ES Teisingumo Teismas grasina iš valstybių atimti teisę reguliuoti šeimos klausimus

2017, 3 gegužės, 21:24 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (15) | peržiūrų 779 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

TeisingumasEuropos Sąjungos Teisingumo Teismą (Teisingumo Teismas) pasiekė Coman and others byla, kuri turės didžiulę įtaką santuokai, šeimos ir partnerystės teisiniam reguliavimui ir netgi ES Pagrindinių teisių chartijos interpretacijai visoje Europoje, praneša  ADF International.

Rumunijos Konstitucinis teismas kreipėsi į Teisingumo Teismą, prašydamas „sutuoktinių“ sąvokos išaiškinimo ES direktyvos dėl laisvo asmenų judėjimo kontekste. Konkrečiai – ar direktyvoje vartojama sąvoka „sutuoktiniai“ apima tos pačios lyties partnerius. Šis Teisingumo Teismo išaiškinimas galios visoms ES valstybėms. Tai reiškia, kad jeigu Teisingumo Teismas nuspręs, kad sąvoka „sutuoktiniai“ apima tos pačios lyties poras, ES valstybės bus priverstos pripažinti užsienyje sudarytas vienalytes santuokas, ko pagal galiojančius teisės aktus dabar daryti neprivalo. Teisės ekspertai nerimauja dėl to, kad šis sprendimas gali pažeisti subsidiarumo principą.  Pagal jį, šeimos teisė priklauso ES valstybių narių kompetencijai (yra reguliuojama nacionaliniais įstatymais, o ne ES lygmeniu).

ADF International – nevyriausybinė teisininkų organizacija, veikianti Jungtinių Tautų, Europos Tarybos, Europos Sąjungos ir kitose institucijose – kaip trečioji šalis pateikė savo pastabas dėl žymiosios bylos Teisingumo Teismui ir perspėja dėl galinčio kilti teisinio chaoso.

ADF International Europos Sąjungos bylų skyriaus direktorė Sophia Kuby teigia: „Laikais, kai Europos Sąjunga skyla, Teisingumo Teismo sprendimas tik dar labiau pagilintų šį skilimą, jeigu nuspręstų kitaip apibrėžti santuokos ir šeimos terminus visose ES šalyse. Teisingumo Teismas neturėtų aukoti pagarbos nacionalinių valstybių kompetencijai ir kultūrinei įvairovei. Dauguma ES šalių santuoką laiko vyro ir moters sąjunga, kuri yra saugoma jų konstitucijų ir įstatymų. Valstybės narės turėtų išlikti laisvos savo įstatymais teigti, kad mamos ir tėčio buvimas yra itin reikšmingas vaiko gyvenime“.

Strateginis bylinėjimasis Teisingumo Teisme

Ši byla Teisingumo Teisme tėra vienas iš daugelio bandymų legalizuoti tos pačios lyties santuokas visoje Europoje, nepaisant to, kad dauguma ES šalių tam nepritaria (įskaitant ir 3 mln. rumunų, pasirašiusių iniciatyvą dėl vyro ir moters santuokos apsaugos).

Tiek Rumunijoje gimęs Adrianas Comanas, tiek jo partneris amerikietis Robertas Claibournas Hamiltonas yra LGBT aktyvistai. A. Comanas dirba milijoninį biudžetą valdančioje „Arcus Foundation“ įmonėje, kuri visame pasaulyje finansuoja įvairias LGBT bylas.

2010 metais porai Belgijoje buvo išduotas „santuokos sertifikatas“. Kai Rumunija, remdamasi savo nacionaliniais įstatymais, atsisakė pripažinti porą sutuoktiniais, valstybė buvo paduota į teismą. Pora įrodinėjo, kad Rumunijos sprendimas pažeidė jų judėjimo laisvę ES. 2016 m. Rumunijos Konstitucinis teismas klausimą perdavė ES Teisingumo Teismui, kuris dabar turi priimti sprendimą.

Šeimos klausimai priklauso valstybių narių kompetencijai

Pagrindinė ADF International advokatė šioje byloje Adina Portaru teigia: „Pagrindinės šeimos teisės sąvokos – „sutuoktiniai“, „šeimos narys“, „santuoka“ – priklauso valstybių narių kompetencijai. Tai patvirtina šią sritį reguliuojančių ES direktyvų kalba ir Teisingumo Teismo jurisprudencija. Jeigu dabar šis teismas pakeis sąvoką „sutuoktiniai“, į ją įtraukdamas ir tos pačios lyties asmenų sąjungą, valstybių kompetencija šiuo klausimu bus negrįžtamai pažeista“. A. Portaru aiškina, kad prievarta ES narėms redaguoti savo nacionalinę teisę dėl tos pačios lyties asmenų santuokų pripažinimo reikštų sąmoningą demokratinio proceso valstybėse ignoravimą. Rumunijoje 3 mln. piliečių neseniai pasirašė iniciatyvą, kad būtų sutvirtinta vyro ir moters santuokos reikšmė valstybės konstitucijoje. „Bandydamas pakeisti „santuokos“ sąvokos reikšmę Teisingumo Teismas rizikuoja paminti pusės ES šalių suverenitetą ir sukurti teisinį chaosą, nes nuo šios sąvokos apibrėžimo priklauso šimtai nacionalinių įstatymų“, – konstatuoja teisininkė.

šaltinis: laisvavisuomene.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 15

 1. Vytas says:

  Jau vien tai, kad ES Teisingumo teismas priėmė nagrinėti šią bylą yra grubus ES sutarties vieno iš svarbiausių principų pažeidimas: šeimos bei santuokos klausimai yra tik ES valstybių-narių , o ne ES Teisingumo teismo kompetencija. Bet koks šio teismo sprendimas bus negaliojantis, nes prieštarauja ES sukūrimo sutarčiai. Bet koks bandymas primesti šio teismo sprendimą ES šalims tik pastūmės ES iširimo link. Jei ti tos valstybės gerbia save ir savo Tautas.

 2. konkurencijos nėra says:

  Negi *** laimės?

 3. Ec says:

  Panašu, kad gali būti kaip Vytas sako, sodomitai laimės, ES pralaimės ir subyrės. Ir prie to ne tik tie sodomitai prisideda, bet ir CETA, žemės pardavimas užsieniečiams, pabėgėliai ir kitos „vertybės“. Tiesa, dar rusai puola :)

 4. konkurencijos nėra says:

  Svarbiausia, Rusai puola!

 5. saul says:

  Subyres,subyres ta ES.Ir euras su doleriu jau vandeniu patapo-,skubekite issikeisti i rublius ir……i pazadetaja zeme roSSieja.“vam skatertju doroga“.Kam Jums cia tos Gejropa ir parsidaveliska Lietuva-tikrosios vertybes tik ten.Ten ir prezidentas,kokio visas pasaulis gali „pozavydovat“.Ko Jus cia draugai vargstate,juk matote koks Briuselio diktatas,issigimusi demokratija,skurdas ir neteisybe?O,vat,Rusijoje viskas nuostabu ir laaaabai teisinga.Nera ten tokio skurdo,pensijos geros,maisto kainos zemos, komunaliniu mokesciu beveik nera,nera korupcijos,nei oligarchu,demokratija klesti,keliai geri,zmogaus ir spaudos laisviu…“ chot otbovliai“.O ir dar ta programa turi,kur is buvusio sojuzo gali tautiecius Siberijoj apgyvendinti.Ko gi Jus ,draugai, laukiate? Tuoj ten geriausias zemes isgraibstys Jusu tautieciai-ten JAU mazai like-paskubekite.Rusija tai kaip rojus zemeje.o Ir zmones ten labai dvasingi-jiems „deneg nenado -ruzhjo podavaj“ DDD

 6. Dalia says:

  Tu saul, neadekvatus.

 7. Lietuvis says:

  To Dalia.  saul parase tiesa, tiesiai i desimtuka.

 8. Ec says:

  Gal ir tiesa, tik nesuprantamai parašyta :)

 9. Aleksas says:

  seiliau, is kur zinai, kad Rusijoje taip nuostabu? Ten gydymo kursa eini? Parasyk smulkiau DDD

 10. pestininkas says:

  Vytas teisingai parašė! O dėl straipsnio, tai nesistebiu, kažkaip panašiai ir turėjo atsitikt. Greit atomazga pamatysim kaip ten bus….

 11. Gojus says:

  LIetuvi -> gal ir tiesą, bet kuo čia susiję straipsnio tema ir Rusija? saul neadekvatus – nes net nesuvokia problemos apie ką kalbama, o bando skiepyti savo įsitikinimus visiškai kita tema.

 12. saul says:

  kodel nesuvokia? As komentavau po „konkurencijos nera“ ir „Ec“.Kodel nerasai,kad jie neadekvatus? O ka reiskia neadekvatus?Jei jau neadekvatus,tai tada iskyla klausimas KAM.Taigi,rasykite aiskiau.Kam as neadekvatus? DDD

 13. Dalia says:

  saul, tu Rusijoje gyveni ar Lietuvoje?

 14. stebetojas says:

  Apgailetina.
  Atimti is valstybiu teise reguliuoti seimos kkausimus?
  Atimti tai, ko valstybe niekada neturejo- o ka ji turejo, isskyrus, pasak Friedrich Nietsche, vogtus dantis, kuriais kanda?
  Lai nors viena valstybe parodo nesuklastota sutarti su mano seima, pagal kuria mano seima perduoda teise mus reguliuoti valstybei?
  Valstybe tai nusikaltimas.

 15. Lukas says:

  Kuo toliau tuo gražiau.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top