Gydytoja: normalus pacientų aptarnavimas atsistatys tik atsiradus vakcinai nuo COVID-19

2020, 30 gegužės, 11:51 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (4) | peržiūrų 1 245 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Į infa.lt redakciją kreipėsi mama Regina (vardas pakeistas), papasakojusi savo istoriją apie tai, kaip ji, praėjusių metų liepos mėnesį, užregistravusi savo sūnų pas ortopedą magnetiniam rezonansui, jį atliko sekančių metų sausio mėnesį, o rezultatų išaiškinimą gavo tik gegužę. Tiesa, ji į redakciją kreipėsi net ne dėl to. Bet, apie viską iš eilės.

Paaugliui sūnui blogai tapo su koja kelio srityje. Kartais surakindavo koją, nusmelkdavo skausmai, o gydytojai nieko nerasdavo. Todėl praėjusių metų liepą mamai buvo duotas siuntimas į Santariškių vaikų konsultacinę polikliniką sūnaus kojos magnetiniam rezonansui.

Į polikliniką reikėjo užsiregistruoti internetu. Padavus užklausą atsakymas atėjo gruodžio mėnesį su galimybe pasirinkti laiką. Regina pasirinko sausio mėnesį, artimiausią pasiūlytą datą.

Galų gale, sulaukus eilės sausio mėnesį ir atlikus magnetinį rezonansą, mamai į rankas buvo duotas procedūros atsakymas ir palinkėta visa ko geriausio.

Jai nepasiūlė užsirašyti pas specialistą, kuris išaiškintų to atsakymo esmę ir, žinoma, nepasiūlė nieko, kas galėtų kažkaip padėti sprendžiant sūnaus kojos skausmų problemą.

Mūsų pašnekovei teko vėl kreiptis į sūnaus gydančiąją gydytoją, kuri išrašė naują siuntimą į Santariškių vaikų konsultacinę polikliniką, šįkart tiesiai pas gydytoją. Deja, data buvo pasirinkta balandžio mėnesį – būtent tuo metu, kai dėl paskelbtos COVID-19 epidemijos niekas iš gydytojų jau nepriimdavo pacientų gyvai dėl tokių niekų kaip skaudanti koja, todėl, galiausiai, mūsų pašnekovė mama pas gydytoją pateko jau gegužės pabaigoje ir manė, jog čia jos visos bėdos, trukusios beveik 10 mėnesių, jau praeityje.

Gydytoja pažiūrėjusi magnetinio rezonanso išrašą dar pasiūlė pasidaryti rentgeną po ko prasidėjo sekančio pobūdžio pokalbis.

Paaiškinusi kai kurias tyrimų detales bei tai, ką ji pamatė nuotraukoje, gydytoja maloniai paklausė – ar sūnus dalyvavo kokiose nors reabilitacijose, susijusiose su kojos skausmais. Mama atsakė jog ne ir savo ruožtu perklausė ar negalėtų jos sūnus gauti nukreipimo į vieną iš tokių reabilitacijų.

Gydytojos atsakymas apstulbino – ji paaiškino, jog dabartinė situacija faktiškai eliminuoja bet kokią reabilitacijų, sanatorijų ir kai kuriais atvejais net pateikimo į ligonines pilnaverčiu srautu galimybę.

Ji paminėjo, jog motinai pasisekė, kad ji apskritai pas ją pateko, esą ji buvo atrinkta iš daugelio kitų pacientų tarpo, kaip jau besilankanti su tuo pačiu skundu apie keturis metus. (Užsitarnavusi dėmesį) Daugelis kitų tiesiog visai nepatenka arba patenka gerokai gerokai vėliau..

Gydytoja maloniai paaiškino, jog anksčiau ji priimdavo po 35 pacientus per dieną, o šiandien priima tik po penkis.

Ji tiesiai pabrėžė, jog normalūs pacientų aptarnavimo srautai sugrįš tik tada, kai atsiras vakcina nuo Covid-19.

Regina apstulbusi bandė tikslintis – tai reiškia, jog, jei aš nebūsiu pasiskiepijusi jūs manęs nepriimsite?

Ne, paaiškino gydytoja, esą atsiradus vakcinai jau niekas atskirų žmonių netikrins, matomai turėdama omenyje, kad didžioji dauguma pasiskiepys patys arba privers aplinkybės..

Ir tik tada, pasak jos bus atkurti normalūs pacientų aptarnavimo srautai poliklinikose ir ligoninėse.

Motina infa.lt prisipažino, jog taip pasimetė išgirdusi tokią naujieną iš gydytojos, kad nesureagavo pasidomėti kada gi tai bus, nes vakcinos nuo COVID-19 dar nėra, o kada bus irgi neaišku. Netgi neaišku ar bus apskritai.

Kaip neaišku ir tai, ką iki tol daryti susirgusiems žmonėms, kurie neturi galimybių laukti eilėje pas gydytoją po 10 mėnesių.

Kyla klausimas – kieno nuomonę išsakė gydytoja apie vakciną – savo asmeninę ar vadovybės?

infa.lt kalbėjosi su vairavimo instruktoriumi, kuris papasakojo įdomų gandą (kadangi patikrinti kol kas nebuvo galimybių – vadiname tai gandu – infa.lt). Minėtam instruktoriui, esą teko instruktuoti ir mokyti vairuoti gydytoją, kuri papasakojo, kaip iš jos darbovietės keletas gydytojų išvyko kelių dienų komandiruotei į karščiavimo klinikas, skirtas pacientų, susirgusių COVID-19 gydymui, ir iki šiol negrįžo. Ji papasakojo, jog ir pati norėtų ten padirbėti, nes ten, esą moka po 400 eurų į dieną atlyginimą, tačiau niekas nenori iš ten išeiti, todėl ji negali ten patekti.

Kaip jau minėjome, tai gali būti tik gandas, kurį pasakojo tikra gydytoja, todėl, jei kas iš skaitytojų žino daugiau apie karščiavimo klinikų darbuotojų atlyginimus – praneškite prašom redakcijai.

Ir pabaigai: infa.lt norėtų užduoti klausimą visiems – jei sveikatos sistema nežada dirbti pilna apimtimi ir aptarnauti visų pacientų pilna apimtimi, kol neatsiras vakcina nuo COVID – tai gal vertėtų stabdyti ir pilną Privalomo sveikatos draudimo mokesčio (PSD) surinkimą? Paliekant kokius 10 procentų skaičiuojant nuo dabartinio.

Žmogui, kuris savo paslaugos sulaukia tik po 10 mėnesių – tereikėtų PSD mokėti tik už vieną mėnesį, mat 10 mėnesių jis buvo ignoruojamas ir neaptarnaujamas. Galų gale ir atlyginimas gydytojams turėtų būti mokamas už atliekamą darbą, o ne už pasisėdėjimą darbe. Su visa pagarba jų misijai – „nepakenk“.

pagal infa.lt

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Gintas says:

  Apie tai jau šnekama seniai, bet pasaulio visuomenės vis dar miega, nes įprato kad kažkas už juos rūpinasi ir tik nori jiems gero. Optimizatoriai darbuojasi iš peties! Bet reiktų sau atsakyti kas suka tą covid 19 malūną! Lietuvoje 10 mėnesių eilė, o Afrikoje ir kituose jautriuose taškuose žmonės bus aplamai nebegydomi! Papildomos mirtys bus ne nuo covid, o jo sukeltų padarinių! Būtų įdomu sužinoti gydytojų bendruomenės apie šitą situaciją juk greit pradės šnekėti vis daugiau žmonių. Dabar visi kenčia, bėda, reikia susivienyti, AČIŪ tiem, aniem, bandoma sulaikyti ir nuraminti visuomenė, bet tai išeis ir padaryti nieks nieko negalės, nes virves tampo žymiai aukščiau, bet daktarė galėtų gerbti savo profesiją ir dėl papildomos išmokos ne trypti balto chalato į purvą!

 2. konkurencijos nėra says:

  Piningai🙊🙉🙈jėga!

 3. sarmatai, atsipeikekit! says:

  Visiskai imanoma, kad aprasyta yra tiesa. Na, vienas klinikinis/ socialinis atvejis. Gal netiesa, kas zino? Bet is to padaryti straipsni? Jei butu daugelio atveju apibendrinta analize, kas kita. Zodziu, delfio pletkai kitu kampu.Ka galvojat apie ta konclageri, Tauta istikusi? Ka izvelgiat? Siulot? Ka jauciat? Kazka, del ko jus atsiversti noretusi?

 4. Elzė says:

  Kaimo ambulatorijoje yra betvarkies labiau,nei miesto, galit džiaugtis kad priima,ir gaunat gydyma.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top