Ginti kalbą – tai ginti savo valstybę

2013, 1 gegužės, 12:05 | kategorija Ideologija | 2 komentarai | peržiūrų 991 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisAr kas nors 1990 metais tikėjosi, kad po 23 metų vėl teks ginti Lietuvos Nepriklausomybę ir lietuvių kalbą? Ir ginti ne nuo okupantų, bet nuo saviškių.

Ginti nuo saviškių politikų, kurie jau nesupranta tikrosios, ne butaforinės, nepriklausomybės svarbos. Nuo saviškių, įsitikinusių, kad lietuvių kalba yra savaiminė duotybė. Esą jei aš dar kalbu lietuviškai, tai niekas tos kalbos iš manęs neatims.

Vienadienis, „pragmatiškasis“ politikavimas nepajėgus suvokti, kas vyksta. Operuoja tik esamuoju laiku. Vienadieniams šiuo metu vyksta tik balandis ir pavasaris. Politikuotojai nepastebi giluminio valstybės išvalstybinimo ir nutautinimo proceso. Lietuvių kalbos nususinimas keliais svetimais rašmenimis – tai tik viena šio mums pavojingo proceso grandis.

Nepriklausomybės mes negavome kaip likimo dovanos. Niekas iš viršaus mums jos nedrėbtelėjo. Nepriklausomybę iškovojo žmonės, sovietmečiu netapę sovietikais. Žmonės, turėję stiprius stuburus. O dabartiniai politikai įsivaizduoja, kad Lietuvos Respublika yra tik jiems iš dangaus nukritęs pyragas. Numestas 1990-ųjų „nacionalistų“, KGB nedemaskuotų „liekanų“, su paukščiais kalbančių poetų, nukvakusių mokslininkų ir kitokių . O dabar prie vairo stojo solidūs žmonės. Ne , bet pragmatikai. Tad savaip galima suraikyti Konstituciją. Gabalais išparduoti užsieniečiams Lietuvos žemę. Ir savaip išvartyti lietuvių kalbos gramatiką. Dėl vienadienių tikslų. Kad nesubyrėtų valdančioji koalicija. Kad įtiktų lenkų tautinei mažumai. Kad įtiktų Europos Komisijai. Įtiktų visiems, kas tik ko užsimanys.

O kas davė teisę dėl vienadienių tiksliukų tapti pseudojablonskiais? Gal tauta įgaliojo ją ištautinti? Valstybę paversti didesnių valstybių pastumdėle? Mums dabar aktualiau NE ĮTIKTI, BET IŠLIKTI. Įsikalti į galvas, kad niekas neturi teisės mums įsakinėti. Kaip mums elgtis su savo valstybe ir jos valstybine kalba.

Lietuvoje nuo seno gyvena ir daugiau tautinių mažumų. Kuo jie už lenkus prastesni? Juk irgi Lietuvos piliečiai. Bet jei pulsime savo rašmenis, asmenvardžius, vietovardžius derinti prie kitų tautų, lietuvių kalba bus išdraskyta. Ne politikams spręsti lingvistinius klausimus. Ne jie lietuvių kalbą sukūrė. Tai ne gamykla, kurią galima ištampyti gabalais.

Istorijoje turbūt nebuvo precedento, kad neokupuota valstybė gintų savo valstybinę kalbą. Nuo savo valstybės politikų. Ar neatrodome komiškai? Ar tikrai esame verti savo laisvos Tėvynės, jei taip žeminame jos laisvę? Nemokame jos saugoti ir ja didžiuotis.

Pasimokykime iš Vilnijos lenkų. Jie moka didžiuotis savo tautybe ir gintis. Moka akiplėšiškai reikalauti. Būtent jie suvokia, kad nutautinimas yra procesas. Žingsnelis po žingsnelio. Iki visiškos erozijos. Tad vietos lenkai, saugodami savo tautiškumą, įkaitais pavertė visą Lietuvą. Ir slapčia turbūt šaiposi iš lietuvių. Kad jie, įskaitant politikus, visiški liurbiai. Tik lankstosi visiems ir pataikauja.

Ar 1990 metais kas nors tikėjo, kad išvirsime į bestuburę, atsiprašinėjimo, lankstymosi valstybę? Priešišką tik lietuviams.

šaltinis: Respublika

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

 1. Joris says:

  Aš vis negaliu pamiršti to „Vilnijos lenkų“ sovietmečiu klaidžiojusio posakio: „pirkau du vorkus kartoškos“. Kas tai? lenkų, lietuvių ar rusų kalba? Tik mišrainė. Čia aišku, stereotipas, kuriame tik dalelė sovietmečio tiesos. O kaip yra dabar ir ištikro? Gimtąją kalbą reikia saugoti, nesvarbu lenkų ji ar lietuvių. Bet lietuvoje gyvenantis lenkas nemokėdamas lietuviškai negalės nei normalaus darbo gauti, nei šeimą išlaikyti, lygiai taip pat lenkijoje nuo seno gyvenantis lietuvis be lenkų kalbos mokėjimo negalės normalaus gyvenimo turėti. Čia ne tik ne problema, bet ir ne klausimas. Tai gyvenimo realybė. Problema daroma ten, kur jos nėra. O kažkas stovi už viso to ir juokesi…

 2. arvydas damijonaitis says:

  DĖL KLAIDINANČIO TERMINO „lenkų TAUTINĖ MAŽUMA“.
  (turi būti TAUTINĖ BENDRUOMENĖ,BENDRIJA, TAUTINĖ GRUPĖ),2015-05-31,Vilnius.
               1.Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos, yra lenkų tautinės grupės bendruomenė, nes terminas „tautinė mažuma“ tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės“ sąvoka. Tuo tautinės grupės iš esmės skiriasi: Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės, turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija – 40 milijonų, Rusija – 150 milijonų, Izraelis – 8 milijonai gyventojų), negali kitose valstybėse turėti „tautinės mažumos“ statusą;
               2.Buvusių okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės tuteišai, kurie kalba ne lenkiškai, “poprostu“. Tai yra GINESO REKORDAS (Guinness world record). Pvz., USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, Rusijoje – tik 8 lenkiškos biudžetinės mokyklos;
                3.Lenkiškų mokyklų valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės tuteišų diskriminacijos faktas, lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai;
                4.Kodėl neteisėtai privilegijuoti Lietuvos „piliečiai lenkai“ lengvai pasiduoda provokacijoms, kodėl negerbia Lietuvos įstatymų? Kas juos klaidina?
                5. Vilniuje,1994 m. balandžio 26 d. pasirašyta Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos draugiškų santykių ir gero bendradarbiavimo sutartis prieštarauja (1995 m.vasario 1 d. Strasbure priimtai) Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai. Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijos 21 straipsnis: „ Jokia šios pagrindų Konvencijos nuostata neturi būti aiškinama kaip suteikianti teisę dalyvauti veikloje ar atlikti veiksmus, kurie prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir ypač valstybių suvereniteto lygybės, teritorinio vientisumo ir politinės nepriklausomybės principams“. Konvencija ,numato tautinių mažumų ,t.y. tik tautinių grupių, neturinčių išorinės valstybės, apsaugą, kitaip būtų pažeisti pagrindiniai tarptautinės teisės principai. Lenkų bendrija Lietuvoje negali turėti „tautinės mažumos“ statusą, nes tai grėstų Lietuvos nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir politinei nepriklausomybei, t.y. prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams. Lenkijos vulgarus agresyvumas yra reali tikrovė – lietuviai nežudo lenkų, nebuvo okupavę Varšuvos, nebuvo užėmę trečdalį Lenkijos teritorijos;
                6. Abchazų tautinės mažumos teritorijos (Suchumis) okupacija Gruzijoje yra Kremliaus okupacinės politikos, „ginant“  tautines mažumas , pavyzdys;
                7. Lietuvoje yra karaimų, totorių, romų tautinės mažumos – neturi savo išorinės  nacionalinės valstybės;
                 8. Atkaklus termino „lenkų tautinė mažuma“ vartojamas yra neteisėtas, pavojingas Lietuvos valstybingumui.
                                                                                    Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top