Business Insider: Kas penktam rusui pinigų užtenka tik maistui

2015, gegužės 16, 8:41 | kategorija Ideologija | 9 komentarai | peržiūrų 340 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

businessinsider.com

paveikslėlis

Beveik kas penktas Rusijos gyventojas (18% gyventojų) dabar gauna atlyginimą, kurio pakanka tik maistui ir pagrindiniams poreikiams patenkinti. Vartotojų pasitikėjimo indeksas, kurį sudaro kompanija Nielsen, pirmajame 2015-ųjų kvartale nukrito Rusijoje septyniais punktais – iki 72 punkto, „tuo metu kai recesija Rusijoje ir aukšta vartotojų infliacija gerokai sumažino optimizmą ateitimi“, rašo Business Insider.

Leidinys pastebi, jog net 2009-ųjų pirmajame kvartale, kai nutiko bendras pasaulinės finansų sistemos nuosmukis, šis indeksas nekrito žemiau 75 ir tik 4,7% gyventojų tada galėjo sau leisti tik bazinius produktus. Taip pat, pagal Rosstat’o duomenis, kovo mėnesį realios rusų pajamos krito penktą mėnesį paeiliui.

Šie skaičiai pakankamai aiškiai iliustruoja realų ekonominės padėties sudėtingumą Rusijoje. Tuo metu, kai bankai ir valstybės įmonės gaudavo milijardus dolerių, šalies piliečiams teko tvarkytis su šokančia infliacija (šiuo metu ji apie 17%), vakarų produktų trūkumu ir vidinės ekonomikos stagnacija, pastebi leidinys.

Rusiškų MIP duomenimis, 55% rusų dabar turi taupyti, kad nusipirkti drabužių, o 48% pareiškė, jog stengiasi mažiau išleisti atostogų metu.

Rusijos Centrinis bankas pastaraisiais mėnesiais yra ne kartą pabrėžęs, jog būtina daugiau dėmesio kreipti į vidinės ekonomikos silpnumą – darbo našumą, žemą investicijų lygį ir vartojimo paklausos kritimą.

„Klausimas dabar tame, ar Kremlius turi dabar galimybę ir noro imtis šios situacijos taisymo. Juk, nors naftos kainų kritimas gali būti laikinu reiškiniu, būtent žmonių įsitikinimas savo ateities gerove žūtbūtinai reikalingas Rusijai, jeigu pastaroji nori sėkmingai diversifikuoti savo ekonomiką ir nutraukti žaliavų eksportą“, daro išvadą leidinys.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. PP says:

  Kažkoks „rusai puola“ rašinukas. Lyg Lietuvoje kitaip? Man, pavyzdžiui, irgi algos pakanka tik būtiniems poreikiams. Apie santaupas galima pamiršti ir perspektyvų esamoje darbovietėje beveik nėra…

 2. Juozas says:

  Užtai kas penktam lietuviui jų užtenka.

 3. Mindaugas says:

  Bereikšmis jankių rašinėlis, skirtas parodyti, kaip blogai Rusijoje….tuo pačiu patogiai užmirštant savo pačių problemas….juk Lietuva tėra tiktai stambiojo transnacionalinio kapitalo, kurio epicentrą šiandien sudaro Jungtinės Valstijos ir joms pavaldi vakarų Europa, kolonija, vasalinis satelitas, iš kurio galima grobstyti kiek ir ko tiktai nori.

 4. Gojus says:

  nu nereikia neigti, kad rusai gyvena kitaip – atostogos egipte, importinės prekės tai jų būtinas poreikis. O pamatus savo paties ūkio vystymui dėti teks ilgus metus – energetinių resursų eksportas nuteikė visu,kad pinigai ateis net ir nedirbant. Bet tai ne amerikonams rašyt. Jie tik dolerius spausdina ir už juos kiniečiai dirba. Bet kas bus jei dolerių niekam nereiks? Ogi net ir dabar, kai reikia, nelabai irgi mažesniam procentui amerikosų pinigų užtenka tik maistui…. tad nereikia čia…

 5. e says:

  Anadien važiavau pro kaimo seniūniją,o ten būrys žmonių.Klausiu,ko susirinkę,o jie:maistą dalinimo diena.

 6. na ir says:

  Na ir kas? Manau, kad pas mus tik kas 10 užtenka ne tik maistui, o ir oriam gyvenimui, likusieji gyvena ir dirba tik už prasimaitinimą ir stogui virš galvos išlaikyti. Tai Rusijoje nepalyginti geresnė padėtis.

 7. Dalia says:

  Cha. Lyg Lietuvoje būtų geriau…. Gerai, kad dar maistui užtenka, jei turi nuomotis būstą. Tai jau LABAI DAUG.

 8. nusivylusioms namų šeimininkėms ir šeimininkams says:

  Straipsnis rašomas apie Rusiją, o autorius gal ir visai nežino kas ta Lietuva. Tad iš komentarų galima suprasti, kad dauguma į pasaulį žvelgia per nusivylimo, sava valstybe, prizmę.

 9. PP says:

  Straipsnio autorius tikriausiai jankis, o ar jis žino, kad pas jį šalyje 20 proc. gyvena skurde pagal oficialią statistiką ir gauna maisto talonus…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top