Kaukes dėvėti bus privaloma ir paplūdimiuose informuoja SAM

2020, 11 gegužės, 19:32 | kategorija Metodologija | 5 komentarai | peržiūrų 276 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Švelnėjant karantino sąlygoms, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikia rekomendacijas, kaip saugiai leisti laiką paplūdimiuose, prie vandens telkinių.

Visų pirma, paplūdimiuose gerai matomoje vietoje lankytojams turi būti pateikta informacija, jog juose nerekomenduojama lankytis rizikos grupei priklausantiems žmonėms – vyresniems nei 60 metų amžiaus bei sergantiems lėtinėmis ligomis (jie tą informaciją perskaitys jau atvažiavę į vietą, ir, žinoma, apsisukę grįš namo – sarmatas.lt).

Jeigu rizikos grupės žmonės lankosi paplūdimiuose, rekomenduojama itin atidžiai laikytis saugaus – ne mažesnio nei 2 metrai – atstumo nuo kitų. Taip pat turi būti pateikta informacija, jog visiems žmonėms reikia laikytis asmens higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo).

Be to, prie įėjimo į tualetus, persirengimo paviljonus, kabinas gerai matomoje vietoje reikia pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę (A.Verygos anksčiau skelbtas tvirtinimas, jog pakanka muilo – nebegalioja – sarmatas.lt).

Paplūdimiuose lankytis gali tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo organizavimo vietose bei maudantis vandens telkiniuose ar užsiimant vandens sportu ir pramogomis (įdomu kur dėti kaukę priėjus prie vandens? – sarmatas.lt).

Į paplūdimius raginama atvykti ne didesnėmis nei 2 žmonių grupelėmis, išskyrus šeimas. Išlieka rekomendacijos (rekomendacijos jau ne prievolė – sarmatas.lt) tarp žmonių ar grupių laikytis ne mažesnio nei 2 metro atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto.

Be to, lankytojai, perkantys paslaugas paplūdimiuose, skatinami atsiskaityti ne grynaisiais pinigais (spaudant mygtukus įvedant kortelės PIN kodą apsikrėtimo laipsnis jau kitoks, nei atsiskaitant grynaisiais pinigais – sarmatas.lt).

Taip pat, lankytojams turi būti pateikta informacija prie aktyvaus laisvalaikio užsiėmimams skirtų įrenginių, sporto paskirties inžinerinių statinių, kad jais galima naudotis, tik jeigu vienam žmogui tenka ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas ir ne mažesnis nei 10 m. atstumas tarp asmenų ar asmenų grupių (visi privalės su savim nešiotis metrą – sarmatas.lt).

Mažuose, pramoginiuose, sportiniuose, asmeniniuose, tradiciniuose laivuose ir kitose plūduriuojančiuose įrenginiuose ar priemonėse turi būti ribojamas lankytojų srautas taip, kad tarp žmonių ar grupių būtų užtikrinamas ne mažesnis nei 1 metro atstumas.

Jei paplūdimiuose yra darbuotojų, turi būti užtikrinta, kad dirbtų tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima (įmonės turi pasamdyti atskirą specialistą stebintį darbuotojų sveikatą – sarmatas.lt).

Darbuotojai, kuriems pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų požymiai (karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), turi būti nedelsiant nušalinti nuo darbo, jiems turi būti rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu (nuotoliniu būdu ypač patikimai nustatomas susirgimas koronavirusu, kaip, beje, ir kitomis ligomis – sarmatas.lt).

Taip pat privalu užtikrinti, kad darbuotojai darbo metu dėvėtų asmens apsaugos priemones (prie 26-28 laipsnių karščio kaukės ir pirštinės, o dar geriau skafandras puikiai tinka – sarmatas.lt).

Be to, rekomenduojama pagal galimybes darbą organizuoti taip, kad darbuotojai būtų saugiame atstume vienas nuo kito ir (ar) lankytojo (ne mažesnis nei 1 metrų atstumas) ar nekontaktuotų, išskyrus skęstančiųjų gelbėjimą (gelbėjant skęstantįjį koronavirusu užsikrėsti neįmanoma – sarmatas.lt)

Jeigu dirbama pamainomis, rekomenduojama pagal galimybes organizuoti darbuotojų pamainų pasikeitimą išlaikant saugų atstumą ar be kontakto (geriau, kad sekanti pamaina atvyktų praėjus valandai po pirmosios išvykimo prieš tai pravėdinus patalpas, o dar geriau, kad pabandytų dirbti nuotoliniu būdu – sarmatas.lt)

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. debilizmas says:

  aukščiausio laipsnio. Mokam atlyginimus vakžiakvaliam, kurie dirba ne Lietuvai, bet šeimininkams …..

 2. Myndė says:

  Aš tai siūlyčiau kaip kaukės alternatyvą leisti ant kaktos užsirašyti (galima tatuiruotis) „Idiotas“. Vieni pliusai – efektyvumas tas pats, patogiau, pigiau.

 3. konkurencijos nėra says:

  Kol tylėsim, kentėsim-taip ir ! BUS !?

 4. Vytas says:

  Ginčytis su kvailių – beprasmis dalykas, ginčytis su valdžia – vieni nuostoliai. Bet ir sutikti tiek su kvailiu, tiek su kvailais sprendimais – dar blogiau. Valdžios rankose – galingi svertai, visa represinė sistema. Ir būtų visai priimtinas tas karantinas, tos niekuo nepadedančios kaukės, jei valdžia būtų ne tik SUGEBANTI spręsti (ne imituoti ) problemas, bet dar būtų ir sąžininga visų kitų piliečių atžvilgiu. Štai Veryga, dar prieš karantiną, energingai tvirtino, kad kaukės – nuo nieko nei apsaugo, nei agina. Dabar viskas priešingai. Bet p. Veryga nesiteikė, bent iki šiol, viešai atsiprašyti už vienas kitam prieštaraujančius pareiškimus. O paplūdimys su kaukėmis – pajuoka visam pasauliui. Negi visur, tiek vyriausybėje, tiek seime, tiek prezidentūroje – vien aukščiausio laipsnio debilai? Na, nemanau,bet kad liokajai, šokantys pagal svetimą muziką – tai tikrai. Žinoma, valdžia dabar sau medalius pakabins, premijas paskirs už tai, kad ji neva „suvaldė“ virusą. Kažkam labai reikia, kad ir lietuviai nuolankiai ir su džiaugsmu priimtu dar DAR NESUKURTĄ, bet pagal valdžios nuomonę – labai efektyvią, B.Geitso vakciną nuo COVID-19. Ne valdžia, o ORAKULAS, žinantis, kad vakcina bus efektyvi, todėl bus PRIVALOMA.. Tada senoliai nustos mirti nuo COVID, kaip dabar (??), tada mirs tik nuo kitų ligų. Nepralošiamas statymas, niekas neįrodys, kad ne taip. O kiek dabar miršta žmonių, kuriems nesuteikta laiku pagalba, nes, turint temperatūros, pirmiausia bus tiriama dėl COVID-19 ir tik po 2-3 parų tau bus teikiama reikalinga pagalba. O per tas kelias paras laisvai iškeliausi į dangų.

 5. Senukas says:

  Na va ir paliks „AUKSINIS MILIJARDAS“. Labai paprastomis priemonėms. Gasdinimai skurdas ir badas, bei vieniša mirtis.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top