JAV atvirai pasisakė prieš dujų tiekimą iš Rusijos į Europą per Graikiją

2015, 12 gegužės, 18:06 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 241 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Graikijos aplinkos ir energetikos ministras Panagiotis Lafazanis

Atėnai. Gegužės 10, Graikijos gamybos reformos, aplinkos ir energetikos ministras Panagiotis Lafazanis savo interviu laikraščiui „Proto Thema“ papasakojo, jog JAV Valstybės departamento spec pasiuntinys tarptautinės energetikos klausimais, Amos Hokstayn, susitikimo metu tiesiai pasakė, kad JAV nenori šio naujo, vietoje buvusio „Pietų srauto“, statomo dujotiekio, kuriuo iš Rusijos į Europą per Graikiją būtų tiekiamos gamtinės dujos.

Anot jo, Graikijos vyriausybė palaiko per graikų teritoriją tiesiamo dujotiekio projektą, kuriuo bus tiekiamos rusiškos dujos, ir abi pusės darė ir darys žingsnius tam, kad iki galo realizuoti šį projektą. „Žinoma, JAV nenori šio dujotiekio, ką sąžiningai ir tiesiai man paaiškino Hokstayn’as mūsų susitikimo metu“, – pasakė ministras.

„Tačiau, mes manome, jog toks projektas tenkins mūsų nacionalinius interesus, ekonomiškai ir energetiškai apsimokės“, – papildė jis. Anot jo, vyriausybėje tikimasi, kad iš dujotiekio bus tiesioginė nauda, o ne tik nuo jo eksploatacijos po 2019-ųjų ir statybos darbų vykdymo.

JAV pasiuntinybė Atėnuose paskelbė ankstesnį pranešimą, sekant kuriuo „Jungtinės Valstijos susirūpinusios tuo, kad Graikijos dalyvavimas tiesiant dujotiekį „Turkstream“ per Graikiją nepadidins energetinės diversifikacijos, gali tapti kompetentingų ES organų nerimo objektu ir netaps ilgalaikiu Graikijos energetinių poreikių sprendimu“.

Vietoje dujotiekio tieksiančio 47 mlrd kub/m rusiškų dujų ir kainuosiančio 2 mlrd €urų, JAV vyriausybė siūlo „palaikyti Graikijos energetinę diversifikaciją, įskaitant pagrindinio struktūrinio projekto palaikymą, gamtinių dujų tiekimą per TransAdrijos dujotiekį, jungiamąjį Graikijos-Bulgarijos (IGB) ir suskystintų gamtinių dujų tiekimo plėtrą“.

Numatomas TransAdrijos dujotiekio galingumas sieks 10 mlrd kub/m dujų į metus, esant galimybei padidinti praleidžiamąją galią iki 20 mlrd kub/m. Tačiau daugelis specialistų abejoja projekto vystytojų ir dalyvių galimybėmis pripildyti patį dujotiekį.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. gudi giria says:

  Kaip suprasti,jav nenori sio projekto,tai,gi,cia graiku namai,tai ju reikalas,ko nori,kiba Lietuviska laiva su dujom atplugduti nori,nes Lietuvai ir kelnes baige numauti dabar kitus butu galima pareketuoti.

 2. Gudziai giriai says:

  As lygiai ta pati pagalvojau – gal graikams pindosai ketina koki „independeli“ pasiulyti? Lietuviai pasiukvatijo, gal ir tie durneliai uzkibs?

 3. Juozas says:

  Izraelis kontinentiniame šelfe, ypač ties okupuotomis Palestinos teritorijomis, rado didelis dujų išteklius,
  kurias ketina pardavinėti ES. Negi Amerikos žydai skriaus Izraelį?

 4. Vidas says:

  „Tačiau, mes manome, jog toks projektas tenkins mūsų nacionalinius interesus, ekonomiškai ir energetiškai apsimokės“ 

  Idomu, kada musu salyje atsiras kada tokio mastymo lygio ministru??
  O Graikijai respect uz stubura!!

 5. PP says:

  Taigi ir Lietuvoje lygiai taip pačiai buvo prastumas terminalas vemiat kliedesius apie energetinę nepriklausomybę. Lygiai taip pat už viso to stovėjo JAV. JAV jau nieko nebeslepia (savo savanaudiškų interesų), bet pilna debilų, kurie šventais jomis tiki.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top