Buvęs Lenkijos URM vadovas: susigrąžinti Krymą ir Donbasą Ukrainai neapsimoka

2016, gegužės 20, 13:36 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | | | Sarmatai

svd.se

Sikorskis ir Porošenko

nuotrauka: Reuters

Buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis mano, jog Ukraina nesugebėtų susitvarkyti susigrąžinusi į savo sudėtį Krymą ir Donbasą, kadangi šie regionai „nuostolingi“, rašo švedų laikraštis Svenska Dagbladet.

Jo nuomone, „Ukraina turi susikoncentruoti į tai, kad sėkmingai vystyti tuos 90% šalies teritorijos, kuriuos ji kontroliuoja dabar“.

Sikorskis griežtai kritikuoja Rusiją, tačiau į okupuotas Ukrainos teritorijas žvelgia pragmatiškai.

„Ukraina prarado dalį savo teritorijų – Krymą ir Donbasą. Tačiau šios sritys nuostolingos. Krymas – todėl, kad ten gyvena daugybė pensininkų, o Donbasas – todėl, kad jo pramonė nerentabili“, – pareiškė Sikorskis savo interviu Svenska Dagbladet.

Jo požiūriu, kol Rusijos valdžia prezidento Putino rankose, Krymas į Ukraino sudėtį nesugrįš. O kalbant apie Donbasą, Rusija, galimai, pradės derybas, kai tik supras, jog šis regionas – našta Rusijai.

Donbaso praradimas Ukrainai nors ir buvo skausmingas, galų gale tapo palengvėjimu, tvirtina Sikorskis. Jeigu dabar, lyg pamojus stebuklinga lazdele Donbasas grįžtų į šalies sudėtį, Ukrainoje nepakaktų resursų, kad atstatyti sugriautą regioną, tvirtina buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Mindaugas says:

  Ar Rusija turėjo teisę priimti į savo sudėtį Krymą, kurio gyventojai to prašė? Tarptautinė teisė draudžia tokią teisę tik vienu atveju – kai kalba eina apie kitos šalies teritorijos, gyventojų prijungimą jėga, tai yra teritorijos aneksiją ar okupaciją. Krymo referendumo rezultatai įtikinamai parodė, kad referendume dalyvavo 83,1 procento balso teisę turinčių Krymo gyventojų, ir 96,77 procento dalyvavusių balsavo už pusiasalio prisijungimą prie savo istorinės ir etninės Tėvynės Rusijos, tai yra, jokios aneksijos ar okupacijos, apie kurią taip mėgsta isteriškai rėkti JAV garbintojai, nebuvo. Rinkimų metu stebėtojai negalėjo net užfiksuoti karinio aktyvumo jokių požymių prie balsavimo apylinkių. Propagandistų prasimanymai, kad balsavimas vyko „po automatų vamzdžiais“, neturi jokių įrodymų ir yra tik,kaip jau įprasta Vakaruose, melas. Ir dar. Nebūtų Krymas dabar Rusijos, Krymo uostuose šeimininkautų NATO laivynas, tuo dar labiau priartėdamas prie Rusijos sienų.

 2. to mindaugas says:

  Ech mindaugeli, mindaugeli rusijos propaganda visai suminkstino ir taip netvirtas paties smegeneles…

 3. Panzer says:

  Bent kiek mąstantiems aišku, kad Krymas buvo jav prioritetas,bet kai tai neišdege, Ukraina nebe tiek aktuali, o tuo labiau kad ten siautėja visi kas netingi. Kitaip ir būti negalėjo, Krymas tai Rusijos bazės, jav naiviai manė, kad viską numatė, bet Rusija ir Krymo žmonės tarė savo žodį.

 4. Gojus says:

  Visiems aišku, kad Ukraina aktuali tik Rusijai spaust. O aišku labiausiai buvo aktualus Krymas, kaip rusų bazė Juodojoje jūroje. Tačiau rusai labai gražiai padūrė amerikosus ir štai Ukrainos aktualumas stipriai sumenko. Ir vis dar menksta su kasdiena. Taip, politinis spaudimas svarbu, bet tai per daug kainuoja, kai tokią Ukrainą išlaikyt reikia. O ją modernizuot ir tvarkyt ir rizikinga – po 2004-ųjų oranžinės lervoliucijos visas įdirbis jau po kelių metų rusams atiteko. Beveik aišku, kad ir šį kartą bus ne kitaip. Duotas vienintelis šansas Prošūdenkai, kad pats susitvarkytų ir duotų rezultatus, kaip dyglys Rusijai. Tad tik nuo Prošūdenkos priklauso ar padarys pakankamai. Bet kad rodos resursai išsisemia.

 5. pestininkas says:

  Na jau tai duodat proto bokštai,krymą paėmė todėl kad taip reikėjo visu šeimininkams tai jau ir taip žino daugelis,kijeve ir maskvoj ta pati chebra sėdi kuri puikiai sutaria tik vaizduoja runkeliams,kažkokia kova tarpusavije,jus čia nerašykit rusija,ukraina,jankiai,nato,jiė viėna chebra,nulipkit viėną kart nuo teleku,ir daugiau informacijos jiėškokit internete,nes viėn rusu ar musu TV teisybės neparodis!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top