Blogeris Zeppelinus: Kieno Krymas, kieno Vilnius, kieno Palestina, kieno standartai dvigubi?

2023, 10 gegužės, 22:29 | kategorija LPT | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 169 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Remigijus Žemaitaitis

Kontroliniai klausimai viską sustato į vietas. | Nuotr. Autoriaus

Kieno Krymas, kieno Vilnius, kieno Palestina, kieno standartai dvigubi? Paveikslėlis vakarykštei aktualijai

Vakar Lietuvoje nutiko baisiausias antisemitinis išpuolis nuo Petro Stankero teksto apie „neva 6 mln. žuvusių“ ar net nuo V.Tomkaus karikatūrų „Kas valdo pasaulį?“ laikų.

Pakraupusi visa pažangi spauda, pasipiktinimą išreiškė žymūs politikai ir net kelių šalių ambasadoriai. Ir net prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Mat Seimo narys R.Žemaitaitis, įpratęs piktokai komunikuoti R.Janutienės laidose, panašiu stiliumi savo FB įraše išsakė savo neigiamą požiūrį į Izraelio skirtos valdžios valdomoje okupuotoje [Palestinos] Vakarų Kranto zonoje atliktą veiksmą – privačioje palestiniečio žemėje už ES lėšas pastatytos pradinės mokyklėlės palestiniečių kaimo vaikams nugriovimą.

Tą ir taip piktoką pasisakymą dar pagardindamas seniai nebemadingu lietuvių tautosakos perlu – vaikiškos skaičiuotės apie vaikus, pagaliuką ir nuo kopėčių nukritusį tolerantiškos tautybės asmenį, citata.

Pasisakymo turinys iš esmės buvo visiškai legalus ir korektiškas – seimūnas pasmerkė okupuojačios svetimas teritorijas su visais gyventojais valstybės veiksmus, palygino juos su arčiau mūsų esančios okupantų valstybės veikla bei išsakė pasipiktinimą dėl pasikėsinimo į ES piliečių (t.y. ir mūsų) lėšomis statytą mokyklą mažiems vaikams.

Tuo pat metu pasmerkdamas pažangios žiniasklaidos, politinių jėgų dvigubus vertinimo standartus ir karčiai pridurdamas, jog tokie minėtos valstybės veiksmai kursto antisemitizmą bei neigiamą požiūrį į visą žydų tautą, kurios absoliuti dauguma atstovų neturi nieko bendro su tos mokyklos griovimu.

Problema tame, kad, kaip jau minėta, tas korektiško turinio pasisakymas buvo įvilktas į tokias verbalines formas, kad minčių galėjo kilti įvairių. Ir neabejotinai jų kilo – net prokuratūrai.

Ir dabar niekas nebekalba apie tai, ką norėjo pasmerkti ir siūlė aptarti Seimo narys – ne, visi tik baisisi jo pateiktomis vaikiškos skaičiuoklės citatomis ir rungiasi, kas tiems nevykusiems žodžiams suteiks kuo baugesnį pavidalą, t. y. pavaizduos juos, kaip raginimą genocidui, smurtui, etc.

Nors bet kuriam nešališkam stebėtojui akivaizdu, kad nieko panašaus R.Žemaitaitis nepasakė – tai tebuvo perspėjimas, kad tokie žydų valstybės veiksmai gadina jos ir visos žydų tautos įvaizdį bei skatina antižydiškus jausmus tiems, kieno vaikai prarado mokyklą ir tiems, kieno pinigai išlėkė į orą.

Bet pažangūs žmonės nūnai mėgsta skaityti ne tai, kas parašyta, o tai, ką tariamai galvojo tas, kas rašė, t. y. mintis rašytojo galvoje. Kas be telepatinio aparato anksčiau lyg ir buvo neįmanoma?

Vienžo, R.Žemaitaičio ilgaliežuvavimo pasėkoje diskusija visuomenėje sėkmingai nukrypo nuo raiškos turinio į formą. Kuri, tenka pripažinti, nebuvo itin estetiška ir mandagi.

Tačiau, greta nevykusios verbalinės formos smerkėjų atsirado ir tokių, kurie rūsčiai pasipiktino pačiu pasipiktinimu dėl Izraelio valstybės veiksmų.

Neva, griauti okupuotoje teritorijoje [ne nuomonė, o tarptautinės teisės juridinis faktas] privačioje žemėje už ES pinigus pastatytas pradines mokyklas yra visiškai normalu ir net sveikintina!

Nes mokykla buvo pastatyta negavus statybos leidimo iš okupacinės valdžios, kuri šiaip jau tų leidimų praktiškai niekam iš palestiniečių toje zonoje neišduoda. Nepamenu tikslios statistikos, bet, būtent toje žaliojoje zonoje, berods, 98% ar pan. skaičius prašomų statyti pastatų leidimų atmetama.

O vaikai pas palestiniečius taigi gimsta – ir gan gausiai. Ir auga. Jiems reikia mokytis, paskui reikia kažkur gyventi. Bet statyti leidimai neįšduodami.

Mat ši Vakarų Kranto zona pagal Izraelio planus turėtu ateityje oficialiai būti aneksuota, t.y. įsilieti į šios valstybės teritoriją. Todėl netinkamos kilmės žmonių plėtra nėra pageidautinas reikalas.

Ir štai šie klausimai turėjo tapti Lietuvos visuomenės aptarimo objektu, jei Seimo narys R.Žemaitaitis būtų pasirinkęs bent kiek korektiškesnę raiškos formą.

Gi dabar visas garas nueis aiškinantis – kas ten ir kaip, antisemitas jis ar ne, skatino genocidą ar neskatino, kurstė neapykantą ar gesino. Totalus nekonstruktyvas.

O gaila, nes temos rimtos ir vertos solidaus aptarimo neisteriniais formatais.

P.S. Tuos, kurie pamanė, kad užsirašiau į aršius palestiniečių šalininkus, turiu nuvilti – esu absoliučiai neutralus tame žydų-arabų konflikte. Todėl ir gebu vertinti situaciją objektyviai, netaikydamas dvigubų ar trigubų standartų – skirtingai nuo mūsų spaudos ir kai kurių politikų.

Šis įrašas pirmą kartą paskelbtas Raimondas Navickas asmeninėje Facebook paskyroje.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top