Goldman Sachs: milžiniškos globalios skolos problema reikalauja išradingų sprendimų

2015, 28 gegužės, 1:36 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | peržiūrų 380 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

newsmax.com

paveikslėlisMilžiniškos ir pastoviai augančios skolos, kurių jauna darbinga karta negali išmokėti – kelia grėsmę pasaulinei ekonomikai, perspėja vienas iš Goldman Sachs banko vadovų.

Goldman Sachs Asset Management vykdantysis direktorius Europoje Andrew Wilsonas kviečia remtis „nauju mąstymu“ stimuliuojant augimą, kad turėtų galimybę atidirbti skolą – ypač visuomenės senėjimo proceso fone, praneša Telegraph.

Anot Telegraph jis pareiškė: „Demografija daugelyje didžiųjų pasaulio ekonomikų, tame tarpe ir JAV, Europoje ir Japonijoje – yra pagrindine problema, keliančia prieš mus klausimą apie tai, kaip susitvarkyti su sunkia milžiniškų skolų našta“.

„Ryšium su greitu gyvenimo trukmės augimu mes daugiau nebeturime jaunos darbingos kartos, sugebančios palaikyti skolų ekonomikos modelį tokiu pat būdu, kaip mums tą sekėsi daryti praeityje“.

Anot jo, akivaizdžiu pavyzdžiu yra Japonija, kur bendra valstybės skola viršijo 200 procentų nuo bendro šalies BVP lygmens, o gyventojų senėjimas tik aštrina problemas, praneša Telegraph.

„Akivaizdu, kad tai negali tęstis be galo ilgai“, – pasakė Wilsonas.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Angel Gurria mano, jog vien tik piniginio stimuliavimo ir sustiprinto augimo neužteks išspręsti problemoms, rašo Telegraph.

Wilsonas tęsia: „Japonijos perspektyvos ilgalaikėje perspektyvoje priklauso nuo nuo finansinio stabilumo garantijų. Su maždaug 8 procentų biudžeto deficitu skaičiuojant nuo BVP skolų naštos koeficientas augs ir toliau iki neįsivaizduojamų ribų“. Bet jis mano, jog tai ne pabaiga.

„Demografinis lūžis reiškia, jog mums reikalingas išradingumas politikoje, tame tarpe pasinaudojimas imigracija ir darbo jėgos pritraukimas tam, kad rasti būdą išmokėti skolas“, – cituoja jo žodžius Telegraph.

„Tai vyksta Japonijoje kaip premjero Shinzo Abe iniciatyvos realizacija siekiant padidinti moterų darbo dalį ir per bandymus stimuliuoti infliaciją“. (infliacijos stimuliavimas – jūsų santaupų vagystė – vert past).

Goldman Sachs vadovas taip pat pranešė, jog reikėtų laukti svyravimų šuorų, kai JAV Federalinė Rezervų Sistema pradės didinti procentinius punktus – ir tai gali būti ne taip jau ir blogai. (didės jūsų kreditų kaina – vert past)

„Iš tiesų aš į tai žiūrėčiau kaip į grįžimą prie normalaus gyvenimo“, – perduoda jo žodžius leidinys.

„Pasitraukimas nuo sąlygų, kur visa vyriausybės ir Centrinio banko politika buvo nukreipta pasirūpinti stabilumu ir likvidumu bei svyravimų mažinimu, yra sveikimo požymis“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Mindas says:

  po tokiomis diplomatinėmis frazėmis velniažin kas iš tiesų slepiasi. Matyt, kad imigracijos reikalai iš trečiųjų šalių nebus paikti nuošaly.

 2. algimantas says:

  Bankininkai nerimauja, kad susidarius kritinei skolų masei jie praras tuos paskolintus pinigus, todėl jau dabar ieško būdų kaip įkinkyt būsimas jaunąsias kartas, kaip vietos gyventojų, taip ir imigrantų vaikus.

  Bijo, kad visi gali masiškai bankrutuoti vietoj to, kad pradėtų gražinti kreditus, o juk tas įmanoma pagal tarptautinę teisę, – tiesiog gali prisiskolint iki begalybės (jei kažkas skolins) – ir atia – sakai: „Neturiu pinigų“. Ką, beje, jau ne kartą yra padariusi Argentina. Ir dabartinė pasaulio finansinė padėtis artėja prie masinio kolapso, nes gamyba iškeliama į besivystančias šalis, o savose šalyse žmonės gyvena iš pašalpų ir valstybės dotacijų, faktiškai mažai dirbdami. Iš nupieštų pinigų.

 3. PP says:

  „Išradingi sprendimai“ – tai karas. Štai kas slepiasi po šiais žodžiais.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top