CŽV specialiųjų operacijų finansavimas ir pinigų plovimas: kokį ryšį turi JAV su pasauliniu narkotikų verslu

2018, 21 gegužės, 12:48 | kategorija Metodologija | 2 komentarai | peržiūrų 594 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Ginklai ir narkotikai patenka sąrašą prekių, turinčių didžiausią apyvartą pasaulyje. Pasak Jungtinių Tautų organizacijos (JTO), 225 milijonai žmonių, truputį daugiau nei 5% nuo 15 iki 64 metų amžiaus – vartoja narkotikus. 182 milijonai žmonių įnikę tik į marichuaną, 48,9 milijono – į heroiną, 17 milijonų bevelija kokainą, o likusieji – amfetaminą, ekstazy ir kt., rašo Global Research

Šiuo metu Jungtinės Valstijos yra stambiausias marichuanos gamintojas pasaulyje. Kalbant apie heroiną, tai daugiausia jo sintetinama Afganistane (nuo 2001 metų užimtame JAV). Kokainas kaip ir anksčiau pagrindinai tiekiamas iš Kolumbijos (kur Jungtinės Valstijos veikia nuo 2000 metų „Kolumbijos plano“ fone) . Ši šalis užima pirmąją vietą pasaulyje pagal nelegalią narkotiko gamybą, kuri pastaraisiais metais tik augo.

Tas pats vyksta su kokaino gamyba Kolumbijoje. Nuo 2000 metų Jungtinės Valstijos, pasak jų pačių pareiškimo, pradėjo įgyvendinti planą, siekiant sunaikinti šios neteisėtos medžiagos gavybą ir dislokavo šalyje septynias karines bazes.

Tačiau priešingai šioms priemonėms, narkotiko gamyba vystoma toliau, ir Kolumbija vis taip pat tiekia kokainą Europos ir JAV rinkoms. JTO duomenimis, 2015 metais Kolumbija padidino šio narkotiko gamybą 52% – tai maždaug 442 metrinės tonos per metus.

Kokį ryšį su šiuo narkotikų verslu turi JAV?

JAV pasinaudoja narkotikų verslu finansuojant CŽV veiklą, nukreiptą prieš kitas valstybes. CŽV ir kovos su narkotikais Valdyba veikia ranka rankon, palaikydamos pavojingų medžiagų platinimą visame pasaulyje ir paversdamos Jungtines Valstijas narkotikų prekybos imperija.

Opiatų keliai

Pavyzdžiui, Centrinėje Amerikoje Jungtinės Valstijos tarpininkaujant CŽV, finansavo Nikaragvos „Contras“ už pinigus, gautus iš prekybos kokainu, kurį jos gaudavo iš Kolumbijos, Peru ir Bolivijos ir įvežė į savo teritoriją.

Ataskaitos paskelbtos JAV Kongreso ir išslaptinti dokumentai patvirtina, jog CŽV ir kovos su narkotikais Valdyba (KNV), bendradarbiavo su prekeiviais opiumu ir teikė jiems materialinę pagalbą, tame tarpe panaudodamos pinigų plovimui savo banko sąskaitas Bank of Credit ir Commerce International.

Pajamos nuo prekybos narkotikais panaudojamos ne tik finansuojant pogrindžio operacijoms, bet ir reguliuojant krizines situacijas šalyje. 2009 metais Antonio Maria Costa, JTO kovos su narkotiais ir nusikalstamumu valdybos vadovas, pareiškė, jog jog pinigai iš prekybos uždraustomis medžiagomis – kurie skaičiuojami milijardais dolerių – laiko JAV finansinę sistemą paviršiuje globalių krizių metu.

Vėliau, 2012 metais, nuolatinis Senato tyrimų pakomitetis paskelbė ataskaitą apie tai, jog Jungtinėse Valstijose vyksta pinigų plovimas narkotikų prekybos ir terorizmo finansavimas.

Ataskaitoje teigiama, jog kasmet beveik 300 milijardų dolerių, gautų nusikalstamu keliu, išplaunama viso pasaulio bankuose, ir pusė šių lėšų praeina pro amerikiečių kreditines organizacijas.

Nuolatinio Senato pakomitečio kaltinimai buvo patvirtinti 2012 metais, kai Niujorko federalinis teismas paviešino faktą apie HSBC, JP Morgan, Wells Fargo ir Banks of America dalyvavus plaunant pinigus, gautus nuo neteisėtos narkotikų apyvartos

Amerikiečių žvalgyba be sąžinės graužimo naudoja narkotikų srautus tam, kad nuslėptų savo veiklą ir uždirbtų pinigus neskelbtoms specoperacijoms. Politika, pasirinkta 1980-aisiais, išliko iki šių dienų. CŽV ir KNV toliau gina savo narkotikų pardavimo kanalus. Įdomu dar ir tai, jog profilinė JTO valdyba, nežiūrint į visus turimus faktus, patvirtinančius tai, jog kai kurie JAV valdininkai yra narko-nusikaltėliai, užmerkia akis į šią neteisėtą veiklą, kuri kasmet pasiima tūkstančius gyvybių ir daro kolosalią žalą visuomenei.

Kitaip tariant, Volstrito ir Baltųjų rūmų interesai yra aukščiau už žmonijos interesus.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. konkurencijos nėra says:

    Kitaip tariant, Volstrito ir Baltųjų rūmų interesai yra aukščiau už žmonijos interesus.

    Kitaip NIEKADA nebuvo – TAIP buvo visada!

    Daugiau: http://www.sarmatas.lt/05/czv-specialiuju-operaciju-finansavimas-ir-pinigu-plovimas-koki-rysi-turi-jav-su-pasauliniu-narkotiku-verslu/

  2. Dalia says:

    Tai dalis JAV “pažangumo“ į kurį visi taip “privalo“ lygiuotis…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top