“Imperija”, kraujas, ašaros

2014, 14 gegužės, 18:12 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (15) | peržiūrų 760 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Obamos valdymasErgin Yıldızoğlu („Cumhuriyet„, Turkija)

Neseniai, profesorius Arno Mayer savo straipsnyje CounterPunch leidinyje prisiminė Gibbono veikalą, kuriame istorikas smulkiai analizuoja Romos imperijos žlugimą. Ten Gibbonas rašo: „Lieka dar vienas klausimas – kaip jai pavyko taip ilgai išsilaikyti?“ Atsakydamas į šį klausimą, jis tvirtina, kad žlugimo proceso stabdyme didelę svarbą turėjo prievarta ir karas. Ši mintis tapo mano straipsnio pavadinimo esme. Mes ir vėl esame kraujo ir ašarų liudininkais, ir to priežastis yra karai, prievarta, atsiradę dėl pradedančios žlugti „imperijos“.

Šiandien JAV hegemonija patiria regresą. Jei panagrinėtumėme 2001 metų gynybos politikos apžvalgą už ketverius metus, publikuotą po rugsėjo 11 dienos įvykių, pastebėtumėme, kad siekdama išsaugoti savo privilegiją pasaulyje JAV, prarandančios sugebėjimą būti pavyzdžiu bei lydere, o taip pat ir vietą pasaulinėje ekonomikoje (tai reiškia, kad hegemonija ima byrėti), nusprendė palaipsniui pereiti prie didesnio savo nepralenkiamos karinės galios demonstravimo.

Karas Irake turėjo apakinti JAV draugus ir konkurentus ryškia šviesa, o taip pat patvirtinti, kad priešintis JAV lyderystei neverta. Kaip savo publikacijoje puslapyje Global Research teigė profesorius John McMurtry, generolas Wesley Clark savo memuaruose rašė: JAV 2001 metais planavo sunaikinti Iraką, Libaną, Libiją, Iraną, Somalį, Sudaną ir Siriją“. Situacija, kurioje atsidūrė šios valstybės, išskyrus Iraną, akivaizdi.

Karai sekė vienas po kito. Dažniausiai tai nepasiekia visuomenės nuomonės, tačiau nepilotuojamų skraidančių aparatų atakos (tikslaus žuvusių skaičiaus nepavyksta nustatyti iki šiol) aktyviai tęsiasi ir valdant Obamai. Kai kuriuose tyrimuose pažymima, kad nuo 2008 iki 2012 metų JAV ir Didžiosios Britanijos dronai atliko daugiau nei 36,4 tūkstančių skrydžių, nutaikytų į Libiją, Iraką, Jemeną, Pakistaną ir Afganistaną, atlikdami daugiau nei 1300 raketinių atakų. Kadangi šiuose antskrydžiuose žuvusių skaičiaus JAV neskelbia, tikslaus skaičiaus nustatyti neįmanoma. JAV ruošiasi pradėti naujos kartos nepilotuojamų apartų naudojimą, taip pat robotus, kurie savarankiškai šaudys į taikinius ir darbuosis žemėje.

Tuo metu NSA pasiklauso viso pasaulio, JAV valdomos taip vadinamos nekomercinės organizacijos provokuoja riaušes ir pilietinius karus, gebančius atverti kelią išoriniam įsikišimui. Vis dėlto, kaip po Libijos ir Sirijos parodė Ukrainos krizė, įsikišimo galimybės, o taip pat ir jo teisėtumas ima mažėti iki visiško minimumo. Ši situacija kelia problemas JAV hegemonijai ir prievartiniam „restauracijos“ projektui. Pirmiausia, atsiranda pasitikėjimo problema. Valstybės, pripažįstančios JAV lyderystę ir laukiančios Vašingtono palaikymo, ima abejoti JAV sugebėjimais ir norais vykdyti savo įsipareigojimus.

Profesorius Brahma Chellaney (Nju Delio politinių tyrimų centras) savo medžiagoje, pavadintoje „Pavojaus signalai Azijoje“, publikuotame Project Syndicate, pažymėjo, kad JAV praranda savo tradicinių Azijos sąjungininkų pasitikėjimą. Profesorius Chellaney teigia: „Per du praėjusius metus Azijos šalys buvo tris kartus pažadintos karštligės“. Pirmąkart, kai 2012 metų liepą Kinija užgrobė Skarboro rifą – teritoriją, į kurios teises apeliavo Filipinai, JAV nevykdė su Filipinais pasirašytos gynybos bendradarbiavimo sutarties. Antrą – kai tik Kinija ginčytiną jūros plotą vienašališkai paskelbė identifikacine priešlėktuvinės gynybos zona, JAV, vietoje to, kad reaguotų, stengėsi neišpūsti konflikto. Ir pagaliau, po to, kai Rusija okupavo Krymą, Vašingtonas nesilaikė 1994 metų Budapešto memorandumo, garantuojančio Ukrainos teritorinį vientisumą.

Visais trim atvejais JAV, panaudodamos savo „nepralenkiamą“ karinę jėgą nesugebėjo suteikti taip laukiamo saugumo. Įtariu, kad prarasdamos pasitikėjimą JAV keis savo poziciją norėdamos jį atgauti. Todėl, atsisakydamos švelnaus konflikto sureguliavimo ir atsitraukimo jos bandys atlikti kokį nors naują karinį „šou“, prisiimdamos riziką, kurios numatyti neįmanoma.

Kai imperija žlunga, tenka tikėtis ne harmonijos, o dar daugiau kraujo praliejimo ir ašarų.

vertė: Darius Dimbelis

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 15

 1. Remigijus says:

  Įdomus straipsnis, tik kažkodėl nutylima jame JAV kariniai tikslai. Tiksliau sakant vienas tikslas. Kad vienareikšmiškai susigrąžinti savo“pasaulinio policininko“ poziciją, jiems reikia įveikti Rusiją. Dabartiniai įvykiai mums tai puikiai tą įrodo. 
  Įdomus faktas. Nuo birželio 1d. Rusija atjungia visas, Rusijos teritorijoje veikiančias, GPS palaikymo stotis, tai reiškia palydovų pozicija orbitoje nebus koreguojama, to pasekoje bus navigacijoje paklaidos 20-30 metrų, kai, raketų valdymui, tikslumas reikalingas iki 1m. Taip kad su savo dronais jie kogero greitu laiku nieko įdomaus nuveikti nebesugebės.
  Bet tai tik „gėlytės“. Jau nuo balandžio 24d. Rusijos financų ministerija, skubos tvarka, ruošia išėjimo iš dolerio zonos planą. Tai reiškia, kad greitu laiku už visas Rusijos eksporto prekes bus mokama rubliais, taip pat už dujas ir naftą atsiskaitymas bus rubliais. Kitą savaitę prezidentas Putinas išvažiuoja į Kiniją pasirašyti dujų eksporto sutartį 30 metų. Spėkite, kokia valiuta vyks prekyba? 
  Tai, kas nepavyko įgyvendinti Libijos lyderiui Muamarui Kadafiui (norint įvesti auksinę dinarą), tą tikrai padarys Rusija, o ją sustabdyti bus ne taip jau paprasta, kaip tai buvo padaryta su Libiją.
  Įvykiai veja vienas kitą „kosminiu“ greičiu, tad nereiks ilgai laukti JAV atsako.

 2. saul says:

  „“Bet tai tik “gėlytės”. Jau nuo balandžio 24d““-o komentara “tipo“,gerbiamas Remigijau rasei geguzes 14 d Na jo…..-daug tokiu sablonu paruoses turi ??? Jo…dabar jau zinok,wisam pasauliui sakes.Wisuotine problema bus,kur gayti rubliu DDDDDDDDDDDDDDD Girdejai-kitais metais isleidzia ruskija su kazachstanu nauja waliuta-NAZARBPUTRUBLIS.Wisas pazangus pasaulis jau nebemiega nuo galwos skausmo-KAIP ISIGYTI NAZARBPUTINRUBLIU.Wiso pasaulio birzos nuo 2015metu sausio 1d pereina prie sios….Garbingu Tautu naujai sukurtos waliutos.SLOWE NAZARBPUTRUBLIUI !!! Wisu saliu proletarai-sojediniajtes.URA Draugai !!!!

 3. trolis says:

  >>>saul

  atrodo neskiriate lietuvių kalbos gramatikoje esančių laikų, tai pabandysiu paaiškinti. Aukščiau esančiame komentare, kur rašoma: „Jau nuo balandžio 24d. Rusijos finansų ministerija, skubos tvarka, ruošia išėjimo iš dolerio zonos planą“ – gramatiškai viskas yra teisingai ir atitinka tikrovę net parašant tą komentarą po pusės metų nuo nurodytos datos, mat ruošti galima neribotą laiką – pasiruošimas, pasirengimas gali trukti labai ilgai, pvz.. aš ruošiu, rengiu savo namui statybų aikštelę nuo kovo 15 ir tai visiškai nereiškia, kad kovo 16 ta aikštelė jau bus pastatyta.

  Dar Leninas sakė: „mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis“. Tai mokykitės „Saul“, kad teisingai suprast tai ką kiti rašo, nes šiuo atveju juoktis jau iš jūsų reikia, o ne iš Remigijaus.

 4. rrrg says:

  Saul, ko tu kabinėjiesi? Ruošia ir paruoš. Penkta kolona Rusijoje galinga ir ji sabotuoja. Kol kas viskas juda į priekį, nors ir ne taip greitai, kaip norėtųsi.

 5. saul troliui says:

  Klausyk,brangusis troli.Ar tu mintyse wiska werti is rusu kalbos,as nezinau.Nezinau,koki tu nama stataisi ar nesistatai.As net nezinau,kuris normalus zmogus….,siais laikais,gali cituoti Lenina.Matyt, pas tawe,tas pasirengimas ilgokai uztruko.Lietuwiu kalba-man gimtoji.Skaityti ir rasyti pradejau mokintis LIETUWIU kalba(kaip…ne kai kurie) Taigi….,dar karta perskaityk…..ir atsiprasyk DDDDDDDDDDDD. Ikeliu…“Bet tai tik “gėlytės”. Jau nuo balandžio 24d. Rusijos financų ministerija, skubos tvarka, ruošia išėjimo iš dolerio zonos planą.“ Parasya-ruosia.Neparasyta-“pradejo ruosti“ arba “ruosiamas planas“.Nebent ir tu rasai-jau nuo 1940m einame i komunizma DDDDDDDDDDD As nezinau,nebent,cia,1 komentatoriaus stiliaus ar gramatine klaida.

 6. trolis says:

  >>brangusis Saul,

  Nežinau kada tamsta pradėjote mokytis gimtosios kalbos, bet žodis „ruošia“ savaime paaiškina, kad „vyksta pasiruošimas“. Pasiruošimas, o ne įvedimas. Ruošia planą, bet ne vykdo planą. Skirtumas jaučiasi ar vis dar ne gerbiamasis?

  Dėl Lenino galiu pasakyti tiek: – ši jo frazė yra nemirtinga ir tinka VISIEMS laikams, net ir jums asmeniškai, nes regis tos gimtosios kalbos nemokate tiek, kad galėtume aiškiai susišnekėti.

  Jūs turbūt, kaip šiems laikams tinkamą ko gero cituotumėt kokią Britney Spears ar ne taip? :) Ar kas pagal jus šiems laikams tinka geriau?

 7. saul troliui says:

  Cituoti Lenina ,Tau geriau sekasi,nei pripazinti darant stiliaus klaidas.Niekis.Na….,o ka Tu galwoji apie esme?As cia…apie naujaja ruskijos kowertuojama waliuta-PUTRUBLI,kuri mes busime priwesti isigyti,norint prekiauti tarptautinese birzose.Jei jau teigiamai,tai noreciau zinoti ,kada tas iwyks. Ai…,aciu uz priminima,apie buwusi…. musu wisu Tautu Didyiji Tewa Lenina ir jo nemirtingus sukius, teiginius.Atsiprasau,kad taip welai jums rasau-tikiuosi nesutrukdziau Jusu poilsio.Gal ir Jus miegate pasidejas knygas po galwa.Jei turite,tarp ju Lietuwiu gramatikos wadoweli…-pasiskaitykite . O as skaitau-as dabar isdidziai skaitau, tik ka isleista, Putino knyga ……..kinieciu kalba (pristatymas jos buwo pries 2 dienas Kinijoje Rusijos atstowybeje).Laaaaabai operatywu,ane?Stengiuosi neatsilikti nuo gywenimo tempo.Cia man kaip naujas…MEIN KAMPF. P.S. Ateina genijai ir wel isnyksta,atejo Leninas wisiems laikams(cia apie to weikejo fraziu nemirtinguma) DDDDDDDDDDDD

 8. Stebetojas says:

  Mieli SARMATAI,
  Na kam rinktis kazkoki turkiska  http://www.cumhuriyet.com.tr/?
  Cituojama globalresearch.ca zinau gan gerai, ten yra idomiu straipsniu, bet bendra kryptis gan prorusiska.
  Dar vienas vertas demesio saitas, turintis ta pacia prorusiskumo beda, yra sott.net.
  Kritiskai mastanciam aplankyti verta.
  Tinklapiai, kuriuos rekomenduociau:
  thedailybell.com
  zerohedge.com
  oftwominds.com
  peakprosperity.com ( sitas idomus, tik stumia pasaulinio atsilimo mita)
  cryptogon.com
  alt-market.com
  shtfplan.com ( cia truputeli stumia visokius produktus, reikalingus ir nelabai, kad isgyventum, bet filtruokit)
  dailyanarchist.com ( sitas truputi provakarietiskas, bet minimaliai)
  theinternationalforecaster.com
  blacklistednews.com ( kiek prorusiskas)

 9. trolis says:

  >>>>Saul,
  kad tamsta net rašyti taisyklingai lietuviškai nemokate gerbiamasis. O jau aiškinate apie stiliaus klaidas. Gramatiką pradžioj pasimokykite. Tada galėsime ir apie stilių šnekėti.. ir apie visa kita..

  O kol kas atleiskite :)

 10. Troliui says:

  Zaviuosi jusu kantrybe, bet nesuprantu, negi turite sitiek laiko ir energijos, kad diskutuotumet su kazkokiu bomzu nuo siuksliu konteinerio, ( kas per imantrus vardas Saul, gal transvestitas?)kuris nusprende susilti viesojoje bibliotekoje prie nemokamo kompiuterio? Paziurekite i jo rasyba, juk daugiau dvieju klasiu nebaiges, o jus cia su juo kaip su tikru pinigu… Neuzimkite pilieciui laiko, gali su jumis uzsisnekejes praziopsoti svieziai ismesta i konteineri sumustini, per jusu kalte be vakarienes liks…

 11. saul ->> kitiems besarmaciams says:

  Na…matomai,po galwa gramatikos neradote.Paprasykite 9 klases wadowelio bibliotekoje.Bet kokiu atwejiu,aciu uz sugaista laika ir neiwykusia diskusija apie Putirubli. DDDDDDDDDDDDDD Na,o tam…kitam Jusu kolegai noreciau psakyti,kad jis esti eiline lerwa,islindusi is “kazkokios..tai“siknaskyles ir mutawusi i susireiksminusi koloradini sudwabali.As manau,kad Jus ,gerbiamasai troli,ji pazystate arba….,netgi,juo ir esate. DDDDDDDDDDDDDD WISU SALIU PROLETARAI-SOEDINIAJTES DDDDDDD

 12. Stebetojas says:

  Moderatoriui: gal vis tik verta trinti komentarus, kurie ne is esmes, o tarpusavio koliojimasis?
  Tegul trolis su saul eina i buka feisa ir ten gadina ora.

 13. trolis says:

  Stebėtojui ->

  O aš galėčiau jums pasiūlyti gerbiamasis ne tik stebėti, jei jau apsiėmėte tokį nicką(Stebėtojas), bet ir matyti, nes niekur nesu koliojęsis, o gal jūs galite pacituoti kur nors mano parašytą frazę, kurią galima būtų įvertinti, kaip koliojimąsi?

 14. Stebetojas says:

  Kur pastabos ir komentarai, susije su straipsniu?

 15. Arvis says:

  tamsta,Tu visiškas politinis daunas,nepyk,bet pripažink tai ir keisk savo pasaulio pažinima.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top