Financial Times: Estija atidarė medžioklės sezoną prieš „žaliuosius žmogeliukus“

2015, 15 gegužės, 14:27 | kategorija Realybė | atsiliepimų (12) | peržiūrų 428 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

ft.com

paveikslėlis

Vadovaujantis Estijos gynybos pajėgoms Riho Terras papasakojo savo interviu Financial Times, jog laukia „žaliųjų žmogeliukų“, jei jie pasirodyti Estijos teritorijoje. Anot jo, juos tiesiog šaudys. Estija visiškai nepanaši į Ukrainą, įsitikinęs Terras. Jis sugebės duoti Rusijai atkirtį, žinoma ne be NATO pagalbos.

Estija sukūrė tikslų planą, jei šalyje kartais netikėtai pasirodytų taip vadinami „žalieji žmogeliukai“ – veikiantys rusų spec-pajėgų priedangoje. Jie bus nušauti. Apie tai Financial Times savo interviu metu pareiškė Estijos gynybos pajėgų vadas generolas-majoras Riho Terras.

NATO narės susirūpinusios situacija Pabaltijo regione, kuris gali tapti nauju „Rusijos militarizmo ir ardomosios veiklos“ taikiniu. Tačiau Estija ir jos kaimynės visiškai nepanašios į Ukrainą, pabrėžė Terras. Šiuo metu šalis turinti viso 1,3 mln gyventojų dalyvauja stambiausiuose mokymuose taikos metu. Juose dalyvauja virš 13 000 karių, o 7000 iš jų pašaukti į karo tarnybą. „[Estija] – tai tvarkingai funkcionuojanti visuomenė, – pareiškė generolas. – Bet mes turime žinoti, kas vyksta Rusijoje ir būti pasiruošę“.

Jeigu rusų agentai ar spec-dalinių kariai pateks į Estijos teritoriją, „jūs turite nušauti pirmą, kuris pasirodys“, pareiškė Terras.

Po greito ir efektyvaus rusų spec-padalinių karių darbo neramiuose Ukrainos rytuose pereitais metais, NATO strategai keletą mėnesių bandė išsiaiškinti, kokią poziciją aljansui geriau užimti, kad sėkmingai kovoti su „ardomąja Maskvos taktika“, rašo leidinys.

Terraso nuomone, NATO turi būti pasiruošęs palaikyti Estiją ir eiti kariauti tuo atveju, jei estu kariuomenei teks kautis prieš bet kokį įsiveržimą iš Rusijos pusės, ko nuo pat pradžių negalėjo padaryti Kijevas. „Mes turime įsitikinti, jog mes tikime penktuoju straipsniu, – pasakė generolas, turėdamas omenyje kolektyvinės gynybos principą, įrašytą NATO steigiamajame dokumente. Bet dar labiau svarbu, mes turime įsitikinti, jog [Vladimiras] Putinas tiki penktuoju straipsniu. Aš manau, jog mes turime suteikti į tai didelį dėmesį“.

Taip pat, Riho Terras mano, jog labai svarbu išsaugoti karines išlaidas dabartiniame lygmenyje. Karinių biudžetų mažinimas tokiose šalyse kaip Britanija tiesiogiai atsiliepia Estijos saugumui, įsitikinęs jis. Ypatingą nerimą Terrasui kelia Britanijos branduolinės ginkluotės klausimas. Anot jo, jokiu atveju negalima nurašyti pasenusio britų arsenalo, nes būtent branduoliniai ginklai nuo pat pradžių padėjo NATO narėms išvengti karo.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 12

 1. Joris says:

  Toks vaizdelis, kad jei kas ir ateis, tai atsistos ir ramiai palauks, kol jį nušaus. Arba D.Britanijos branduolinis arsenalas ramiai rūdys ir vieną dieną susprogs jos pačios teritorijoje… Nežinau, kaip ten su adekvačiu mąstymu šiais laikais, bet matomai ne kas.

 2. Vincius says:

  Nuosaikesniu paziuru zmones kritikuoja Zirinovski uz jo ugningus pasisakymus, mat iki siol nezinojo apie estiska Tarasa. Turbut irgi buves arsus komunistas anais laikais, braizas tas pats kaip ir visu „buvusiuju“.

 3. Ec says:

  Įdomu, kaip jie nustatys ar ten žaliasis žmogeliukas? Pagal rūbus?

 4. Darius says:

  Estų medžioklės sezono atidarymas. :) https://www.youtube.com/watch?v=BZ-8okVAekI

 5. Mindaugas says:

  Iš tokių pasisakymų norisi juoktis, tačiau reiktų verkti….lenciūginiai jankių šuneliai nenori suprasti, kad šios liliputinės Baltijos šalys ir už dyką Rusijai nereikalingos….Rusijai žymiai naudingiau, kad šios šalys sėdėtų ant ES sprando, gaudamos ES paramą. Argi šios šalys, prieš 25 metus sugriovusios savo pramonę ir šiuo metu praktiškai nieko negaminančios, reikalingos Rusijai? Šiuose pasisakymuose aš matau tik vieną. Baltijos valstybių taip mėgiamas posakis „rusai puola“, kaip ir šalyse vykstanti „koloradų“ medžioklė apskritai, yra ne kas kita, kaip fiktyvaus priešo kūrimas ir sisteminių politikierių siekis pasididinti reitingus, save pavaizduojant neva didžiais patriotais ir kone tautos didvyriais. O juk Baltijos šalių valdantysis elitas yra tiktai stambiojo kapitalo partijos, ne kartą pardavusios ir vis parduodančios savo tautų interesus tam, kas sumoka daugiau, nesvarbu, ar tai būtų vietos kapitalistai, ar užsienio bankai ir transnacionalinės organizacijos.

 6. Mynde says:

  juokdariai, visas kipišas „rusai puola“ skirtas vidiniam Rusijos vartojimui, siekiant parodyti Vakarų neadekvatumą ir papildomai sutelkti rusus neišvengiamiems sunkumams įveikti. Ir tai pasiteisina – kieno dar reitingai prilygsta Putino? Plius, Baltijos šalyse sėjamas nusivylimas savo valstybėmis ir nepasitikėjimas valdžios institucijomis. Taip kad senieji patikrinti KGB kadrai veikia itin efektyviai, klausimas, kiek tai tęsis ir kokias dar „aukojimo“ formas teks išbandyti nespėjusiems išnešti kudašių į airijas.

 7. PP says:

  Kai tik nebeliks ES, NATO ir JAV nusilps, Pribaltika ir tokiau dvoks Rusijos pašonėje. Taigi, teks Rusijai tą dvoką likviduoti ir prijungti prie savęs. Tačiau tik dėl sanitarinių dalykų, kurie Rusijai kainuos. Tačiau nebus taip, kaip buvo tarybiniais laikais. Pribaltika bus sanitarinė zona, atsilikusi, kokia buvo caro laikais.

 8. Vincius says:

  Pritariu Jums,PP. Pasirodeme prastais kaimynais, o tai stipresnio kaimyno pasoneje visada bloga politika.

 9. Juozas says:

  Panašu, kad šito koloboranto-radikalo lūpomis transnacionaliniai parazitai skelbia savus planus su ta intencija, kad pamažu priprastų liaudis prie kraštutinių „valdymo“ priemonių.

 10. Dalia says:

  Iš visų komentatorių ir vėl Mindaugas pasižymėjo didžiausiu sąmoningumu ir logika, tuo eilinį kartą pelnydamas pagarbą. Taip, neįsivaizduoju, kaip galima šito nesuvokti. Tikrai taip. 

 11. Antanas says:

  O cia visi komentatoriai gaunat po 30 rubliu uz komentara?

 12. algimantas says:

  Taip Antanai,

  tik ne rubliais, o eurais, ir ne rusai moka, o konservatoriai,. Nori prisidėt? Užsirašyk pas Grybauskaitę.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top