Estijos centristas apie tarybinę okupaciją: ačiū reikia pasakyti!

2015, 15 gegužės, 9:19 | kategorija Ideologija | 16 komentarų | peržiūrų 370 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Postimees“, Estija)

paveikslėlis

Estijos Centristų partijos Tartu regioninio skyriaus valdybos narys Ahto Laur gegužės 9 leido sau palankiai atsiliepti apie tarybinę okupaciją. Jo bendrapartiečiai nepalaiko Ahto minčių eigos.

Diskusijoje socialiniame tinkle Laur’as pradžioje pareiškė, jog 1941-1945 metais čia buvo vokiečių okupacija, tačiau į vėliau sekusį periodą galima žvelgti įvairiai, rašo Tartu Ekspres. „Kiek miestų buvo pastatyta būtent TSRS dėka. Kiek mokyklų, gamyklų, ligoninių buvo pastatyta? Apie kokią okupaciją mes kalbame? Ačiū reikėtų pasakyti! – parašė jis. – Šiandien mes vis dar gyvename tuose namuose, kurie buvo pastatyti tuo metu, ir parduodame savo žmonėms butus šiuose namuose už didelius pinigus!“.

Centristų partijos Tartu regioninio skyriaus valdybos pirmininkas Aadu Must’as pavadino Laur’o patekimą į valdybą – nelaimingu atsitikimu.

paveikslėlis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 16

 1. Gal says:

  Teisybe pasake

 2. ne Gal says:

  O tikrai, gal. Juk už Tiesą pas mus dabar yra persekiojama ir baudžiama. Todėl bet ką rašant ar sakant, reiktų vartoti žodelį gal, galimai ir t.t. Nes kiekviename žingsnyje mus seka plieninė akis ir klauso negarbingoji ausis. Nieko, šuo ir kariamas pripranta, priprasime ir mes nuolatos ir visur saugotis plieninių šunų.

 3. Mykolas says:

  O jei nebūtų buvę TSRS ŽMONĖS (nes būtent žmonės statė miestus, tiesė kelius ir pan, o ne TSRS) nebūtų pastatę miestų? 

 4. Vincius says:

  Mykolai, kiek dabar ZMONES Lietuvoje pristate miestu ir gamyklu? Ar sakysite, dabar jau nebereikia jokiu statybu, visko yra daugiau, negu pakankamai?

 5. Ec says:

  Kaip bebūtų, šaliai būnant sąjungoje (nebūtinai įsiliejus į kitos šalies teritoriją, gali būti tiesiog draugiški sutartiniai tarpusavio santykiai) gali būti žymiai geriau nei būnant atskirai, izoliuotai. Labai priklauso ar bus geriau nei atskirai nuo to, kaip sąjungos ašinė šalis žiūrės į kitas sąjungos šalis. Mano nuomone TSRS atveju Lietuva buvo avangardas, ES atveju – atvirkščiai

 6. Mykolas says:

  Vinciau, apsidairykit, pavažinėkit po Lietuvą: kiek naujų kelių, kiek namų, kokie gražūs miestelių centrai, naujos elektros linijos, šiuolaikinės kominikacijos (šviesolaidis, bevieliai ryšiai) ir t.t.

 7. ad says:

  Siandien Lietuviskiem post komunistianiams banditams,svarbiau europa ,globalizacija,ir taip tol…negu kazkokios miestu statybos ,ar zmoniu prieaugisJiems geriau tureti bukagalviu ir degradavusiu saika,negu klestincia valstybe ,su issilavinusiais zmonemis.Atsiprasau,jeigu kazka pasakiau ne taip.

 8. Gojus says:

  Mykolai -> tavęs paklausė normalaus klausimo, o tu atsakyti nenori – išsisukonėji! Kiek miestų? Juk nepasakysi, kad tavo minimos šviesolaidinės linijos ir bevieliai ryšiai atėjo tik todėl kad mes ne TSRS? Anais laikais ir JAV ir Japonija nebuvo TSRS, o šviesolaidinių ryšių ir bevielių tinklų visgineturėjo! Tad grįžk geriau prie klausimo – kiek miestų ir miestelių pastatyta per 25 metus? O apie grožį tada centruose vėliau – labai subjektyvu.

 9. Simas Simaitis says:

  Mykolui siųlyčiau pavažinėti po Mažeikių apylinkes, pvz: Seda, Naujoji Akmenė. Lai pasižiūri į tą klaikų vaizdelį, namus stovinčius, kaip vaiduoklius, siautėjančią vietinę administraciją. Mažeikių nafta po nosimi, bet manot, jai tas rūpi kad vietiniai darbo neturi? Ten jau seniai dirba tik iš Lenkijos vežtiniai specialistai. Baisus vaizdas, apie kūrimą ar šalies gerovę, ten baisu ką pasakyti, feodalinė santvarka.

 10. Dzūkija says:

  Mykolai,kiek gamyklų pastatyta per 25 laisvės metus…kiek žmonių įdarbinta…

 11. Mykolas says:

  Ad, o jūsų klaviatūra sugedus?

  Gojau, aš neišsisukinėju – manau žodžiuose statyti miestą nereiškia, kad žemėlapyje turi atsirasti dar vienas vietovardis. Manau, kad ir nauji daugiabučiai, nauji tiltai, nauji prekybos ir kitokie centrai tai irgi statyba. Paminėdamas ryšius tik norėjau pasakyti, kad Lietuva nestovi vietoje (manau nebūtų stovėjusi vietoje ir jei nebūtų buvus okupuota). T.y. nereikia dėkoti sovietų sąjungai už tokius dalykus, kurie ir be okupacijos būtų padaryti.

  Dzūkija, dėl gamyklų – o kaip jas pastatyt kai kiniečiai sugeba daryt dagiau, greičiau ir pigiau?

  Simai, jei tik turėsiu galimybę būtinai pakeliausiu tuose kraštuose.

 12. Ec says:

  Mykolai, pasakysiu kaip, mano nuomone, gražinamas miestelis – parašomas projektas kokiems nors darbams atlikti, tarkim už kokį mln. pinigų. Tų darbų vertė kokių 10 kartų mažesnė, bet per savas įmones tie darbai padaromi už tą mln.. Skirtumas ištirpsta tarp valdininkų ir darbus vykdžiusių įmonių vadų. Taip pat dalį kauna ir kontroliuojantieji, kad būtų „vsio zakonno“. Miestelis gražėja už Europos pinigus. Atrodo lyg ir nemokamai, bet reikia neužmiršti, kad Lietuva į Europos fondą moka taip pat ir pinigai kitose šalyse švaistomi lygiai taip pat. O, kad švaistytojams tų pinigų pakaktų bus didinami mokesčiai, kuriuos didins tie patys valdininkai

 13. Simas Simaitis says:

  Mykolai, Jūs pakeliausite po tuos kraštus su kokiu tikslu? Pasigrožėti gamtovaizdžiu, pamatyti ką? O gal pagrumoti piršteliu „Mažeikių naftos“ savininkams: aja, jai, kaip negerai darote? 
  Neatsirašinėkite be naudos, geriau susimastykite kas rašoma. Norisi pabūti Lietuvos patriotu? Puiku! Aš tik už. Tik darytikite tai konkrečiais darbais, o ne virtualiame pasaulyje, nes kaip iš tamstos komentarų supratau, šviesolaidžiai jus labai tenkina, tiesiog džiugina tokie „nuostabūs“ pasiekimai. Tad siųlau susimastyti prie ko tai perivedė ir dar prives.

 14. Vilpišius >> Mykolui says:

  Sakot, prekybos centrų statyba – irgi pažangos rodiklis? Pas mano gerą pažįstamą viešėję vokiečiai niekaip negalėjo suprasti, kodėl darbo dienomis, darbo valandomis miesto (LTU sostinės) gatvėse toks gausus automobilių srautas – o kokia žmonių dalis pas jus dirbanti? Nagi, kaip be širdgėlos paaiškinsi, kad mūsuose vieni viarslininkai (aš tyčia su klaida) koordinuoja kitus viarslininkus stumdyti visokiausią š… , kurio patys negamino; ir tai mūsuose vadinama ekonominiu augimu.

 15. tangas says:

  Taip taip , ačiū reikia pasakyti, neduok dieve gyventumėm kaip suomiai

 16. Ec says:

  Tango argumentas geras, bet, jei suomiai parsiduotų amerikonams, gyventų kaip lietuviai :) (emigracija, alkoholis ir t.t.)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top