Aukščiausio lygio ES susitikimas Rygoje

2015, 21 gegužės, 1:03 | kategorija Realybė | 2 komentarai | peržiūrų 252 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Le Figaro

paveikslėlis

Eilinis Europos Sąjungos aukščiausio lygio susitikimas bus skirtas programos „Rytų partnerystė“ realizavimui“, rašo Le Figaro.

28-ių ES šalių ir šešių buvusios TSRS vadovai susitiks šiandien ir penktadienį Rygoje aukščiausio lygio susitikime (sammite), skirtame jų suartėjimui. Šiam procesui stato kliūtis Rusijos intervencija Ukrainoje, kalbama straipsnyje. Krymo aneksija ir separatistų Donbase palaikymas iš Maskvos pusės, pademonstravo Kremliaus siekį sutrukdyti, tame tarpe ir jėga, savo satelitų judėjimą Vakarų kryptimi ir susiaurėjimą to, ką Maskva laiko savo įtakos zona.

Rygos aukščiausiojo lygio susitikimo metu turi būti pasirašytas dokumentas, patvirtinantis europietiškosios pagalbos trečiosios pinigų perlaidos, siekiančios 1,8 mlrd €urų, dalies perdavimą Ukrainai, praneša leidinys.

Straipsnio autoriai pastebi kai kuriuos įtampos mažėjimo Ukrainos klausimu požymius: jie yra Berlyne, Paryžiuje, ir jie yra Maskvoje: Kremliaus daugiau neprieštarauja sutarties dėl laisvų mainų ES-Ukraina įsigaliojimui. Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas pareiškė antradienį Briuselyje, jog rusų pusė pasisako tik už tai, kad šie santykiai nebūtų statomi teisėtų Rusijos interesų sąskaita, perduoda leidinys.

Kalbant apie šešių partnerystės šalių (Ukrainos, Gruzijos, Moldovos, Armėnijos, Azerbaidžano ir Baltarusijos) perspektyvą įstoti į Europos Sąjungą, tai, anot Europos Komisijos vadovo Žano-Klodo Junkerio, artimiausius penkerius metus jokio naujo priėmimo laukti neverta. Europietiškosios diplomatijos vadovė Federica Moherini pabrėžė būtinybę ieškoti konstruktyvaus priėjimo santykiams su Maskva, kalbama straipsnyje.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Gojus says:

    Aš tai manau, kad be reikalo mes dėmesį išvis kreipiam į tą rytų partnerystę, Briuselį, Maskvą. Aš manau, kad turime tapti atviresni ISIS skatinamų vertybių plitimui. Jei ES didžiuojasi beplėsdama „vertybes“, jas viskaip stumia ir koneveikia tuos kurie jų atsisako, tai kodėl gi ISIS turėtų būti trukdoma stumti savo vertybes? Juk daugelio ES šalių piliečiai noriai kovoja už ISIS, savanoriškai, būriais. O jau kiek remia šią naują valstybę. Tad reikia manau skubiai ieškoti sąlyčio taškų ir nustatyti asocijacijų sutartis su ISIS ir galutinius įstojimo terminus….

  2. Juozas says:

    JAV ir ES tai kaip pijokai tėvai, niekaip negali suprasti, kad vaikai suauga ir tampa savarankiškais.- Nori išlikti vieninteliais viską teisingai suprantančiais… Deja, iš tokio nesusipratimo peršasi išvada, kad jie vieninteliai ir yra nieko nesuprantantys.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top