Jaras Valiukėnas: užkursiu laisvės laužą

2015, 5 gegužės, 14:46 | kategorija LPT | atsiliepimų (15) | peržiūrų 914 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisDaugelis dar prisimena tuos laikus, kai 1972 gegužės 15 dieną Kaune, protestuodamas prieš TSRS valdžią susidegino Romas Kalanta.

Šiandien, režisierius Jaras Valiukėnas įspėja nepriklausomos Lietuvos valdžią, jog padarys tą patį, jeigu ji nepateiks jam oficialių kaltinimų arba viešai neatsiprašys dėl kratos vykdytos kovo 19 dieną jo namuose ir nesugrąžins iš jo konfiskuotų daiktų. Primename, jog tą dieną kratos buvo vykdomos ir M. Bartašiūnaitės, O. Titorenkos, K. Juraičio, V. Lekstučio, G. Grabausko bei dar kelių kitų žmonių namuose. Kratų metu buvo konfiskuoti kompiuteriai, kietieji diskai, video kameros ir telefonai.

Kratos orderis J. Valiukėnui ir kitiems buvo pateiktas pasirašytas Klaipėdos prokurorės E. Mikolainienės, kuriame buvo nurodyta ieškoti uždraustos literatūros, sprogstamųjų medžiagų.  Tuo pat metu didieji interneto portalai aprašė šiuos įvykius, kaip kratas žmonių, įvardijamų valstybės priešais, namuose.

Jarui Valiukėnui iki pat šiandien nepateikti jokie įtarimai, bet nežiūrint į tai konfiskuota technika negražinama. Todėl nematydamas kitos išeities, kokiu būdu apginti savo teises laisvoje Lietuvoje, Jaras Valiukėnas vakar (gegužės 4 d) pateikė Lietuvos generaliniam prokurorui pareiškimą su reikalavimu pateikti jam įtarimus/kaltinimus arba grąžinti atimtus daiktus atgal iš kur jie buvo paimti bei viešai atsiprašyti.

Pareiškime jis tiesiai kaltina Lietuvos teisėsaugos sistemą represavus jo tėvus ir senelius, o šiandien perėjus prie jų vaikų, tai yra jo paties. Ir sulygina jos veiklą su Stalino laikų KGB metodais.  Todėl, jei į jo pareiškimą nebus atsižvelgta vienokiu ar kitokiu būdu, Jaras Valiukėnas įspėja Nepriklausomos Lietuvos valdžią, kad jis pakartos laisvės laužą viešai susidegindamas, nes nemato kito būdo, kaip apginti save ir savo garbę.

Jaro Valiukėno pareiškimas prokurorui:

Valiukėno pareiškimas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 15

 1. PP says:

  Kas jam pasidarė? Valdžiai nusispjaut. NIEKAS nepasikeis.

 2. Dovydas says:

  …gal kas atsibus….? Pamenu Kalantos susideginimą – abejingų nepaliko.

 3. Vidas says:

  Niekas cia jau nebesikeis, didesne puse tautos-nemastantys zombiai….

 4. PP says:

  Kalanta – išpūstas burbulas. Jo susideginimas buvo naudingas tik provakariečiams ir Vakarams. Realiai NIEKAS nepasikeitė. Sistema dėl tokių, deja, mažmožių negriūna.

 5. Mindaugas says:

  Susideginimas-tikrai kvailas sprendimas. Valdžiai nusispjaut ant J.Valiukėno susideginimo. Tik rankas trins ir džiaugsis. Kažkur skaičiau, kad daiktai, paimti neteisėtų kratų metu, jau pradėti gražinti, tik maža smulkmena-reikia patiems važiuoti į Klaipėdą….

 6. algimantas says:

  Valdžia nenori kankinių, jinai jų bijo. Taip buvo visais laikais, todėl, jei Valiukėnas susidegintų (neduok die), dabartiniams valdantiesiems tai būtų dėmė visai jų karjerai. Ir ne tik jų karjerai, bet ir pačiai Europos idėjai, nes ji būtų prilyginta TSRS, prisiminus Romą Kalantą.

  Ir maža to, kad dėmė.. tai dar būtų kovos simbolis, karo vėliava.. Valdantieji tą puikiai supranta ir manau, jog neleis šio dalyko bet kokiu būdu.

 7. Ec says:

  30 dienų bėgyje turėtų būti oficialus atsakymas, bet kaip dažnai būna atsako į raštą, bet neatsako į tai kas tame rašte klausiama

 8. Dainius says:

  Jarai nekelk rankos prieš save , net ir mintyse, o juolabiau viešai. Ką darei iki šiol – daryk ir toliau. Lietuvai tokių žmonių reikia kaip oro.

 9. PP says:

  Algimantai, Kedys – irgi kankinys, galima sakyti. Ar valdžia kapituliavo?

 10. Ec says:

  Dainius teisus, susidegindamas jis nuims vieną problemą nuo valdžios kupros, per sistemines MIP bus paskelbtas kaip depresuojantis silpnaprotis ir po mėnesio pamirštas. Gal kažkiek įvykis bus paviešintas per rusiškas MIP. Mūsų valdžia veikia KGB’istinias metodais, kurių pagrindinis – keisti taisykles žaidimo metu, o šiuo atveju pradėjo veikti savaip net nespėjusi pakeisti tų taisyklių :) (kas yra graudžiai neprofesionalu). Vieną dalyką valdžia padarė gerą – ji Jus (visus represuotus kratomis) ikonizavo, dabar protingesnė piliečių dalis turi pavyzdį, kuriuo sekti

 11. Buvome naivūs says:

  Jei Valiukėnas susidegins, tai valdžiagyviai gaus signalą, kad tai labai patogus būdas valdžiagyviams atsikratyti protingų ir mąstančių žmonių. Tada valdžiagyviai vis daugiau imsis tokių ir dar bjauresnių represijų prieš vis didesnį žmonių skaičių, provokuodama juos pačius save susinaikinti. Dabartiniai valdžiagyviai , ima pavyzdį iš „demokratinių“ vakarų savo „kolegų“, kuriems žmonių gyvybės taip pat absoliutus nulis. Matėme ne vieną tokio „gailestingumo“ pavyzdį

 12. Gojus says:

  Bet kam sklaidytis tokiais pareiškimais jei neketini laikytis žodžio… tik pajuokai tada visos tavo idėjos, tik pajuokai.

 13. Dovydas says:

  „Bet kam sklaidytis tokiais pareiškimais jei neketini laikytis žodžio……“ O čia jau kurstymas….. Tegul nesusidaro tokios sąlygos, kad žmogui tektų tęsėti….., reiktų palinkėti geriau…..

 14. to PP says:

  Tas violetinis ne kankinys, o nusikaltelis, kaip ir visa jo seimynele.

 15. PP says:

  to to PP

  Žinoma, nusikaltėliai ir visi, išskyrus tave ir panašius, kurie rašo šiame puslapyje…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top