- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Avis nesupras, kas supras – ne avis

Avys

Kodėl nesąmoningus žmones vadina avių banda?

Mačiau naktine kamera filmuotą vaizdelį – kaip į avių gardą įlenda vilkas ir išpjauna visas avis. Avių apie 20, vilkas vienas.

Jautriai sielai gali pasirodyti labai baisu ir žiauru. Man buvo įdomu, ko iš pradžių nesitikėjau iš šio vaizdelio. Kol vieną avį taršo, likusios nedaro nieko, tik subėga į priešingą gardo kampą ir lyg džiaugtųsi – gerai, kad ne mane.

Tas pats kol taršo antrą, trečią, ir net kai lieka paskutinė, tolimiausiame gardo kampe, ji elgiasi lygiai taip pat. Ar išgelbėtų avis pora raguotų avinų, jei pultų vilką, nemanau, gal kiek atitolintų paskutinės avies likimą, gal net išgąsdintų ir vilkas turėtų trauktis iš gardo, tačiau kitą naktį jis vėl grįžtų.

O va, jei ten būtų pora aviganių šunų, tai jis į gardą net nelystų. O į vietą su vienais alabajais lysti jam net minties nekiltų, jis tą vietą aplenktų lanku.

Ką tuo noriu pasakyti?

Ogi tą, kad tie, kas naudoja prievartą, taikaus pasipriešinimo nesupranta, o abejingus „suvartoja“ pirmiausiai, suskaldę grupėmis ar po vieną.

Jei prieš tave naudoja dantis, reikia būti pasiruošus panaudoti savus, ir jei prireiks- užpuolikui perkąsti gerklę.

Jokių tolerancijų čia būti negali, tolerancijos reikalingos būtent užpuolikams, kad žmones kaip tas avis sulaikytų nesipriešinimo būklėje.

Iš demokratijos pusės klausimas – garde kieno buvo dauguma, avių ar vilko?

Jei atsakysite – avių, tuomet kodėl laimėjo vilkas? :)

Edvardas