- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Gydytoja: normalus pacientų aptarnavimas atsistatys tik atsiradus vakcinai nuo COVID-19

Į infa.lt redakciją kreipėsi mama Regina (vardas pakeistas), papasakojusi savo istoriją apie tai, kaip ji, praėjusių metų liepos mėnesį, užregistravusi savo sūnų pas ortopedą magnetiniam rezonansui, jį atliko sekančių metų sausio mėnesį, o rezultatų išaiškinimą gavo tik gegužę. Tiesa, ji į redakciją kreipėsi net ne dėl to. Bet, apie viską iš eilės.

Paaugliui sūnui blogai tapo su koja kelio srityje. Kartais surakindavo koją, nusmelkdavo skausmai, o gydytojai nieko nerasdavo. Todėl praėjusių metų liepą mamai buvo duotas siuntimas į Santariškių vaikų konsultacinę polikliniką sūnaus kojos magnetiniam rezonansui.

Į polikliniką reikėjo užsiregistruoti internetu. Padavus užklausą atsakymas atėjo gruodžio mėnesį su galimybe pasirinkti laiką. Regina pasirinko sausio mėnesį, artimiausią pasiūlytą datą.

Galų gale, sulaukus eilės sausio mėnesį ir atlikus magnetinį rezonansą, mamai į rankas buvo duotas procedūros atsakymas ir palinkėta visa ko geriausio.

Jai nepasiūlė užsirašyti pas specialistą, kuris išaiškintų to atsakymo esmę ir, žinoma, nepasiūlė nieko, kas galėtų kažkaip padėti sprendžiant sūnaus kojos skausmų problemą.

Mūsų pašnekovei teko vėl kreiptis į sūnaus gydančiąją gydytoją, kuri išrašė naują siuntimą į Santariškių vaikų konsultacinę polikliniką, šįkart tiesiai pas gydytoją. Deja, data buvo pasirinkta balandžio mėnesį – būtent tuo metu, kai dėl paskelbtos COVID-19 epidemijos niekas iš gydytojų jau nepriimdavo pacientų gyvai dėl tokių niekų kaip skaudanti koja, todėl, galiausiai, mūsų pašnekovė mama pas gydytoją pateko jau gegužės pabaigoje ir manė, jog čia jos visos bėdos, trukusios beveik 10 mėnesių, jau praeityje.

Gydytoja pažiūrėjusi magnetinio rezonanso išrašą dar pasiūlė pasidaryti rentgeną po ko prasidėjo sekančio pobūdžio pokalbis.

Paaiškinusi kai kurias tyrimų detales bei tai, ką ji pamatė nuotraukoje, gydytoja maloniai paklausė – ar sūnus dalyvavo kokiose nors reabilitacijose, susijusiose su kojos skausmais. Mama atsakė jog ne ir savo ruožtu perklausė ar negalėtų jos sūnus gauti nukreipimo į vieną iš tokių reabilitacijų.

Gydytojos atsakymas apstulbino – ji paaiškino, jog dabartinė situacija faktiškai eliminuoja bet kokią reabilitacijų, sanatorijų ir kai kuriais atvejais net pateikimo į ligonines pilnaverčiu srautu galimybę.

Ji paminėjo, jog motinai pasisekė, kad ji apskritai pas ją pateko, esą ji buvo atrinkta iš daugelio kitų pacientų tarpo, kaip jau besilankanti su tuo pačiu skundu apie keturis metus. (Užsitarnavusi dėmesį) Daugelis kitų tiesiog visai nepatenka arba patenka gerokai gerokai vėliau..

Gydytoja maloniai paaiškino, jog anksčiau ji priimdavo po 35 pacientus per dieną, o šiandien priima tik po penkis.

Ji tiesiai pabrėžė, jog normalūs pacientų aptarnavimo srautai sugrįš tik tada, kai atsiras vakcina nuo Covid-19.

Regina apstulbusi bandė tikslintis – tai reiškia, jog, jei aš nebūsiu pasiskiepijusi jūs manęs nepriimsite?

Ne, paaiškino gydytoja, esą atsiradus vakcinai jau niekas atskirų žmonių netikrins, matomai turėdama omenyje, kad didžioji dauguma pasiskiepys patys arba privers aplinkybės..

Ir tik tada, pasak jos bus atkurti normalūs pacientų aptarnavimo srautai poliklinikose ir ligoninėse.

Motina infa.lt prisipažino, jog taip pasimetė išgirdusi tokią naujieną iš gydytojos, kad nesureagavo pasidomėti kada gi tai bus, nes vakcinos nuo COVID-19 dar nėra, o kada bus irgi neaišku. Netgi neaišku ar bus apskritai.

Kaip neaišku ir tai, ką iki tol daryti susirgusiems žmonėms, kurie neturi galimybių laukti eilėje pas gydytoją po 10 mėnesių.

Kyla klausimas – kieno nuomonę išsakė gydytoja apie vakciną – savo asmeninę ar vadovybės?

infa.lt kalbėjosi su vairavimo instruktoriumi, kuris papasakojo įdomų gandą (kadangi patikrinti kol kas nebuvo galimybių – vadiname tai gandu – infa.lt). Minėtam instruktoriui, esą teko instruktuoti ir mokyti vairuoti gydytoją, kuri papasakojo, kaip iš jos darbovietės keletas gydytojų išvyko kelių dienų komandiruotei į karščiavimo klinikas, skirtas pacientų, susirgusių COVID-19 gydymui, ir iki šiol negrįžo. Ji papasakojo, jog ir pati norėtų ten padirbėti, nes ten, esą moka po 400 eurų į dieną atlyginimą, tačiau niekas nenori iš ten išeiti, todėl ji negali ten patekti.

Kaip jau minėjome, tai gali būti tik gandas, kurį pasakojo tikra gydytoja, todėl, jei kas iš skaitytojų žino daugiau apie karščiavimo klinikų darbuotojų atlyginimus – praneškite prašom redakcijai.

Ir pabaigai: infa.lt norėtų užduoti klausimą visiems – jei sveikatos sistema nežada dirbti pilna apimtimi ir aptarnauti visų pacientų pilna apimtimi, kol neatsiras vakcina nuo COVID – tai gal vertėtų stabdyti ir pilną Privalomo sveikatos draudimo mokesčio (PSD) surinkimą? Paliekant kokius 10 procentų skaičiuojant nuo dabartinio.

Žmogui, kuris savo paslaugos sulaukia tik po 10 mėnesių – tereikėtų PSD mokėti tik už vieną mėnesį, mat 10 mėnesių jis buvo ignoruojamas ir neaptarnaujamas. Galų gale ir atlyginimas gydytojams turėtų būti mokamas už atliekamą darbą, o ne už pasisėdėjimą darbe. Su visa pagarba jų misijai – „nepakenk“.

pagal infa.lt