JAV spectarnybos įgavo teisę tikrinti viso pasaulio serverius

2014, 2 gegužės, 14:06 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (8) | peržiūrų 806 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisJungtinių Valstijų valdžia laimėjo teismo procesą prieš korporaciją Microsoft.

Federalinis teisėjas nusprendė, kad spec-tarnybos gali gauti prieigą prie rinkmenų, kurios saugomos išmėtytuose po visą pasaulį serveriuose, o ne tik šalies (JAV) viduje.

Microsoft korporacija bandė teisme užprotestuoti spec-tarnybų reikalavimą teikti joms informaciją apie naudotojų elektroninius laiškus, kurie saugomi užsienio serveriuose, praneša NBC.

Federalinis teisėjas Džeimsas Frensis Niujorke nusprendė stoti šalies valdžios pusėn. Nuo šiol amerikiečių interneto-kompanijos privalo pagal spec-tarnybų reikalavimą perduoti joms savo naudotojų privačius duomenis, saugomus ne tik šalies viduje, bet ir už jos ribų. Sukurtas teisminis precedentas, kuris automatiškai bus taikomas sprendžiant visas panašias bylas.

Ginčas tarp korporacijos ir spec-tarnybų kilo vieno iš kompanijos klientų susirašinėjimo atžvilgiu. Duomenys buvo saugomi Airijos serveryje ir kompanija atsisakė perduoti juos agentams. Informacija apie tai, dėl kokių priežasčių buvo išduotas prieigos prie šių duomenų orderis, iki šiol lieka įslaptinta.

Teismo sprendimui dabar bus priversti paklusti ir tokie gigantai, kaip pavyzdžiui, Google. Jei, sakykime, amerikiečių kompanija turi serverį LT, JAV valdžia gali neatsiklaususi lietuviškosios valdžios gauti prieigą prie saugomų jame susirašinėjimo duomenų.

Microsoft korporacija jau pareiškė, kad nusiteikusi siekti bylos peržiūrėjimo. Anksčiau kompanija yra užtikrinusi savo klientus, kad už jų asmeninių duomenų saugumą.

Internetinio sekimo kliūčių JAV spec-tarnyboms pašalinimas vyksta netilstančių skandalų, susijusių su JAV Nacionalinio Saugumo Agentūra (NSA), fone. Primename:  NSA šnipinėjimo internete veikla tapo žinoma pasaulio bendruomenei buvusio žinybos agento Edvardo Snoudeno dėka. Jis pranešė vienam iš Didžiosios Britanijos laikraščių, kad amerikiečių spec-tarnybos vykdo totalų viso pasaulio sekimą.

Po „padidinimo stiklu“ atsidūrė ne tik eiliniai piliečiai, bet ir 35 šalių vadovybė, įskaitant ir JAV sąjungininkus. Tai iššaukė kritikos bangą iš teisės gynėjų ir įtakingų politikų pusės bei pablogino JAV santykius su eile užsienio valstybių, tame tarpe ir Vokietija.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. rrrg says:

  Laisvė ir demokratija… Ajajajai. Kas dar tais triedalais tiki?

 2. liuse says:

  visi kada nors sumoka uz klaidas.Dabar mes mokam ir musu vaikai ir anukai mokes? uz musu klaidas.Mes, noredami patobulinti socializma nesukontroliavome ir atidaveme vadzias i pasauliniu turciu tarnu rankas.Jie pakiso nac.idejas visoms tautoms, o paskui suvare i kapitalizmo jungini kontroliojama is JAV.  Kol mokslinio potencialo zmones nepades zmonijai- liaudziai issilaisvintis nuo pasualio turciu tol ta prievarta tik dides.Jau dabar negalim rinktis, skelbti referendumu. Mes padarem didziule klaida tada, ir mes Lietuvoje ypac. Musu garbetroskimas jau ir dabar pasireiske per pirmininkavima verciant Janukoviciu pasirasyti sutarti. Kada mes suprasim- nera isskirtiniu tautu o yra isskirtiniai budai juos kirsinti. Kada mes tapsim ismintingi?

 3. Antanas says:

  Kas klauso ir ziuri tv.Jie tiki melu.

 4. rrrg says:

  Klausyti ir žiūrėti tai dar nereiškia tikėti. Tam, kad suprasti yra galva ant pečių.

 5. pamastyk says:

  Nejaugi kinai arba australai ims ir leis…

 6. Hdhfdhf says:

  Be microsofto ir google yra ir kitu alternatyvu. Tarp serveriu lb populiarios linux, o pasta seniai laikas kelti kitur nuo gigantu. Visur kur susiburia dideles zmoniu grupes – nesaugu. Ar tai butu mitingas, koncertas, ar soc tinklas internete. 

 7. trolis says:

  Tai kad visi serveriai pagrinde yra linux pagrindu „Apache“.

  Bet jie juos ir kontroliuoja, o ne kas kitas. O savo asmeninį paštą gali perkelti, bet juk didžioji masė žmonių rašys iš ten, kur rašo ir dabar… tad nesvarbu, kur bus jūsų paštas – svarbu į kur jūs pats rašysite.

 8. Zmones visur viendodi says:

  Idomu. Jei JAV gali tikrinti visus tai visi gali tikrinti ka nori. Gaunasi, kad ir mes turime teise tikrinti JAV. Turetu taip buti, bet gi taip nera. Tad zmones pastoviai mulkina mulkiai, tik va klausimas kodel visi jeis tiki, kas jie mus tokie?Jei turi daugiau pinigu visada esi teisus. Zmones visur viendodi nepriklausomai nuo nieko, tad drasiai galima butu ignoruoti, manau tokiu atsiras tikrai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top