Galvos skausmas Generalinei prokuratūrai – ką daryti su saugumo vadais?

2018, 11 gegužės, 11:35 | kategorija LPT | 2 komentarai | peržiūrų 453 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vaišvila

2018 m. gegužės 11 d. 10 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Galvos skausmas Generalinei prokuratūrai – ką daryti su saugumo vadais?“

Dalyvauja buvęs Seimo narys Audrius Nakas.

Teismai jau tris kartus Generalinei prokuratūrai nurodė, kad prokuroras Redas Savickas buvo neteisus, atsisakydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos VSD vadovo Dariaus Jauniškio ir AOTD prie KAM buvusio vadovo Alvydo Šiupario piktnaudžiavimo tarnyba įrašant Zigmą Vaišvilą ir Audrių Naką į Lietuvos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą ir tuo juos apšmeižiant.

Bylos ėmėsi Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausias prokuroras Martynas Jovaiša.

Z. Vaišvila ir A. Nakas gavo keistą prokuroro M. Jovaišos prašymą pateikti informaciją apie 2015 m. birželio 3 d. Lietuvos mokslų akademijoje įvykusio forume „Mūsų valstybės tikslas“, kurį raštu pasveikino ir sėkmės palinkėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, susibūrusią Birželio 3-iosios (B3) grupę, jos veiklą ne tik 2015 metais, bet ir šiuo metu. B3 grupės veikla buvo vieša, skelbiama interneto puslapiuose ir signataro Z. Vaišvilos spaudos konferencijose Seime. Prokuratūra prašo Z. Vaišvilą ir A. Naką pateikti informaciją apie šios grupės veiklą, bet ne saugumo vadovų paaiškinimus, kodėl jie Z. Vaišvilą ir A. Naką paskelbė grėsmėmis ir įrašė į 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

Teismai prokuratūrai šiame tyrime nurodė aiškintis ne ką 2015 m. ir net dabar veikia B3 grupė, bet išsiaiškinti prieštaravimą, kodėl saugumo vadovai įrašė Z. Vaišvilą ir A. Naką į Lietuvos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą, nors VSD vadovas D. Jauniškis 2017 m. rugsėjo 29 d. raštu patvirtino, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas nebuvo grėsmėmis nacionaliniam Lietuvos saugumui.

Kadangi Z. Vaišvila ir A. Nakas prokuratūros prašė pradėti ikiteisminį tyrimą ne dėl B3 grupės veiklos, bet dėl saugumo vadovų veiksmų, tai ir aiškintis prokuratūrai nurodė teismai. Todėl nesuprantamas šis vyriausiojo prokuroro M. Jovaišos prašymas. Tai – akivaizdus spaudimas pareiškėjams dėl jų kreipimosi dėl saugumo vadovų nusikalstamų veikų tyrimo. Tai akivaizdžiai patvirtina ir prokuratūros noras aiškintis B3 grupės veiklą ne tik 2015 metais, kurių grėsmės Lietuvai paskelbtos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime.

Z. Vaišvila ir A. Nakas kviečia tirti jų veiklą, kuri buvo ir yra vieša. Tai – konstruktyvių pasiūlymų teikimas Lietuvos valdžiai, valdžios veiklos viešinimas. Tačiau tai tirti prokurorai šioje byloje neturi teisės. Šioje byloje turi būti tiriami VSD ir AOTD vadovų nusikaltimai, nurodyti Z. Vaišvilos ir A. Nako pareiškime prokuratūrai.

Todėl signataras Z. Vaišvila kreipėsi į vyriausiąjį prokurorą M. Jovaišą dėl skubaus jo ir A. Nako priėmimo, kad išsiaiškinti, ko prokuroras nori iš jų.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Vytas says:

    Prokurorų viltis – Z.Vaišvilai ir A.Nakui neužteks kantrybės ( o gal ir galimybių?) reikalauti oficialaus VSD ir AOTD vadovų ( ir buvusio) veiksmų įvertinimo. Prokurorus galima suprasti – labai jau nepatogu vertinti VSD ir AOTD vadovų veiksmus, kuriuos (o kas gali tai paneigti?), jie įvykdė aukščiau stovinčios valdžios nurodymu. Kuri ir jiems yra valdžia. Bet ne pateisinti. Toks tai jų darbas. Ir profesiją bei konkrečias pareigas rinkosi patys, niekas jų nevertė. Tai, gerbiami prokurorai, būkite malonūs ir sąžiningai vykdykite savo pareigas. Nors tai mažai tikėtina.

  2. Antanas says:

    Visas prokuratūros atsirašinėjimas tik stalinistinės -teisinės valstybės patvirtinimas.Štai Jums saldus žodis „Laisvė“.Laisvė dingti iš šalies.O čia klanų ir „Magnolijų“ kraštas, kur jų biznis aukščiausia Lietuvos“ vertybė“.Ši vertybė ir apsprendžia tautos demokratijos lygį, perka įstatymus,vykdo teismingumą.Engia ir tyčiojasi daugiau negu okupantai- rusai. O tautiečiai tebekaifuoja nuo „nepriklausomybės atkūrimo“.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top