- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

BuzzFeed: Rusijoje juokiamasi iš ukrainiečių homo-propagandos

(„BuzzFeed„, JAV)

Ukrainiečių reklaminiai skydai su šūkiais toleruoti netradicinės seksualinės orientacijos atstovus patraukė nesveiką rusų MIP dėmesį, rašo BuzzFeed.

Amerikiečių leidinys pažymi, jog gėjams tenka ne tik Rusijoje ar teritorijose, kurias kontroliuoja sukilėliai – dažnai jų nemėgsta net „eurointegruoti“ ukrainiečiai.

Ukraino smiestuose šią savaitę atsirado reklaminiai skydai teikiantys tolerantišką požiūrį į LGBT atstovus, čigonus, žydus, moteris, žmonėms su ribotomis galimybėmis ir infekuotiems ŽIV. BuzzFeed pateikia plakatų atvaizdus ir įrašų vertimus.

homikai - paveikslėliai

Skelbimų lentoje su gėjais įrašas skelbia: „Homikai. Gėjai. Kalbėk taisyklingai“.

Kampaniją vykdo „Ukrainos gėjų aljansas“ palaikant Nyderlandų pasiuntinybei.

Kaip pažymi leidinys, LGBT atstovai Ukrainoje vis labiau jaučia sau grėsmę dėl konflikto – tame tarpe ir informacinio – tarp Rusijos ir Ukrainos.

„Rytų Ukrainos separatistai ir kiti, kurie pasisako už glaudesnius santykius su Rusija, smerkia LGBT „teises“ kaip Vakarų inicijuotą reiškinį, nesuderinamą su slaviškomis ir pravoslaviškomis-krikščioniškomis vertybėmis“.

spidozinis-paveikslėlis

Antraštė skelbia: „Spidozinis. Infekuotas-ŽIV. Kalbėk taisyklingai“.

Anti-homoseksualistinės nuotaikos paplitusios net tarp tų ukrainiečių, kurie siekia integracijos su Europa, rašo BuzzFeed. Kampanijos iniciatoriai pareiškia, jog masinė ukrainiečių visuomenės sąmonė persismelkusi homofobija, dalinai dėl bažnyčios ir politikų pastangų.

geju-santuokos

Rusijos MIP reakcija: „Ukrainoje atvirai prasidėjo skandalinga agitacija už homo-santuokas

Į šią kampaniją jau sureagavo rusų MIP, nurodo leidinys. Rusijoje ją pavadino „agitacija už homo-santuokas“, dėjo į kabutes išsireiškimą „europietiškas pasirinkimas“ ir rašė, jog „Ukraina springsta nuo europietiškų vertybių“. Ryšium su tuo, vienas iš organizatorių pareiškė, kad „gauti tokį atsiliepimą iš Putino palaižūnų – tai sėkmė“, rašo BuzzFeed.