Kadafio pinigai Prancūzijos rinkimuose: Paryžiaus prokuratūra nori teisti buvusį prezidentą N. Sarkozy

2023, 13 gegužės, 6:30 | kategorija Realybė | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 83 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

 

N.Sarkozy ir M.Kaddafis

Renkami įrodymai apie tai, kaip buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy laimėjo rinkimus M. Kaddafio pinigų sąskaita, o paskui jį nužudė.

Buvęs Prancūzijos prezidentas N. Sarkozy jau buvo nuteistas už korupciją ir turėjo metus praleisti kalėjime, primena prancūzų „Figaro” leidinys.

Tačiau iki šiol jį gelbėjo apeliacijos. Bet šį kartą nuosprendis gali būti realus: įrodyta, kad jo štabas gavo pinigų iš nužudyto Libijos lyderio Muammaro Kaddafio.

Prancūzijos finansų prokuratūra reikalauja, kad buvęs prezidentas Nicolas Sarkozy ir dar 12 asmenų būtų teisiami. Šie vyrai įtariami 2007 m. prezidentinę N. Sarkozy kampaniją finansavę Libijos pinigais.

Tai naujienų organizacijoms atskleidė šaltinis, artimas prokuratūros atliekamam tyrimui šiuo klausimu. Atrodo, kad N. Sarkozy, kuris prezidento pareigas ėjo 2007-2012 m., bus teisiamas dėl kaltinimų korupcija, nusikalstamos grupuotės sukūrimu ir neteisėtu rinkimų kampanijos finansavimu.

Pastarasis kaltinimas yra pats įdomiausias: N. Sarkozy įtariamas Libijos viešųjų lėšų pasisavinimu.

13 asmenų, kuriems pateikti kaltinimai

Įtarime minimas nusikalstamos grupuotės įkūrimas. Tai reiškia, kad N. Sarkozy iš tiesų pakišo savo artimus bendradarbius, politinius sąjungininkus ir tarpininkų tinklą, kad „gautų arba bandytų gauti finansinę paramą savo rinkimų kampanijai 2007 m. iš Muamaro Kadafio režimo Libijoje.

Tai buvo susiję su kelių milijonų eurų suma. Ši byla tęsiasi nuo 2013 m., o Prancūzijos kariai, galima priminti, padėjo sukilėliams nuversti M. Kaddafį 2011 m. – dar nepasibaigus pirmajai (ir kol kas vienintelei) N. Sarkozy prezidento kadencijai.

Teismo tyrėjai turės nustatyti, ar Muammaras Kaddafis padėjo N. Sarkozy užimti tą pačią prezidento postą, dėl kurio N. Sarkozy 2011 m. pasiuntė Prancūzijos karius į Libiją.

Būtent teismo tyrėjai nustatys, pagal kokius straipsnius (iš kelių minėtų) N. Sarkozy turėtų būti teisiamas po to, kai Prancūzijos prokuratūrai pavaldus Nacionalinis kovos su korupcija biuras baigs tyrimą jo atžvilgiu.

Tarp dvylikos kitų kaltinamųjų, kuriuos siekia teisti Finansų prokuratūra, yra ir kiti įtariamieji. – buvusi N. Sarkozy dešinioji ranka, buvęs ministras Claude’as Guéhenas, taip pat N. Sarkozy rinkimų kampanijos „iždininkas” Ericas Werthas.

Baudžiamojo persekiojimo neišvengė ir N. Sarkozy patikėtinis Brice’as Ortefaut, taip pat buvęs ministras. Už grotų gali atsidurti ir du verslininkai, kurie šioje schemoje veikė kaip tarpininkai: libaniečių kilmės Prancūzijos pilietis Zyadas Takieddine’as ir Prancūzijos ir Alžyro prekybininkas Alexandre’as Djouhry.

Byla buvo pradėta 2013 m., kai Ziyadas Takieddine’as davė parodymus, kad jis, arabų ir Libano pilietis, padėjo į Prancūziją iš Libijos pristatyti lagaminus su 5 mln. eurų vertės pinigais.

Tada „Mediapart” atliko tyrimą ir paskelbė dokumentą, įrodantį, kad N. Sarkozy rinkimų kampanija 2007 m. gavo finansinę paramą iš Libijos.

Ši publikacija pasirodė labai nepalankiu N. Sarkozy metu: tarp dviejų 2012 m. rinkimų turų, kuriuos jis pralaimėjo.

Prokurorai surinko tvirtą įrodymų bazę: liudytojų parodymus, Libijos slaptosios tarnybos dokumentus, atvežtus tiesiai iš Libijos sostinės Tripolio, su byla susijusio tarpininko parodymus, be to, įtartinus pinigų pervedimus iš sąskaitos į sąskaitą.

Visa tai patvirtina įtarimus, kad N. Sarkozy rinkimų kampanijos darbuotojai naudojosi Libijos valstybės biudžeto lėšomis.

(Kaip žinia, N. Sarkozy 2011 m. tapo prezidentu ir pradėjęs intervenciją į Libiją gavo tam visų Vakarų palaikymą – kaip dabar paaiškėjo, siekiant pašalinti liudytoją M. Kaddafį. Atkreiptinas dėmesys – Libijos lyderis buvo nužudytas, o ne patrauktas atsakomybėn).

Straipsnis skelbiamas sutrumpintas.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top