JAV leidinys įvardina Lietuvą atsakinga už krizę Ukrainoje

2014, 25 gegužės, 20:01 | kategorija Ideologija | 16 komentarų | peržiūrų 2 864 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Mėnesinis amerikiečių žurnalas „The National interest“, įtakingiausias leidinys tarptautinių santykių srityje, rašo, kad Ukrainos krizė buvo išprovokuota Lenkijos ir Lietuvos pastangomis, norėjusiomis bet kuriomis priemonėmis išplėsti ES ribas Ukrainos asociatyvios narystės sąskaita. Europos Sąjungai, kurios atstovai jau seniau buvo pasisakę apie Lietuvos atsakomybę už derybų su Janukovičiumi, pasibaigusių žlugusiu Vilniaus „sammitu“, tokia amerikiečių sąjungininkų pozicija reiškia „kart-blanš“(galimybę veikti laisvai) tam, kad galutinai suversti kaltę už krizę lietuviškajai diplomatijai ir netiesiogiai Daliai Grybauskaitei, parodant ją, kaip „iešmininką“, kaip „kraštinę“, kuri viena viskuo kalta.

„The National interest“ – tai ne tik vienas iš solidžiausių leidinių tarptautininkams, politologams, akademiniams mokslininkams ir politiniams konsultantams visame pasaulyje. Tai dar ir stalo žurnalas politiniam bei diplomatiniam Jungtinių Valstijų isteblišmentui, išreiškiantis įtakingiausių amerikietiškojo elito grupių požiūrio tašką.

Žurnalas vertinamas kaip ekspertų leidinys, gravituojantis link JAV gynybos ministro Chuck Hagel – vieno iš Respublikonų partijos lyderio, kuris taip pat yra vienas iš labiausiai įtakingų Vašingtone, aukščiausių respublikonų atstovų užsienio politikos klausimais. Su žurnalu bendradarbiauja žymūs šiuolaikiniai mąstytojai, kaip Richard Pipes ir Francis Fukuyama, prieš ketvirtį amžiaus publikavęs „The National interest“ straipsnį, tapusį eilės socialinių mokslų vystymosi pradžia „Istorijos pabaiga?“. Redakcinės kolegijos garbės pirmininkas – JAV valstybės sekretorius, prezidentais esant Niksonui ir Fordui, Nobelio taikos premijos laureatas – Henris Kisindžeris(Henry Kissinger). Vienu žodžiu – amerikiečių diplomatijos ruporas pasaulinėje politikos-ekspertų bendrijoje.

Ir štai dabar šis ruporas zonduoja dirvą tam, kad užkrauti atsakomybę už Ukrainos krizę ant ES pečių, o ypač Lenkijai ir Lietuvai.

„Iš esmės, atsitiko taip, kad Europos Sąjunga užvirė tą košę ir nenori paskui save susitvarkyti. Dar blogiau yra tai, kad ji nenori viešai pripažinti savo kaltės dalies (o tai didžioji dalis) už krizę Ukrainoje ir Putino avantiūrą“, – rašo „The National interest“ vyr-redaktoriaus pavaduotoja Rebeka Miller straipsnyjeKodėl Vakarams turėtų būti gėda Ukrainos klausimu?“.

Ji nurodo, kad Europos Sąjungai nederėjo bandyti plėsti savo įtakos į Ukrainą, kad ES turėjo numatyti atsakomuosius Rusijos veiksmus, kai nusprendė pritraukti Ukrainą arčiau Vakarų Europos, o Putinas buvo teisus savo „Krymo pasisakyme“, kai kalbėjo, kad Rusijos ir Ukrainos istorijos glaudžiai susijusios, rusai ir ukrainiečiai – broliškos tautos, o Krymas istorinėje-kultūrinėje plotmėje visada buvo arčiau Rusijos.

„The National interest“ kaltę už krizę verčia Vakarų žaidėjams: „Didžiausią nusivylimą ES sprendime praėjusį rudenį sudaryti sandėrį su Ukraina kelia tai, kad Vokietija išreiškė niūrias nuojautas šio susitarimo atžvilgiu (nors šios nuojautos nebuvo susijusios su pavojumi išprovokuoti Rusiją), tačiau net nepabandė jo anuliuoti. Obama šio sandėrio atžvilgiu apskritai nematė jokių pavojų, o Lenkija ir Lietuva aktyviai jį palaikė“.

Būtent Lietuvos ir Lenkijos įtaką žurnalas įvardijo, kaip sprendžiamąjį faktorių, padariusį krizę Ukrainoje dėl Susitarimo asociacijai su ES neišvengiama: „Daugelis Vakarų Europos šalių pasisakė ir toliau pasisako prieš ES plėtrą. Tačiau, kad patenkinti didelį Lietuvos ir Lenkijos norą paimti į savo glėbį Ukrainą, šios šalys pasidavė jų įkalbinėjimams“

„Ironiška – tačiau būtent Lenkijai ir Lietuvai derėjo parodyti susirūpinimą susitarimo pasirašymo klausimu – atsižvelgiant į tai, kad reakcija iš Putino pusės neabejotinai bus aštri. Galbūt jos tikėjosi, jog Rusijos agresyvumo demonstracijos atveju padės Vokietija ir Prancūzija? Taip, laikykite kišenes plačiau. O gal jos pastatė už JAV, t.y. NATO?. Ar kada nors ES narės susimąstė apie galimas savo kišimosi į Ukrainą pasekmes? Jei taip, tai gal joms paprasčiausiai į galvą nešovė, kokia galinga gali pasirodyti Rusijos reakcija?“, – rašo „The National interest“.

Panašu, kad tarp NATO sąjungininkų prasideda to paties „iešmininko“ savo tarpe paieška, „iešmininko“, kuris vienas pats kaltas visame kame, yra už viską atsakingas ir apskritai yra „kraštinis“. Be galo versti visą kaltę Rusijai ir nuverstajam prezidentui Janukovičiui neįmanoma: kažkas turi atsakyti ir už aferą dėl Ukrainos asociacijos Susitarimo su ES, ir už intrigą, susuktą apie Vilniaus „sammitą“, ir už padidintų lūkesčių efekto ukrainiečių visuomenėje formavimą – už visus faktorius, galų gale iššaukusius socialinį sprogimą. O dar už derybas su Janukovičiumi, kurį pastaruosius du metus išsilavinę europiečiai vadino nesugebančiu susitarti nusikaltėliu, o po trijų mėnesių, po Vilniaus „sammito“ pavadino nelegitimiu prezidentu. Ir už fantastišką Europos pažeminimą, kada visi europietiškieji lyderiai iki vėlyvos nakties Vilniuje įkalbinėjo „nesugebantį susitarti nusikaltėlį“ pasirašyti Susitarimą dėl asociacijos, atsisakę bet kokių savo reikalavimų Ukrainos vadovybei.

Pats natūraliausias kandidatas į tokio „kraštinio“ vaidmenį – Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ir ne tik todėl, kad ji buvo Vilniaus „sammito“ šeimininkė, buvo atsakinga už „Rytų partnerystės“ programą ir palaikė ryšį su prezidentu Janukovičiumi, bet ir todėl, kad Lietuvos pozicija Ukrainos klausimu visada buvo kraštutinė.

Visų kitų, be išimčių, Vakarų šalių, pozicija buvo nors kažkiek, bet lankstesnė. JAV senatas paėjusių metų vasarą priėmė Ilinojaus valstijos senatoriaus, respublikono Ričardo Durbino rezoliuciją su reikalavimu nepasirašyti Susitarimo dėl asociacijos ir laisvos prekybos zonos Vilniuje, be Julijos Tymošenko išlaisvinimo. Lietuvos Seimas analogišką rezoliuciją atmetė, o Lietuvos socialdemokratų partijos deputatas Valerij Simulik, interviu RuBaltic.ru pakomentavo amerikiečių kolegų rezoliuciją fraze: „Aš atsiprašau: JAV – tai vienas žaidėjas, Europos Sąjunga – kitas. Ir kadangi, Ukrainos asociacija planuojama ne su JAV, o su ES, tai norėtųsi išgirsti visos Europos Sąjungos balsą…Taip, kad, tegu Jungtinės Valstijos nesikiša į kitų valstybių tarpusavio reikalų aiškinimąsi“..

Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas laiko, kad Varšuva šiandien užima Europoje stiprią poziciją, atsižvelgiant į tai, kad pastaruosius keletą metų Lenkija, kaip Rusijos, taip ir Ukrainos atžvilgiu vykdo „racionalią politiką, be kažkokių-ten emocijų“.

„Noriu pasakyti visiškai konkrečiai, kol aš būsiu priimančių sprendimus žmonių rate – Lenkija nebus šalimi realizuojančia agresyvią antirusišką koncepciją“, – prieš kelias dienas pareiškė Donaldas Tuskas lenkiško televizijos kanalo TVN 24 eteryje.

Labiau lanksčia Ukrainos atžvilgiu buvo net kitų dviejų Baltijos šalių pozicija. Šalių, kurios, beje, taip pat įvardinamos, kaip „buferinės zonos“ skiriančios Rusiją ir Europą.

Latvija nutarė nedalyvauti Ukrainos asociacijos su ES intrigoje. Estija gali prisiminti URM vadovo Urmas Paet pokalbį su Catherine Ashton, kuriame jis tvirtino, kad už snaiperių Maidane nugarų stovėjo ne Janukovičius, o Ukrainos opozicijos lyderiai. „Būtina, kad teisinės valstybės principai būtų diegiami į gyvenimą, o scenarijai, susiję su Timošenko, žinoma neįeina į šią gamą, kuri reikalinga labiau rimtai integracijai su Europos Sąjunga“, – sakė užsienio reikalų komiteto pirmininkas Riigikogu Marko Mikhelson (tarp kitko, Estijos parlamente atstovaujantis ultra-dešinįjį ir antirusišką „Tautos Sąjungą ir ResPublica). Lietuvos užsienio reikalų komiteto pirmininkas parlamente Benediktas Juodka tiesiai pakvietė Euro-parlamento pirmininką Martiną Šulcą spjauti į europietiškas vertybes ir pasirašyti Susitarimą su Ukraina bet kuriomis aplinkybėmis.

Lietuviškoji diplomatija buvo maksimaliai bekompromisė ir nelanksti. Iš esmės, tai apskritai ne diplomatija, o rinkinys provokacijų, galinčių tik sugriauti europinę saugumo architektūrą. Ir apie tai vis dažniau kalbama Vakaruose.

„Prieš keletą dienų pasakiau Lietuvos prezidentei: aš suprantu, kad tai lengviau – kalbėti apie priešus, apie jūsų istoriją ir panašiai. Kur kas sudėtingiau pasakyti: pažiūrėkime, kaip mes galime padėti sureguliuojant santykius. Kitaip niekas su jumis nesiskaitys“, praėjusių metų pabaigoje kalbėjo Europos parlamento vice-prezidentas Miguel Angel Martínez Martínez. Tiek to, čia ispanų socialistas, kairysis, kurio požiūriai su D. Grybauskaite ir konservatoriais per laiką, po Vilniaus partinės mokyklos uždarymo, radikaliai išsiskyrė.

„Lietuvos pirmininkavimo ES metu, jai buvo pavesta misija sėkmingai įvykdyti derybas pagal „Rytų partnerystės“ programą, su kaimyninėmis, buvusio tarybinio bloko šalimis. Bet vietoje konstruktyvaus ir teigiamo rezultato, mes dabar pasirodėme įtraukti į gilią diplomatinę krizę tarp Rusijos ir ES“, – prieš mėnesį pareiškė European business review Lenkijos deputatas Euro-parlamente. Na gerai, sakykime Lenkija iki šiol negali atleisti Grybauskaitei elgesio su lenkais Vilniaus krašte.

„Po Lietuvos išoriškai respektabilia mina, slepiasi rimta problema. Šios problemos centre asmenybė, kuri kartais įvardijama, kaip būsima Euro-komisijos vadovė, – Dalia Grybauskaitė“, – britų eurodeputatas Graham Watson, komentuodamas tezę apie Lietuvos pirmininkavimo ES „sėkmingumą“. Taip, iš tikro – juk tai tik viena, asmeninė, vieno euro-deputato nuomonė!

Ir štai, jau apie Lietuvos atsakomybę už Ukrainos krizę rašo „Vašingtono ruporas“ – pagrindinis amerikiečių leidinys tarptautinių santykių srityje, formuluojantis ir pristatantis Jungtinių Valstijų politinės klasės poziciją.

Lietuvos Respublika ir Dalia Grybauskaitė asmeniškai, vis labiau priartėja prie fakto, kai bus paskelbti provokatoriais ir atstumtaisiais pasaulio politikoje. Ir kažką priešpastatyti šiai nuomonei Vilnius nieko neturi, o sustabdyti procesui trūksta sugebėjimų. Lietuviškoji diplomatija atvedė šalį į aklavietę: pasirodė, kad ji nelinksta, o tik lūžta.

rubaltic.ru

nationalinterest.org

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 16

 1. Smila says:

  Gaila, kad sarmatas.lt verčia rusišką straipsnį, o ne originalų šaltinį, kurį akcentuoja ir antraštėje. Tokių akcentų, ieškančių kaltų Lietuvoje ir Lenkijoje, nationalinterest.org eilutėse neaptikau – kalbama apie VAKARŲ atsakomybę (t.y., ir JAV, ir ES), o ne apie tai, kad sąmyšį sukėlė Lenkijos ir Lietuvos noras į ES priimti ir Ukrainą. Grybauskaitė apskritai nėra minima JAV leidinyje, čia tik rusai šūkauja. Iš Lietuvos ir Lenkijos pusės labai natūralu turėti papildomą palaikymą ES parlamente, inicijuojant ir priimant Rytų Europos valstybėms aktualius sprendimus. Juk ir Ukrainos krizė parodė, kaip skirtingai to paties Putino žodžius traktuoja toli nuo Rusijos esančios vakarientės ir ką tarp eilučių įskaito kaimynės. Na, o labiausiai karas Ukrainoje išryškino Rusijos sugebėjimą skleisti propagandą…

 2. artas says:

  >>>>Smilai

  Na kaip tai neaptikote, kai juodu ant balto parašyta kad viso to reikalo iniciatorėmis buvo Lenkija ir Lietuva?

  Many Western European countries have been and are against EU expansion. However, most likely in an effort to appease Poland and Lithuania’s desire to bring Ukraine into the fold, those countries caved.

  O čia aprašo, kad didelė dalis ukrainiečių nenorėjo asociacijos su Europa, tačiau jų niekas neklausė, kas netiesiogiai kaltina tuos, kurie stūmė visą šį reikalą:

  Regardless of a strong desire in western Ukraine to establish closer ties with the EU, the EU should not have tried to extend its influence into Ukraine. A Deutsche Welle survey showed a hefty percentage of Ukrainians were hesitant to sign an association agreement with the EU, and a large percentage also wanted to enter Putin’s customs union as well. As the unrest in eastern Ukraine has demonstrated, there are clearly many Ukrainians who did not want the EU association agreement to be signed.

  O čia rašoma, kad ir Lenkija , ir Lietuva turėjo numatyti Putino reakciją ir tiesiog saugotis ją iššaukti:

  Ironically, Poland and Lithuania should have been apprehensive about signing the deal, given that it would have undoubtedly evoked a strong response from Putin. Were they banking on Germany and France to help them (fat chance), should Russia become aggressive? Were they banking on the United States, aka NATO? Had EU members even thought about the possible ramifications of meddling with Ukraine? If they had, did the possibility of a strong Russian response simply not occur to them?

 3. mu says:

  kad cia dar kazka pasidarytu aiskiau va linkas is kur versta: http://nationalinterest.org/blog/the-buzz/why-the-west-should-be-ashamed-about-ukraine-10506

 4. holms says:

  na cia tai seip ziostka propaganda ka tu cia papostinai (tas youtubinis linkas) o straipsnis visgi ne is RU saltyniu todel ir buvo idomu. nors ir esu rusas, bet jau tos ntv laidos yra griniausias propaganda.. svaidosi kaltinimais ir jokiu saltyniu kas is kur paimta, jokiu irodymu. baisu. vat del to lietuviai ir pradeda nekesti visus rusus is eiles. maziau tokio meslo i lt pslp dekit. norit priesingos nuomones tai eiti reikia ne i RU leidynius, o ten kur istiesu lietuvis galetu uzsigalvot apie jo valstybes veiksmus pvz kaip national interest arba the interpreter mag.

 5. Ja says:

  Elementaru – jankiai ieško kraštinių. Jie niekada dėl nieko nekalti (tai nereiškia, kad tie, ant kurių stumiama irgi nėra nekalti).

 6. Smila says:

  Gerb. artai (kažkaip keista kreiptis iš mažosios, bet…), skaityti moku ir perskaičiau ne tik tas pastraipas, kur minima Lietuva. Akivaizdu, kad kaltų ieško ir pirštais baksnojasi ne amerikiečiai, o rusai. Reakciją numatyti turėjo ne tik Lietuva, o tokia „statistika“, kaip  „dauguma ukrainiečių“ (čia gal Rusijoje apklausą darė?) arba „Daugelis Vakarų Europos šalių“ (o paskui minima tik Vokietija?) išvis juokinga. Siūlyčiau po šios rašliavos pažiūrėti „Ir ne tik…“ reportažą, o po jo – paskaityti http://www.sarmatas.lt/05/tikejimas-tingines-smegenys-ir-zmogaus-biologija/ ;-)

 7. Valdas says:

  O tuo tarpu zombiai lipa vėl ant grėblio.

 8. Stebėtojas says:

  Ukraina ir Sirija turi vieną esminį bendrą bruožą- dujų ir naftos vamzdynus, esamus ir būsimus.
  Tik Sirija toli, tai niekas apie Lietuvą ten nekalba:) 
  Ir viskas.
  Gal kas patyrinėjot nationalinterest.org savininkus:)?

 9. Joris says:

  Kai Lietuva buvo priimta Į Nato, amerikosas pasakė, kad „nuo dabar jūsų priešai bus ir mūsų priešais“. Gyvenimas rodo, kad jokios draugystės čia nėra, tik nuosavi interesai. O Rusija, ir visos buvusios TSRS valstybės kaip buvo laikomos priešu, taip ir liko. Juk dauguma buvusių sovietinių respublikų, kurios puolė į „draugišką“ vakarų „civilizacijos“ glėbį iš karto buvo apiplėštos, sugriauta viskas kas įmanoma: ir ūkis, ir pramonė (ES integracija tą procesą užbaigė). Galima pamanyti, kad mes patys taip padarėme būdami kvaili ir nepatyrę, betgi keistoka, kai naujosios vyriausybės iškarto ėmė dirbti prieš savo šalį ir jame gyvenančius žmones. Tik šio „darbo“ tempai pradžioje buvo nedideli, kad niekas iškarto nesuprastų, kas iš tikro vyksta. Palaipsniui griovimo, pavergimo, prichvatizavimo tempai augo, kol pasiekė … dabartinę padėtį. Ir joks šaltasis karas nesibaigė – pasikeitė tik lozungai! Ar gi ne keista kai žlugus TSRS nebeliko didžiausio baubo pasaulyje, tačiau kaip buvo rusai kalti dėl visų nelaimių, taip ir liko? Kas gi, jei čia, jei ne priešiška priešo propaganda? Ir kodėl tokia gera vakarietiška „kultūra ir civilizacija“ visur, kur tik ji bepasirodo, neša karus, nelaimes, šalies nuosmukį, žmonių skurdą, dorovės griovimą, korupciją, žmonių populiacijos mažėjimą? Gal čia koks nors keistas atsitiktinumas, dėl kurio vėl kalti rusai? Akivaizdu, kad Amerika draugų neturi. Jai – visi potencialios aukos, kurios anksčiau ar vėliau turi būti apiplėštos ir paspaustos po kareivišku batu arba kokia nors užmaskuota demokratinės įtakos forma. Šitaip elgiasi tik parazitai, kurie parazituoja ant visų gyvų ir sveikų organizmų. O kad aukoms būtų sunkiau susigaudyti realioje situacijoje, organizuojami demokratiniai, politiniai spektakliai, užkulisiuose gerai atmiešti finansiniais-energetiniais interesais, bankine įtaka (TVF), o kartais, kai jaučia, kad liks nenubausti, tai ir tiesiogine karine invazija, pastaraisiais laikais prisidengiant JTO. Daugumos buvusių sovietinių respublikų veržimosi į nepriklausomybę kelias taip pat patyrė tokią intervenciją, tik jau slaptų tarnybų veikos lygmenyje ir neverta stebėtis, kodėl taip atsitiko, kad regis iš gero siekio, kažkaip netikėtai respublikos atsidūrė finansinėje bankų įtakoje, kurie, kaip nekeista, svetimi vakarietiški (nuosavi buvę valstybiniai sunyko iki „impotentų“), bet svarbiausia, kad jiems galiausiai praskolintos valstybės ir ištisos tautos atsidūrė PRIVATAUS KAPITALO įtakoje. Juk Amerika, pati būdama prasiskolinusi tiek, kad niekada nepajėgs išmokėti net procentų už skolas, nepajėgi ką nors skolinti, nebent prispauzdinti nieko vertų dolerių ir juos paskolinti. Visi supranta, kad už šiuos popierėlius mokėti tenka realiu turtu… Gražus vaizdelis gaunasi, tiesa?! Na o propagandiniai karai, tai tik būdas sukurti įtampą tarp dviejų skirtingų polių ir tuo nukreipti dėmesį nuo esminių priežasčių ir įvykių. Žmonės kaip visuomet lieka centre. Jie patys svarbiausi.. Jie sukuria turtus. Todėl būtent jie ir apiplėšiami. Nuo jų slepiama tiesa, apie realią padėtį. Ir tik jie esa aukomis, ant kurių parazituoja visa šiuolaikinė „civilizacija“, kuri jau miršta. Ir bet kokie mėginimai sukurti alternatyvą esamai padėčiai žiauriai numalšinami (tikroji situacijos Ukrainoje priežastis, apie kurią nerasite žinių jokioje žiniasklaidoje). Ta socialinių parazitų grupė, kuri stengiasi perimti viską į savo rankas ir fiziškai pašalinti potencialius konkurentus, pasilikdama tik besmegenius vergus (juk ne atsitiktinai, išsilavinimo lygis smunka, o jaunimas tampa ištvirkusia bukų gyvulių banda), išmoko gudriai žaisti žmonių emocijomis ir per jas siekti savų interesų (todėl žiniasklaida anksčiau ar vėliau pereina į jų rankas ir pradedama naudoti parazitiniams propagandiniams tikslams). Ir liūdniausia, kad žmonės kimba ant visokiausių „emocinių kabliukų“, riejasi tarpusavyje, riejasi su kaimynais ir vos vienas kitas, prieš imdamas reikšti savo emocijas pamėgina patikrinti „žinių“ šaltinius, apmąstyti informaciją ir padaryti realų gyvenimą atitinkančias išvadas. Informacijos šaltinių tikrai šiuo metu esama labai daug. Tiesos grūdą galima rasti net melagingoje propagandoje, tik reikia visą tą informaciją perleisti per nuosavus smegenis, pasiaiškinti, kas kokių tikslų ir kokios naudos siekia. Tuomet pamažu, žingsnelis po žingsnelio žmogus išmoksta suvokti ir priimti tą tikrąją realybę, kuri supa mus visus. Tik žmonės pamiršo, kad tai jie esa TIKRAIS KŪRĖJAIS, jie, o ne kažkokie svetimi „dievai“, kuria šalių ir tautų likimus. Todėl ir pataikaujančio melo sukurti klystkeliai žmogų nuveda ten, kur kiekvienas savo prote susikuria savo realybę. Tas PARAZITAS, kuris mirdamas su savimi pasirengęs nusitempti ir visus kitus, puikiai pažįsta žmogaus prigimtį ir galimybes (slepiamas nuo mūsų pačių) ir gudriai jomis naudojasi nuosaviems tikslams, mausto mus kaip mažus vaikus. PARAZITAS neturi sąžinės – čia esančios žinios, kurios mūsų protėviai net mirdami nesutikdavo išduoti-, jam nerūpi niekas, tik jis pats ir dėl to pasirengęs viską ir visus paaukoti. Todėl kova su parazitizmu – tai mūsų kova dėl išlikimo. Tik prieš išeinant į atvirą kovą su juo, mums pirmiausia reikia įveikti tą melo parazitą, kuris glūdi giliai mūsų prote ir kuria melagingą realybę, kurioje mes nematome tiesos, o tik tai tai, kas mums leidžiama, gudriai manipuliuojant mūsų emocijomis – ta prigimtine pirmine gaivališka jėga, kurią įveikdami męs tampame mąstančiais žmonėmis, o ne valdomais protingais gyvuliais.

 10. Aleksas says:

  Gerbiamas Jori, paprastai skeptiskai ziuriu i ilgus komentarus, bet Jusu cia labai gerai ir aiskiai viskas nusakyta. Taip, tokiu dalyku dviem sakiniais nepaaiskinsi (nebent kalbetum su ilgalaikiu bendraminciu) ir dar daug ka galima butu ir reiktu pridurti, bet cia jau butu viso straipsnio tema. Dekui uz gera komentara, kuriems tai aisku – perskaitys ir palinkses galva, kuriems ne – labai reikalingas paaiskinimas ir demesio atkreipimas.
  Dekui ir SARMATAMS uz gerus straipsnius, labai naudinga visuomenei darba cia atliekate.

 11. Smilai says:

  straipsnio originalo nuoroda nurodyra po straipsniu ne tik is rusu, bet ir is amerikieciu portalu. Skaitykit atidziau. Gaila, kad zmonems smegenys jau uzzombintos…http://nationalinterest.org/blog/the-buzz/why-the-west-should-be-ashamed-about-ukraine-10506

 12. Joris says:

  Ačių. Štai jau kokie 3 metai, kaip aiškinuosi gyvenimo realijas ir prieinu prie išvadų, kurias ir pačiam, dėl nuo mažens įdiegtų mąstymo šablonų, ne iš karto pavyksta „suvirškinti“. Ir tai ką parašau savo komentaruose tik nedidelė dalis to, ką turėtų žinoti visi žmonės. Deja… kiekvienas žmogus viską turi atrasti pats, antraip net ir labai svarbūs dalykai – tik tikėjimo klausimas: tikra tai ar ne? Jei kam mano mintys padeda priartėti prie tiesos ar pasukti teisingesniu keliu, galiu tik džiaugtis. Ir labai džiugu matyti, kad nesu vienas su savo mintimis, bet esama ir kitų mąstyti besimokančių ŽMONIŲ. Manau, kad realiai artėjame prie „kritinės mąsės“ ar taip vadinamo „šimtosios bezdžionės efekto“ (neseniai būta tokio straipsnio šiame tinklalapyje), kurie, nors ir atrodo fantastiški, bet tik dėl to, kad nežinome realių visuomenės (taip pat ir protingos gyvybės) vystymosi dėsnių…

 13. NOTTINGHAM says:

  skaitau ir netikiu kad lietuvoj kazkas panasaus isspausdinta

 14. Dzionis says:

  Man tai knieti straipsnio autoriaus paklaust, ant kokio kaifo jis sedi?

 15. to smila says:

  Tamsta tikriausiai ieskote zodziu Lenkija ir Lietuva. Jus teisus- ju straipsnyje nera, nes straipsnis rasytas ANGLU kalba. Reiskia, turetu buti zodziai Poland and Lithuania. Sie du zodziai kartojasi mazdaug 5 kartus. Keliaukite i mokykla kalbu mokytis. Pagarbiai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top