Gruzijoje viltis į Europą keičia nusivylimas

2015, 18 gegužės, 21:42 | kategorija Realybė | 4 komentarai | peržiūrų 327 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

The Financial Times

paveikslėlis

Gruzijos premjeras Irakli Garibashvili kalba Tbilisyje 2015 balandžio 29. | AFP PHOTO / VANO SHLAMOV

Neišsipildžius viltims suartėti su Europa, Gruzijoje atsirado sąlygos grįžti į Rusijos įtaką, tvirtina The Financial Times Neilas Buckley.

Amerikiečių National Democratic Institute apklausos duomenimis, vykdytos pereitą savaitę, už prisijungimą prie Eurazijos Sąjungos šiandien pasisako 31% gruzinų, tai yra dvigubai daugiau, nei prieš metus.

„Iš pasaulinės politikos aš išmokau, jog kuo mažesnė šalis, tuo mažiau ji turi teisių į nusivylimą. – pasakė gruzinų parlamento spikeris Davidas Usupashvili. – Žodį „nusivylimas“ reikėtų išbraukti iš mūsų žodyno“.

Tačiau ekonomikos nuosmukio fone atsiveria vartai į Rusijos įtakos atsinaujinimą, rašoma straipsnyje.

Kaip sako Eka Metreveli iš Gruzijos strateginių ir tarptautinių tyrimų Fondo, šaliai reikalingas „bent koks meduolis iš Vakarų“. „Toks pojūtis, jog mes stengiamės, bet niekas nevyksta. O Rusija – štai ji“. Nežiūrint į tai, jog pereitų metų liepos mėnesį Gruzija pasirašė Asociacijos su ES susitarimą, aukščiausio lygio NATO susitikime Kardife, jai nebuvo paskirtas „veiksmų planas įstojimui“ į aljansą, o Europos Sąjunga šią savaitę atidėjo laukiamą vizų režimo sušvelninimą, pastebi korespondentas.

Dar viena (netiesiogine) Gruzijos piliečių atšalimo Vakarų atžvilgiu priežastimi tapo konfliktas Ukrainoje, tęsia Neilas Buckleyi. Neįvardinto užsienio diplomato duomenimis, viena iš to pasekmių tapo laukimas: „Galbūt NATO galų gale išpildys savo 2008-ųjų pažadą, kad Gruziją vieną kartą priims į aljansą? Vietoje to, NATO lygtai išsisukinėja nuo įsipareigojimų vykdymo, o Vakarai meta Ukrainą bėdoje“.

„Daugelis gruzinų laiko Europą silpna ir neryžtinga. O Putinas atrodo stiprus vyrukas, pasiekiantis visko ko nori, dėsto Ghia Nodia, politologas iš Tbilisio valstybinio Ilja universiteto. – Todėl žmonės ir galvoja: o kokia mums nauda iš tos Europos? Galbūt taip atstumti Rusiją tiesiog kvaila?“.

Irakli Garibashvili vyriausybė, neatsisakydama nuo integracijos su Vakarais kurso, patvirtino eilę priemonių, nukreiptų į santykių su Rusija atstatymą. Taip , Gruzijoje buvo atnaujinta rusiškų TV kanalų transliacija, buvusi nutraukta po 2008-ųjų karo. Anot Metreveli, „minkštoji Rusijos galia keičia [politinį] landšaftą. Jos propaganda vis stiprėja ir stiprėja“.

Nors kai kurie ekspertai pažymi orientuotų į Rusiją junginių įtakos augimą (iš dalies, nevyriausybinių organizacijų koalicijos „Eurazijos pasirinkimas“), tikimybę, kad 2016-ųjų parlamento rinkimuose laimės viena iš prorusiškų partijų, politologai laiko nedidele. Tuo pat metu jie neatmeta galimybės, jog šios jėgos gali iškovoti pakankamą mandatų skaičių, kad panaikinti provakarietiškų partijų monopoliją įstatymų leidybos valdžios organuose.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Gojus says:

  Lietuvoje po 1990-ųjų buvusius komunistus išsirinkom jau 1994-ais. Bėda buvo ta, kad be komunistų tebugo Lęndzbergio šutvė. Gruzijoj manau tas pats – nacionalistai ardosio dėl priėjimo prie lovio ir valstybė jiems pofig. Tada belieka glaustis prie Rusijos, kad kas nors galėtų užsiimti valstybės valdymu.

 2. Juozas says:

  Esu kelis kartus buvęs Gruzijoje ekspedicijose, esu tyrinėjęs Gruzijos gamtą, artimai susipažinęs su jos

  įvairių socialinių sluoksnių atstovais. Tuomet susidariau tokią nuomonę:

  1. Gruzijoje niekada nebuvo TSRS valdžios. T.y. buvo jos elementai, bet vyravo pusiau feodaliniai, autoritariniai santykiai,
  vyko milžiniškas nelegalus verslas, tai buvo dotuojama respublika- parazitas. Suklestėjo Stalino dėka, o vėliau tas išskirtinis Gruzijos popinimas vyko iš inercijos. Kaimas, ypač kalnuose, skurdo, gausi partinė ir ūkinė nomenklatūra, spekuliantai(kurių buvo milžiniškas kiekis), kurortinės pajūrio zonos vertelgos – klestėjo. Niekas niekur neatiduodavo grąžos už pirkinį ar paslaugą, nebuvo tradicijos stovėti eilėje ir t.t.

  Reika dar prisiminti Gruzijos istoriją, sąvanorišką prisijungimą prie Rusijos dėl turkiško genocido baimės, daugybę ten buvusių kunigaikštukų, nuturkintą pajūrį, daugybę ten gyvenančių tautelių, žydišką oligarchiją, alinančią šią šalį. Suma sumarum – tai didelė mėšlo krūva ekonomine
  prasme ir akmuo po kaklu skęstančiai Europai, bet ypač svarbus placdarmas JAV veiklai, nukreiptai į Rusijos sunaikinimą. Lietuvos korupcionieriai-vagys šležiavičiai, ekssaugumiečiai ten supirko alkoholio gamyklas, telestotis
  ne be reikalo: vagis traukia prie vagių.

 3. algimantas says:

  Juozas priminė tarybinius laikus ir Gruziją su Armėnija.

  Prisiminiau grąžą už pirkinius..ten tikrai toks dalykas neegzistavo, apie sankryžas ir šviesoforo signalus irgi galima buvo pamiršt, o vienos valgyklos darbuotoja pasakojo, kaip prieš pat pietus (pietų pertrauką) ateina santechnikas, išjungia vandenį ir sako – susimesite po 5 rublius – vanduo bus. Na sako, ką daryt. tenka mestis. Ten kažkoks žmogiškumas egzistavo tik savo giminės narių tarpe – visuomenė, kaip sąvoka, buvo tik didelė rinka išgyvenimui.

  Stabdo milicininkas vairuotoją, o anas sako – aš nieko nepažeidžiau, už ką stabdote. Tas jam – žinau, kad nepažeidei, bet aš nieko šiandien „neuždirbau“, tai duok man 10 rublių. Vienu žodžiu, mūsiškiai ten nuvykę kraupo nuo tenykštės „tvarkos ir „papročių“.

 4. Gojus says:

  Kalbėjau dabar su vienu tokiu rusu ir lietuviu – pasakojo: sakė jei nuvažiuoji Gruzijoj į kaimą ir paklausi vaikų kuo norėtų būt užaugę, tai sako „vagiu“ (voram) :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top