Kaip susidoroti su būsimais kaltinimais, žlugus klimato kaitos politikos žaidimui

2023, 31 gegužės, 22:56 | kategorija Ideologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 131 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gitanas Nausėda - klimato kaita

foto: LR prezidento kanceliarija, lrp.lt nuotr.

Ką daryti su klimato kaitos beprotybe? Šį klausimą lordas Frostas nagrinėjo neseniai pasakytoje kalboje Globalinio atšilimo politikos fonde Didžiojoje Britanijoje.

Trumpas atsakymas: kol kas pasirinkimo nedaug. Tačiau yra vilties. Frostas mano, kad Europos šalių vyriausybės „pradeda stabdyti” savo klimato kaitos darbotvarkes, rašo „American Thinker” portalas.

Iš tikrųjų jaučiu, kad mūsų šalies vyriausybė pradeda suprasti, jog ekonominiai šios politikos aspektai yra abejotini labiau, nei teigia „nulinio CO2” šalininkai. Jei, kaip teigia kai kurie komentatoriai, mūsų ministras pirmininkas pradeda nerimauti dėl „Net Zero” sąnaudų, galime tai tik sveikinti.

Toliau jis pažymi, kad parama „nulinio CO2” politikai pradeda mažėti, mat „visoje Europoje pradedama abejoti dėl „nulinio CO2″ priemonių”, nes klimato kaitos politika pradeda reikštis (neigiama linkme).

Labiausiai palaikomos priemonės, kurios, daugelio žmonių nuomone, jų nepaveiks, t. y. pensijų fondų investavimo taisyklių pakeitimai ir dažnai keliaujančio keleivio mokesčiai, tuo tarpu palaikymas laipsniškam dujinių katilų atsisakymui sumažėjo perpus, o parama subsidijoms elektra varomiems automobiliams dabar yra tik vos vos teigiama.

Dažnai skraidančių keleivių mokesčiai? Kaip dėl NVO darbuotojų ir kairiųjų milijardierių, skraidančių privačiais lėktuvais, mokesčio?

Deja, Vakaruose politikai „mieliau gyvena visiškame kognityviniame disonanse”, nei apie ką nors galvoja. Ir, tikriausiai politinė sistema pasirinks „gyvenimo būdo keitimą, siekiant išsaugoti planetą, kasdienio gyvenimo būdo pasirinkimų politizavimą, gyvenimo vietos ir tvarumo akcentavimą”.

Vienintelis dalykas, kurį gali rekomenduoti Frostas, – būti pasirengusiems [vyriausybių] žingsnių kaitai.

Tų, kurie abejoja skuba siekiant „grynojo nulio”, užduotis – pastebėti, kad artėja šis kritinis momentas, ir pradėti rengti politiką.

Frostas supranta, o ir  COVID pandemija parodė, kaip veikia vyriausybė ir viešoji nuomonė. Kai tik vyriausybė pradeda stumti naratyvą ir įtikina visus, ji negali pakeisti kurso, negali pripažinti klaidų. Naratyvas tęsiamas tol, kol pasaulis nesprogsta, o marginalūs šalininkai palieka gretas.

Galbūt klimato sprogimas įvyks anksčiau, nei manome. Pasak „Wall Street Journal”, „NERC [Šiaurės Amerikos elektros energijos patikimumo korporacija] prognozuoja 19% tikimybę, kad tai įvyks 20 val. Teksase šiais metais.

Spėju, kad kiekviename politiniame cikle būna:

  • pirma, gresianti krizė,
  • antra, priešo identifikavimas;
  • trečia, raginimas ginkluotis.

Jei karas vyksta iki pergalės, režimas saugiai laikosi valdžioje. Jei karas baigsis pralaimėjimu, režimas bandys kaltinti savo vidinę opoziciją – „klimato neigėjus” arba „antivakserius”. — kaip Stalino laikais buvo kaltinti „sabotažininkai ir griovėjai” ir „keturi senukai”, arba seni papročiai, kultūra, įpročiai ir idėjos, kuriuos dėl visko kaltino Mao.

Kitaip tariant, pralaimėjimo akivaizdoje režimas dėl savo nesėkmės kaltins ką nors kitą, bet ką kitą. Tada lieka vienintelis klausimas, kiek ilgai režimas išgyvens, nes jis valo savo tikrą ir įsivaizduojamą opoziciją.

Nepavykusios Prancūzijos revoliucijos atveju po Teroro valdymo gana greitai sekė Napoleonas. Nepavykusio stalinistinio penkmečio plano atveju po Didžiojo valymo sekė pergalė „Didžiajame Tėvynės” kare, ir režimas išsilaikė dar 45 metus.

Didžiosios proletarinės kultūrinės revoliucijos atveju maoistinis režimas buvo pakeistas netrukus po jo mirties, tačiau nuo to laiko prezidentas Xi atgaivino monarchistinio diktatoriaus modelį.

B. Obamos esminės transformacijos atveju režimas 2016 m. nuslopino H. Clinton inicijuotą ir FTB vadovaujamą kampaniją, kuria siekta sunaikinti D. Trumpą, ir tikriausiai dar labiau padidino savo klaidas 2020 m. kampanijos ir J. Bideno neadministravimo metu.

Taigi, kai „nulinio CO2” judėjimas pradės žlugti, mūsų mąstantys valdovai žinos, kad jie nėra kalti. Įdomu, kam jie prikiš kaltę?

Be abejo, jie pradės kaltinti melagingus klimato neigėjus, kurie atšaukė šlovingą klimato planą, kuris tikrai būtų išgelbėjęs klimatą ir ekonomiką, jei tik skeptikai nebūtų sutrukdę visiškai įgyvendinti klimato ekspertų rekomenduojamą planą.

Nepamirškite pražūtingos rasistų, TERFS, homofobų, transfobų ir kraštutinių dešiniųjų ekstremistų, kuriems talkina ultra-MAGA respublikonai ir nuolat nerimą keliantys smurtaujantys ekstremistai katalikai, įtakos.

Jane Fonda jau žino, ką kaltinti: Vyrai. „Mes turime suimti ir įkalinti tuos vyrus”.

Taip. kaltinimų lavina „pasako”, kad valdančiųjų strategija žlugo ir kad ji susiaurėjo iki rasistų, seksistų, homofobų, raganų, neigėjų, dėdės Tomo Koblėjaus ir visų kitų kaltinimų.

Prisimenate kaip buvo su Covid strategijos žlugimu, kai kalti pasirodė antivaxeriai, dezinformatoriai ir „vakcinų patikimumo bei bandos imuniteto politikos” neigėjai?

Bet aš turiu idėją.

Pasak Mokslo, rūšys išgyvena gyvenamosios aplinkos pokyčius prisitaikydamos. Jos prisitaiko keisdamos savo elgesį arba naudodamos geresnius genus. O žmonės išgyvena ir klesti, kai žmonės išranda naujų idėjų, produktų ir bendradarbiavimo būdų, leidžiančių susidoroti su iššūkiais ir neišvengiamais gyvenimo šioje Žemėje pokyčiais.

Tačiau pirmiausia mūsų valdovai turi visiškai žlugti.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top