Chaosas Ukrainoje – jos kariuomenė ėmė kovoti su savo savanorių būriais

2015, 8 gegužės, 20:59 | kategorija Realybė | 6 komentarai | peržiūrų 618 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„deutsche-wirtschafts-nachrichten.de„, Vokietija)

desinysis sektorius paveikslėlisSukilėliai Ukrainos rytuose pranešė apie keistą incidentą Domnbase: nežinomi žmonės užpuolė ultra-dešiniųjų nacionalistinių organizacijų karių pozicijas. ESBO stebėtojai patvirtino įvykius. Rusai negalėjo patikėti savo akimis, juk šis puolimas galėjo būti provokacija. Užsitęsusį karinį konfliktą Ukrainos rytuose finansuoja Europos mokesčių mokėtojai.

Donbase Ukrainos kariškiai įvykdė operaciją prieš savo sąjungininkus – dešiniąsias ekstremistines formuotes. Sukilėliai  stebėjo įvykius neslėpdami nuostabos. Pradžioje visiškai nebuvo aišku, kas atakavo „Dešiniojo sektoriaus“ smogikus – ukrainiečių kariuomenė ar užsienio samdiniai.

ESBO patvirtino incidentą: „Po keleto spaudos pranešimų apie balandžio 28 įvykusius susidūrimus tarp ukrainiečių kariuomenės ir „Dešiniojo sektoriaus“ savanorių būrių narių, grupė ESBO stebėtojų susisiekė su „Dešiniojo sektoriaus“ atstovais. Anot jų, kariai iš „Dešiniojo sektoriaus būrio atsisakė sudėti ginklus, ko reikalavo ukrainiečių kariuomenės vadovybė. Ukrainiečių kariškiai nekomentavo įvykių, tačiau rekomendavo ESBO stebėtojų grupei vengti kelionių į šį rajoną“.

Po incidento „Dešiniojo sektoriaus“ vadovas Dmitrijus Jarošas grasino surengti Kijeve perversmą.

Per pastaruosius mėnesius, Ukrainos rytuose buvo užfiksuota 17 susidūrimų tarp savanoriškų ultradešiniųjų būrių karių ir vyriausybinių Kijevo pajėgų. Jaceniukas nori pilnai kontroliuoti visus savanorių būrius. Tačiau savanoriai atsisako paklusti tiesiogiai vyriausybei. Savanorių bataliono „Donbas“ vadas Semionas Semiončenko vasario mėnesį paskelbė apie centrinio organo, skirto koordinuoti visiems savanorių būriams sukūrimą. Jis priėjo „objektyvią išvadą“, kad Generalinis Ukrainos štabas nesugeba koordinuoti savanorių būrių kovoje su sukilėliais.

„Dešinysis sektorius“ kreipėsi į prezidentą Porošenką ir parlamentą kviesdamas priimti specialų įstatymą, suteikianti savanoriškų būrių kariams oficialų karinės tarnybos statusą. Jei tas įvyks, tai ultra-dešinieji nacionalistai bus finansuojami Ukrainos mokesčių mokėtojų. Tačiau, kadangi Ukraina balansuoja ant bankroto ribos, tai reikš papildomų pinigų pritraukimą iš europiečių mokesčių mokėtojų kišenės.

Aprašomas konfliktas tapo netikėtumu, turint omenyje neseniai išsakytus ukrainiečių kariuomenės vadovybės pareiškimus apie planus įjungti ultra-dešiniųjų nacionalistų būrius į reguliariosios kariuomenės gretas. Tačiau „Dešiniojo sektoriaus“ smogikai ir toliau išlieka nepriklausomai vadovaujamo Jarošo.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. artas says:

  Panašu, kad naudotis „laisve“ Ukrainoje taip ir neišmoko. Galima tik užjausti jos žmones matančius kas vyksta. Juk koks turi apimt beviltiškumas matant tris „frontus“ šalies viduje ir žinant, kad viskas vyksta tik blogyn. Ir ne dėl išorės priešų, o dėl to, kad savi viduj susitart negali.

 2. Juozas says:

  Dmitrij Jaroš (tikra pavardė Avdim) yra Kolomojskio, t.y. nacistinės judaizmo sektos Chabat Liubavič
  žmogus. Jo pasisakymai tik dūmų uždanga, ne daugiau, o nukvailinti banderininkai, kuriuos tą syk sudrausmino užsienio spec. pajėgos, jų įrankis kuriant
  Chazarų kaganatą,.

 3. Mynde says:

  pagal naudotus ginklus, tai pravosekus nuskriaudė ne sava kariuomenė, o kažkokios neaiškios spec. pajėgos – arba „privatininkai“, arba kažkas iš NATO „draugų“. Galima tik paspėlioti, kokiu tikslu ir kieno nurodymu.

 4. viga says:

  Visos revoliucijos,veliau sunaikina savo vaikus.Taip buvo Prancuzijoj,Rusijoj.

 5. saul says:

  Kazkaip…tai susipainiojo Juozas,savo fashistinese mintyse.Izvelgi sionizma,kur jo net nematyti.Istorijos vingiu peripetijose…..taipogi,tavo mintys ,pasimete.Chazaru palikuoniu bruozai ,negilai, gludi tavo ISRINKTOSIOS tautos genuose (rusu).

 6. Dalia says:

  Ko čia landžiojat, saul, į šitą tinklapį su savo “ne fašistinėm“ ir “nepasimetusiom“ mintimis“? Jei taip jau nepatinka, ti ko landžiojat ir kaišiojat savo trigrašį? Yra dvi versijos. Tad kuri, gi iš jų? Prisipažinkit.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top