Ateinanti automatizacija – totalus nedarbas jaunimui

2019, 29 gegužės, 19:24 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (3) | peržiūrų 743 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

robotizacija

Brukingo institutas tvirtina, jog automatizacija pagrindinę grėsmę neša ne tiems, kas jau dirba ir nenori toliau mokytis.

Daugumoje atvejų į rizikos grupę patinka jauni žmonės nuo 16 iki 24 metų amžiaus, kurie darbo ieško pirmą kartą. Ir tai paverčia robotus rimta socialine problema.

Brukingo instituto tyrėjas Markas Muro portale Wall Street Journal rašo apie pagrindinį automatizacijos pavojų: ekspertų apskaičiavimais automatizacija pirmiausia atima darbą jauniems žmonėms, ir tai tampa problema kur nėra lengvų sprendimų – juk, jeigu jaunuoliams nėra kur išmokti darbo, tai jie jo ir nepradės, pabrėžia Muro.

Jungtinėse Valstijose, toliau rašo autorius, automatizacijos pavojaus vėliava aktyviausiai mojuoja tolimųjų reisų vairuotojai ir gamyklų darbininkai.

Jie turi rimtų priežasčių nerimauti, tačiau, iš kitos pusės žiūrint, jie turi ir darbdavius, ir profesines sąjungas, ir darbo etiką bei sutartis – visa tai, ko trūksta tiems, kas darbo ieško pirmą kartą.

Ekspertai paskaičiavo, jog beveik pusę (49%) einamųjų darbų, šiuo metu atliekamų darbininkų, kurių amžiaus riba svyruoja tarp 16 ir 24 metų, – galima automatizuoti jau esant dabartiniams technologijų lygmeniui.

Apie 30% jaunų darbuotojų dirba darbuose „su aukštu rizikos lygmeniu“, ir daugiau kaip 70% jų atliekamų užduočių yra priskiriamos prie automatizuojamų.

„Šie skaičiai gerokai aukštesni, nei vyresnio amžiaus darbuotojo pažeidžiamumo lygmuo“, – pabrėžia Muro.

Jungtinėse Valstijose be pažinčių, darbo patirties ir aukštojo išsilavinimo, mokyklos absolvento galimybės ribotos – dažniausiai kalba eina apie maisto ruošimą užkandinėse arba eilinį darbą parduotuvėje. 40% kasininkų ir oficiantų JAV, o taip pat ketvirtadalis pardavėjų – vakarykščiai mokiniai.

Netolimoje ateityje iki 80% jų atliekamų darbų bus automatizuoti – juos pakeis interneto tinklų parduotuvės, automatizuoti kioskai ir indaplovės, o apmokėjimui visai pakaks ir išmaniojo telefono.

„Dirbtinis intelektas (DI) darbo paiešką jaunimui pavers vis sudėtingesne, ypač jei kalba neis apie nemokamas stažuotės“, – nurodo M.Muro.

Tuo tarpu tik pirmąjame darbe, koks jis bebūtų nuobodus, galima gauti suvokimą apie kiekvieno dolerio vertę, discipliną ir etiką, pradėti kurti karjerą.

Greito sprendimo, kuris padėtų įveikti šį naują barjerą M. Muro nemato. Vektorius, beje, aiškus: būtina daryti kaip įmanoma labiau prieinamą aukštąjį išsilavinimą.

Tačiau Jungtinėse Valstijose tam būtina sugriauti sistemą, sudarytą iš ilgalaikių išsilavinimo kreditų.

Brukingo institute buvo paskaičiuota, jog tik 8% bakalauro diplomo savininkų patenka į pareigas, kurioms kyla didžiausia automatizacijos grėsmė.

Tad, aukštasis išsilavinimas „suteikia galimybę išvengti didelės priklausomybės nuo šių pažeidžiamų vaidmenų“.

Kartu su tuo M. Muro ragina ir darbdavius perm1styti savo požiūrį į žmones be patirties: išplėsti stažavimosi ir apmokymo programas, kaip naujokams, taip ir jau dirbantiems, įsteigti darbo sertifikatų ir patronatų sistemas, o taip pat aktyviau dalyvauti interneto kadrų atrankose.

sarmatas.lt šioje situacijoje mato didesnę tėvų atsakomybę už savo vaikų ateitį, juos mokant to, kad jokia „gera valstybė“ jais nepasirūpins, todėl turi patys kurti savo darbo vietas. Tėvai turi jau dabar pradėti atsakingai į tai žiūrėti, nes tai kas vyksta yra ir mūsų atsakomybė.

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. Vytas says:

  Problema labai rimta. Tik yra vienas „jeigu“.: jeigu, JAV beprievartaujant pasaulį gyventi pagal jų įstatymus ir moralę, nekils trečias pasaulinis karas, kuris nubrauks visas viltis į ateitį. O apie JAV moralę ir įstatymus labai vaizdžiai yra parašęs JAV sociologas D.Belas knygoje „Crime is the American Way of life“: „Nusikalstamumas mūsų šalyje vaidina funkcinį vaidmenį, ir vertinamas visuomenėje ne kaip antivisuomeninis aktas, o kaip verslas, kitaip, kaip trumpiausias kelias į turtą.“ Komentarai nereikalingi.

 2. Simas Simaitis says:

  Taip, o likusieji 20% jaunimo prisimins, kad karvės ne violetinės ir jos neatneša šokoladą ir kad karvės duoda pieną, o ne pienas „veisiasi“ parduotuvės lentynose. Kas per debiliškas straipsnis. Tuo labiau kokią gyvenimišką patirtį duoda aukštasis išsilavinimas?

 3. Žako Fresko pasekėjas says:

  Matau tik viena problema, klaidinga mąstymą.

  Robotizacija išvaduotu žmonija iš vergovės. Todėl rekomenduoju pasidomėti veneros projektu. Prieš rašant tokius siauro mastymo straispnius

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top