- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Estija nesutinka su tuo, jog už ją priimami sprendimai

paveikslėlis

Estija turi aiškiai pasakyti Europos Komisijai, kad primesta kvota priimti pabėgėliams nepakeliama šaliai, pasakė socialinių reikalų ministras Margusas Tsahkna. Jis pažymėjo, jog, jei mes šiandien apsileisime ir ryžtingai nieko neveiksime, – tai po keleto metų teks valgyti karčius to vaisius.

Margusas Tsahkna, pasisakydamas rytinėje TV laidoje „Terevision“ pareiškė, jog dabar Estijos uždavinys – suformuluoti savo poziciją. Anot ministro, svarbu atvirai pareikšti, kad migrantų kvotų apskaičiavimo procesas mums visiškai nepriimtinas. Dabar vyriausybė formuoja savo požiūrio tašką.

„Žinoma, Estija nesutinka su tuo, kad kažkas už mus priima sprendimus, tai yra kelia klausimus balsavimui, priima kvotas, paskelbia skaičius, – balsavimą įvykdys didžiuma balsų, ir mes būsime priversti priimti šiuos pabėgėlius“, – pasakė Tsahkna.

Estija sutinka ištiesti pagalbos ranką pabėgėliams ir daro tai ne vienerius metus, tačiau tą reikia daryti turint omenyje savo pačių gyventojų tankumo ypatybes ir galimybes. Paskirta Estijai kvota – virš 1000 pabėgėlių – ne pagal mūsų jėgas, pabrėžė ministras.

„Šis sprendimas su ilgalaike perspektyva. Jei mes šiandien nepasakysime, kad nepalaikome primestų mums kvotų, tai vėliau seksiančiais metais mes jau nebeturėsime ką pasakyti“, – sako Tsahkna.

TV programos svečias pripažino, jog tokių kvotų pateikimas iš Europos Komisijos pusės jam buvo visiškai netikėtas.

„Man kilo klausimas, jeigu Sirijoje, pabėgėlių stovyklose randasi 4 milijonai žmonių ir Europos Sąjunga priims 20 000, – argi tai išspręs problemą? Ne“, – daro išvadą Tsahkna.