Atverkite Overtono langą!

2023, 20 gegužės, 23:01 | kategorija Ideologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 143 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Overtono langas

Overtono langas – tai politinių nuomonių, laikomų priimtinomis tam tikru metu, diapazonas. Kai kurios idėjos, kartą tapusios pagrindinėmis, gali atsidurti už kintančio Overtono lango ribų, rašo „American Thinker” leidinys.

Pavyzdžiui, kadaise šaukimas į kariuomenę buvo laikomas sveiku protu, o dabar politiniu požiūriu yra už ribos. Kita vertus, Overtono langas taip pat gali plėstis. Kadaise radikalia laikyta politika, pavyzdžiui, marihuanos legalizavimas, laikui bėgant gali tapti priimtina.

Šiuo metu stebime, kaip Overtono langas siaurėja, aiškinant skirtingus rasinius rezultatus. Kai lyginamos skirtingos grupės, neišvengiama, kad rezultatai skirsis. Tačiau rasizmas tapo vieninteliu priimtinu rasinių skirtumų paaiškinimu.

Nepaisant Thomo Sowello ir kitų mokslininkų, teigiančių, kad galimi įvairūs paaiškinimai, įskaitant kultūrinius ir religinius skirtumus, geografiją, klimatą, migracijos modelius ir vidutinį skirtingų grupių amžių, rasizmas išlieka vieninteliu priimtinu paaiškinimu beveik visuose kontekstuose.

Idėjų karantinavimą galime stebėti, kai tokie woke rašytojai kaip Ibramas X. Kendi ir Robinas DiAngelo atsisako diskutuoti ar bendrauti su juodaodžiais mokslininkais, kuriems įtaką daro Thomas Sowellas, tokiais kaip Glenas Lourey, Johnas McWhorteris, Colemanas Hughesas ir Wilfredas Reilly.

Santykinė šių mąstytojų izoliacija ir atspindi, ir prisideda prie Overtono lango siaurinimo.

Galimų paaiškinimų ignoravimas ir diskusijų slopinimas turi tiesioginių politinių pasekmių. Kai pažangūs įstatymų leidėjai pastebi didelius juodaodžių ir kitų rasinių grupių įkalinimo rodiklių skirtumus ir juos paaiškina tik rasizmu, logiškai seka tam tikros politikos kryptys.

Nepaisant to, kad nuo XX a. dešimtojo dešimtmečio įkalinimas sėkmingai mažina nusikalstamumą, pastaruoju metu pastebima tendencija atšaukti tokias politikos priemones, kaip įstatymai dėl trijų smūgių ir privalomos minimalios bausmės. Daugelis valstijų nusprendė sumažinti šių bausmių griežtinimo priemonių skaičių.

Be to, daugelis didžiųjų miestų apygardų prokurorų atsisakė kaltinimų, už kuriuos reikia skirti ilgas bausmes, o kai kurie net atsisakė patraukti baudžiamojon atsakomybėn už įvairius nusikaltimus.

Visa tai pateisinama įsitikinimu, kad rasizmas yra vienintelis priimtinas paaiškinimas, kai pastebimi suėmimų ir nuteisimų skirtumai. Nors policijos ir prokurorų veiklos mažinimas (vadinamas Fergusono ir George’o Floydo efektu) sutampa su žymiu žmogžudysčių ir mirčių keliuose skaičiaus padidėjimu, šių neigiamų padarinių patogiai nepastebi tie, kurie teisėsaugą laiko rasizmo įamžinimu.

Ką galime padaryti, kad atvertume langą? Įvairiose sferose, darančiose įtaką Overtono langui, įskaitant žiniasklaidą, leidybą, akademinę bendruomenę ir vis dažniau įmonių pasaulį, vyrauja didžiulis pritarimas priimtam naratyvui. Laimei, yra balsų, kurie priešinasi konformizmui.

Daugiau žmonių supažindinti su šiuo metu tabu idėjomis yra pirmas žingsnis atveriant Overtono langą. Vienas iš paprasčiausių veiksmų, kurių gali imtis kiekvienas žmogus, yra sekti ir dalytis nesutinkančiais balsais socialinėje žiniasklaidoje ir retais balsais pagrindinėje žiniasklaidoje.

Galima dalytis Colemano Hugheso ir Glenno Loury rengiamomis podkastais, o Johnas McWorteris net turi savo skiltį „New York Times” laikraštyje.

Žiniasklaidoje yra net progresyvių nuomonės lyderių, kurie atremia ribojantį naratyvą. Pokalbių laidų vedėjas Billas Maheris, nors ir būdamas įsitikinęs liberalas, kartais meta iššūkį savo pusei rasės ir nusikalstamumo klausimais.

Pasidaliję jo diskusijų įrašais, progresyviai nusiteikę draugai gali būti imlesni idėjai, kad skirtingas nusikalstamumo lygis lemia skirtingą įkalinimo lygį, priešingai nei pateikdami nuodugniai ištirtus argumentus, kuriuos galima rasti Čarlzo Murėjaus (Charles Murray) knygoje.

Daugelis nuosaikiųjų konservatorių baiminasi atstūmimo, jei įsitrauktų į diskusijas už Overtono lango ribų, ypač rasės ir nusikalstamumo temomis. Viena drąsi išimtis naujojoje žiniasklaidoje yra Andrew Sullivanas.

Nepaisant to, kad jis yra tvirtas „Niekada Trumpo” šalininkas, jis be baimės pasisako už lango atvėrimą. Jis rengia pokalbius su rimtais nesutariančiais akademikais ir rašytojais, tokiais kaip Charlesas Murray’us ir Nicholas Wade’as.

Neseniai pasirodžiusioje „Substack” skiltyje jis kritikuoja žiniasklaidos apsėdimą dėl baltųjų nusikaltimų prieš juodaodžius, tuo pat metu rodydamas abejingumą daug dažnesniems juodaodžių nusikaltimams prieš baltuosius.

Net tradicinėje akademinėje bendruomenėje yra nepritariančiųjų. Amy Wax yra Ivy lygos teisės profesorė, kuri rašė, kad buržuazinių vertybių stoka trukdo tam tikroms grupėms sėkmingai veikti.

Ji taip pat atvirai kalbėjo apie tai, kad juodaodžių studentų, baigusių studijas aukščiausioje klasėje, yra per mažai. Nepaisant to, kad profesorė turi kadenciją, jos mokyklos administracija bando ją pašalinti.

Nepaisant to, ji atkakliai stengiasi. Ji ir toliau kalba internete ir bendradarbiauja su vietiniais Federalistų draugijos skyriais. Be to, ji kovoja su savo teisės mokykla, kad būtų apsaugotos jos privilegijos. Galite paremti jos pastangas išplėsti „Langą” prisidėdami prie jos GoFundMe kampanijos.

Dar vienas paprastas žingsnis, padėsiantis atverti „Langą”, – nustoti finansuoti dusinančią ortodoksiją. Aukos ir palikimai universitetams ar ne pelno siekiančioms organizacijoms dažnai sustiprina dabartinį siaurą priimtinų idėjų langą.

Užuot aukoję savo alma mater, kuri gali būti tapusi budrios ortodoksijos aviliu, apsvarstykite galimybę paremti heterodoksišką misiją vykdantį analitinį centrą.

Nors šiuo metu Overtono langas rasinių skirtumų srityje yra siauras, jis nėra iš anksto nulemtas tokiu likti ir toliau, kaip ir 100 ir daugiau ly2i7 srityje, kurioms įsigalėjus lyties sąvoka taptu beprasme ir išnyktų kaip tokia.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top