Jolanta Blažytė. Kas naujo Vakarų fronte? Geros ir blogos žinios

2023, 17 gegužės, 23:10 | kategorija LPT | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 199 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Jolanta Blažytė

FB nuotrauka

Apie blogas žinias vis dažniau parašo Vakarų žiniasklaida. Štai kelios jų:

Leidinys „Politico“:
„Baltuosiuose rūmuose baigiasi pinigai, skirti karinei pagalbai Ukrainoje. Iš 48 milijardų dolerių, patvirtintų JAV Kongrese, beliko tik 6 milijardai“.

Leidinio ekspertų teigimu, tiek pinigų užteks karo palaikymui maždaug iki šių metų vasaros vidurio. J. Bideno noras padidinti Ukrainai numatytą biudžetą, tikėtina, susidurs su senatorių respublikonų pasipriešinimu: pastarieji siekia mažinti karines išlaidas Ukrainos karui.
Va taip, va…

Leidinys „The Wall Street Journal“:
„Vašingtono interesas dėl derybų su Rusija priartėjo prie dalies Vakarų Europos šalių, siekiančių greitesnio konflikto užbaigimo ar jo užšaldymo, interesų. Ypač aktyviai Ukrainą prie derybų su Rusija stalo stumia Prancūzijos Prezidentas E. Macron‘as.

Tai reiškia, kad JAV, D. Britanija ir kitos šalys, žadėjusios Ukrainą palaikyti „tiek, kiek reikės“, keičia savo pozicijas“.

Leidinio šaltinių duomenimis, JAV Nacionalinio Saugumo taryba pasisako už greitesnes derybas, kai tuo tarpu Valstybės departamentas ir CŽV nori palaukti, kaip pavyks puolimas, o tik paskui žengti tam tikrus diplomatinius žingsnius.

Leidinys taip pat cituoja buvusios Nacionalinio Saugumo tarybos darbuotojos Fiona Hill, kuri buvo atsakinga už politiką su Rusija, žodžius:

„ Vakarų lyderiai pamažu prieina prie vieningos nuomonės, kad konflikto užbaigimas būtų geriausias variantas.

Bet koks ilgalaikis susitarimas, greičiausiai, pareikalaus V.Zelenskio pritarimo tam, kad Rusija kontroliuotų į jos sudėtį papuolusias teritorijas“.
Va taip, va….

Military watch Magazine“ teigia, kad Rusijos kovos priemonės tampa vis labiau pažangesnėmis, kai tuo tarpu „Himars“ raketos praranda savo veiksmingumą:
“JAV ir Ukraina susiduria su sparčiai tobulėjančiomis Rusijos kovos priemonėmis.

Pasak penkių JAV, Didžiosios Britanijos ir Ukrainos šaltinių, susipažinusių su šiuo klausimu, kuriuos cituoja CNN, amerikiečių raketinės artilerijos sistemos HIMARS, plačiai naudojamos Ukrainos kariuomenėje, ne kartą tapo „mažiau veiksmingos” savo tikslumu prieš Rusijos pajėgas.

Anksčiau ši sistema buvo ypač veiksminga dėl plataus Vakarų personalo tinklo – tiek aktyviosios tarnybos, tiek rangovų, teikiančių paramą įvairiose srityse, pradedant žvalgyba ir baigiant logistika.

Nors Rusijos priešlėktuvinė gynyba dažnai numušdavo HIMARS sistemos raketas, nebuvo patikslinta, kaip Rusijos pajėgos galėjo sumažinti jos veiksmingumą.

Manoma, tai vyksta dėl elektroninio karo ir tam tikrų priemonių, kuriomis būtų galima trikdyti jos orientavimą.

Rusijos sausumos pajėgos turi daug daugiau elektroninio karo įrangos ir specialistų nei jų Vakarų kolegos….”
Va taip, va…

Bet yra ir gerų žinių.

Štai Lietuvos Žygis (past. Žygimantas Pavilionis) sako, kad

“ ES struktūrinių fondų pinigais mes finansuojame amuniciją, kuria mes nukausime Putiną gan greitai”.

Va taip, va…Jei Baltieji rūmai pritrūks babkių, tai Lietuva, o tiksliau TS-LK visada žino, kur jų gauti.

Žino, kad yra tokie ES struktūriniai fondai ir iš ten visada galima pasiimti visko, ko tik širdis geidžia.
Va taip, va….

Pirmą kartą šis rašinys buvo paskelbtas jo autorės asmeninėje Facebook paskyroje.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top