :)

 26. Mindaugas says:

  To Panzer. Aš su nuosavu automobiliu važiuosiu. Ten mano giminės gyvena. Susikaupė trys mėnesiai atostogų, todėl pasidarysiu sau turistinę kelionę…

 27. Eilinis pilietis says:

  Logiškas, objektyvus, mąstančio žmogaus komentaras. Tiesiog nėra kas pridurti. Nebent – ką pamačiau Pergalės dienos paminėjime. Kai kas pamatė vėl „grėsmę iš Rytų“. Aš, asmeniškai, pamačiau milijonus žmonių, kurie nepamiršo savo tėvų, senelių, prosenelių žygdarbio gindami SAVO TĖVYNĖS NEPRIKLAUSOMYBĘ. Ir…ne tik savo. Pamačiau milijonus jaunų veidų, kurie, iškilus grėsmei – elgsis lygiai taip pat. Kai kas nesupranta, kad rusų Tautos dvasią dar niekas nepalaužė ir nepalauš.

 28. pestininkas says:

  m.youtube.com/watch?v=d-TePYq2RiY Čia idealistams viėnas iš irodimu kokius žaidimus žaidžia r.f.valdžia,jai išpirmo karto neikirsit tai žiurėkit dar karta,manau musinu patikėsit,čia pasakojama apiė trukdima viėšint faktus apiė sirijos kara,ir užsimenama kad r.f.spec tarnybos kartu su pindosais trukdo rinkti informacija,taigi kokiė žaidimai žaidžiami?

 29. zzz>pindakui says:

  Aš ir tarybinėje ir smetoninėje gyvenau.Dabar gyvenu  ir“nepriklausomoje“,bet tokio bardako nebuvo nei tarybinėje,nei smetoninėje.Kas liečia Rusiją tai buvau daug kartų ir niekada nemačiau,kas trečio uniformuoto.Jeigu tau beretė atrofavo smegenis,tai pabandyk ją išsiskalbti.Gal padės.Per tokius asilus ir turim tokią valstybę.

 30. tangas says:

  ZZZ , kelintais metais esi gimęs kad taip gerai viską pameni :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top