„Kas kalba apie pergales? Atsilaikyti – štai kame viskas!“

2015, 11 gegužės, 18:20 | kategorija Realybė | 8 komentarai | peržiūrų 327 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

bundeskanzlerin-angela-merkel

Sekmadienį, Vokietijos federalinė kanclerė Angela Merkel ir RF prezidentas Vladimiras Putinas padėjo gėlių prie Nežinomo Kareivio kapo prie Kremliaus sienų. Kaip rašo Frankfurter Allgemeine, „Merkel vizitas stovi vienoje eilėje su kitais svarbiais gestais vykdomais Vokietijos, atiduodančios pagarbos duoklę žuvusiems raudonarmiečiams, – nežiūrint į Staliną tada, ir nežiūrint į Putiną dabar“.

Prie visų kitų panašių simbolinių aktų, kaip rašo korespondentas Rainer Blasius, galima priskirti ir Vokietijos prezidento Joachim Gauck’o pasisakymą buvusios belaisvių stovyklos Holte-Stukenbrock teritorijoje ir užsienio reikalų ministro Valterio Steinmeieris dalyvavimą iškilminguose renginiuose Volgograde.

Prieš Merkel vizitą vykusį paradą Raudonojoje aikštėje Blasius laiko tradiciniu anachronizmu. Turint omenyje karą Ukrainoje, dėl kurio „daugeliui šalių, anksčiau buvusių Rytų bloke, buvęs tarybinis išvaduotojas ir sąjungininkas pavirto okupantu ir rusiškos grėsmės šaltiniu“, tribūnose skirtose gerbiamiems svečiams nebuvo tiek daug žmonių, kaip prieš dešimt metų“, kalbama straipsnyje.

Akciją „Nemirtingas pulkas“, kurios metu pusė milijono žmonių, įskaitant ir Putiną, pražygiavo per Raudonąją aikštę su savo giminaičių-veteranų portretais, korespondentas pavadino „įspūdingu atminimo maršu“.

Vokietijai, po pralaimėjimų dviejuose pasauliniuose karuose ir moralinio pralaimėjimo teisėse nacional-socializmo metu, nepažįstamas toks herojų kultas, kuris egzistuoja Rusijoje, pabaigia straipsnio autorius. Kaip pasakė poetas Rainer Maria Rilke: „Kas kalba apie pergales? Atsilaikyti – štai kame viskas!“.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. Mindaugas says:

  Jei ne gegužės 9-oji – mūsų nebūtų. Čia būtų galima pasveikinti visus – ir padėti ir tašką. Bet. Bet fašizmas nenugalėtas galutinai. Bombomis jo neįveiksi. Jis slypi žmogaus viduje ir laukia savo progos. Ši proga, deja, vėl sirpsta. Kai ekonomika šlubuoja, o šlubuoja ji kone visur aplinkui, kai auga nelaimingųjų masė, o ji neišvengiamai auga pasaulinės rinkos sąlygomis ir satanistinės ir bedvasės masinės “kultūros“ atmosferoje, tada, gręsiant pasaulinei arba regioninei anarchijai, Adolfo šmėkla vėl gali prisikelti. Jau galima stebėti ir pirmuosius neofašizmo žingsnius. Antai dezinformacija apie II pasaulinį karą, kuriame mes tikėjomės, kad sutriuškinom fašizmą. Nemažai žmonių šioje dezinformacijoje dalyvauja, deja, nesuprasdami to. Ogi yra tie, kas tai daro sąmoningai. Dabar Lietuvoje apie tą karą tylima. O tai – jau savaime yra tragedijos uvertiūra. Masinis TV žiūrovas dabar net nežino, kiek žmonių buvo sunaikinta Lietuvoje, vietinių ir atvežtų čia iš kitur. Jų buvo daugiau nei dabar Vilnius turi gyventojų. Niekada Lietuva taip nekraujavo kaip per tuos ketverius fašizmo metus. Bet masinis žiūrovas to nežino. Jam apie tai nekalbama. Dar daugiau – Algirdas Butkevičius (kuris neva eina premjero pareigas) pareiškė, kad Lietuva tame kare nedalyvavo! Kas tai? Tai kelias į “galimybę“… padalyvauti naujame kare. Su praėjusia Pergalės diena, mielieji! Ir nebūkit abejingi naujiesiems neofašistamas. Neleiskite jiems klestėti.

 2. Vincius says:

  Teisybe sakote, Mindaugai. Zinoma, kai kurie gincys, kad Lietuva daug nukentejo ir po Vokietijos pralaimejimo ( ir tai yra teisybe), bet vokieciai taip pat mums planus buvo paruose ir, turint galvoje ju organizuotuma ir saltakraujiska naudos siekimo polinki – tikrai musu cia nebutu, jie butu utilizacijos planus daug geriau ivykde, negu sovietai. Pats geriausias irodymas ir pavyzdys yra dabartineje situacijoje – buktai nesame nugaleta, okupuota ir pavergta salis, o kiek zmoniu netekome, koks pramones, koks mokslo ir pazangos issivystymas? Nei suvio nepaleidus, atsidureme po europieciu (vadovaujamu faktiskai tu paciu vokieciu korporaciju) padu ir sitaip gyvenimas atrodo taikos salygomis? Kaip butu atrodes naziu pergales salygomis? Vargas mazai saliai, tarp dvieju duru suspaustai, bet as pilnai pritariu Mindaugui ir sveikinu visus su praejusia Pergales diena. Tikiuosi stebejote parada ir koncerta Maskvoje, buvo tikrai geriausias is visu buvusiuju. Gerai atrode ir Antakalnio kapiniu paminejimas, daug sviesiu, besisypsanciu veidu.

 3. Pagarba says:

  Pagarba doriems, mąstantiems savo protu, o ne mintantiems propaganda žmonėms. Reikia saugotis fašizmo ir neleisti jam plėstis. Fašizmui ir karui – ne.

 4. saul says:

  Teisingai.Reikia pasakyti griezta NE bekylanciam is pelenu fashizmui.Fashizmas neturi sienu.Neofashistai savo veikla vykdo Europoje….ir net Jav.Na…,bet ,siais laikais,niekur ju nera tiek daug ,kaip Rusijoj.Jie atvirai segi savo….siu laiku ,svastikas-kolorado juostas ir zvangina ginklais.Atgijo Hitlerio ir Stalino laiku sajungininku setoniskos uzmacios-uzgrobti mazesnes valstybes,prisidengiant „Savu“ apgynimu.Nieko naujo,prisimenant 1939 metus.Krymo ansliuzas jau „post factum“(taip,kaip ir Austrijos 40-taisiais) Kas toliau ? Neleiskime pasikartoti Cekijos Sudetu ar Lenkijos ir Baltijos saliu 2WW ivykiams…..Ukrainoje.Reikia sustabdyti Raudonaji mara,kaip sustabde 1945-aisiais Rudaji.Susitelkite visi pazangus zmones pries Russofashizma.

 5. Sauliui says:

  Kurioje Ziegzdriu palatoje telki „pazangius zmones pries rusofasizma“? Ir kaip einasi, kiek jau jusu susitelke, ar teko sanitarams papildoma palata atidaryti, vien tik del „pazangiuju“? Gal kokios pagalbos reikia – papildomu pampersu, spalvotu piestuku, ar dar ko?Del pazangos nebutu gaila paaukoti.

 6. saul says:

  Kremliaus troliai yra neigalus normaliai diskusijai.Ju „raktiniai“ zodziai-palata,vaistai,ka rukai?,ligonis.Kazkaip tai….galetu jau ir pakeisti savo plokstele( cia ,kaip pas ju Chana-varo „viendude“ dainuska apie laimeta-„pralaimeta“2WW DDDDD ).Tik….su ju ,aguonos dydzio smegenelem-tai…“misija neimanoma'“.O ir kam……gi visi ….viska supranta,apart nukriosusius ,medaliais apsikarsciusius,bezdalius ir neapsiplunksnavusius „isskirtiniu genu“ atstovus.Baikite jau svesti pergale( o is tikro pralaimejima)-issipagiriokite ir….eikite dirbti pagaliau DDDDDDDDD

 7. Sauliui says:

  Dirbame visa laika, juk tiek daug yra reikalingu paramos – „pazangus“ sauliai su palatos draugais, benamiai suniukai ir katytes ir tt. Turime dirbti, kad galetume jums visiems pagelbeti, juk patys savimi pasirupinti nesate igalus. Tai reikia tu spalvotu piestuku, ar ne? Ar geriau butu popierines neuzmirstuoles, kad vis nenuvystancias galetumet prie tramdomuju marskiniu prisisege nesiotis?

 8. saul says:

  Na jo-ka cia ir bepridursi,Kas cia neigalus,lai sprendzia kiti.Siaip tai…reiketu ,apie straipsni komentuoti.Bet ka as cia-tokiu troliu darbas juk apmokamas,o rublio verte nukritusi.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top