Kepėjams atsisakiusiems aptarnauti lesbiečių vestuves buvo skirta 135,000 $ bauda

2015, 2 gegužės, 8:24 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (11) | peržiūrų 691 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

independent.co.uk

paveikslėlis

Po dviejų dienų nuo įvykio, kai kepyklėlei Oregone buvo liepta sumokėti 135,000 dolerių žalos atlyginimo lesbiečių porai, kuriai buvo atsakyta iškepti vestuvių tortą, dedamos pastangos renkant lėšas, porai pagelbėti.

Sutinkamai su Oregono Darbo ir Pramonės biuru, Aaronas ir Melissa Klein’ai, “Saldūs Melissos Pyragaičiai” kepyklos savininkai, pažeidė valstijos anti-diskriminacinį įstatymą, atsisakydami priimti vestuvių torto, nuo Rachelės ir Laurel Bowman-Cryer, užsakymą, 2013 metais.

Pora teigė, kad jų atsisakymas aptarnauti lesbiečių vestuves buvo paremtas jų religiniais įsitikinimais prieštaraujančiais gėjų santuokoms.

„Įstatymas numato išimtį religinėms organizacijoms ir mokykloms, tačiau neleidžia privačioms įmonėms diskriminuoti dėl seksualinės orientacijos, lygiai kaip teisiškai diskriminuoti dėl rasės, lyties, amžiaus, negalios, religijos, “ sakė tarnybos atstovas Charlie Burr“, – pabrėžia „Reuters“.

Kepykla, pasak pono Burr, pagal įstatymą nelaikoma religine institucija.

Valstybinis Biuro komisaras Brad Avakian peržiūrės nutartį ir priims galutinį sprendimą dėl žalos atlyginimo. Jis turi galią padidinti, sumažinti arba patvirtinti siūlomas baudas.

Netrukus po to, kai naujiena apie pradinį sprendimą buvo paviešinta, GoFundMe internetiniame puslapyje buvo pradėta paramos kampanija kepyklėlei paremti.

Surinkus daugiau nei 100,000 USD svetainės administracija akciją uždarė dėl “ pinigų rinkimo nelegaliems tikslams“, pranešė “Saldūs Melissos Pyragaičiai” žinute Melissos Facebook paskyroje.

parengė: Saulius Tarasevičius

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 11

 1. algimantas says:

  Kažkaip antra pusė netoleruoja normalių žmonių nuomonės ir tikėjimo laisvės, tą vadindama diskriminacija. O tai kurgi tada slepiasi sąžinės laisvė garantuojama įstatymų? Ar į tai jau nusispjaut?

  Tipo jūs privalome toleruot mus (homoseksualistus) ir mūsų paradus, kurie pažeidžia kitų piliečių padorumo bei moralės sampratą, o štai jau jūs (normalūs) neturite tokių pačių teisių reikalauti toleruoti jūsų tikėjimo ir savo teisės apsispręst ką jums jūsų tikėjimas leidžia aptarnaut, o ko ne. Ne taip, jūs pažeisite homoseksualistų teises numatytas įstatymo.

  Čia jau reikia suprast, kad natūralai jokių teisių nebeturi ir kad teisinių požiūriu jie jau tapo mažuma, nors skaitiniu požiūriu tebėra dauguma.

 2. Ec says:

  Surinksi pinigus, užmokėsi tiems, mano nuomone, iškrypėliams, tuomet ateis kiti pasipinigauti. Mano nuomone, jiems nereikėjo atsisakyti tiesiogiai, o tiesiog pranešti, kad jų religiniai įsitikinimai kiti, tortas gali nepavykti, nes neišeis susikaupti dėl šios priežasties. O jei vis vien užsakytų, iškepti tokį tortą, kad savaitę triestų :)

 3. Dario says:

  Na taip, o paskui ne tik baudą gaus, bet dar ir į kaliūzę įkiš už bandymą nunuodyt.

 4. Ec says:

  Virtuvėje pilna produktų, kurie ne nuodai, bet netinkamai sumaišyti vidurius susuks taip, kad nelabai pašvęsi :) . O priimant užsakymą reikia sutartį sudaryti, nusiimant nuo savęs rizikas

 5. Dario says:

  Šneki kaip mažas vaikas, Ec. Pradės dabar normalūs žmonės, juo labiau krikščionys, užsiiminėt tokiom nesąmonėm.

 6. Ec says:

  Mokėti baudas, mano nuomone, iškrypėliams yra nesamonė, o tų baudų išvengti nepažeidžiant įstatymų (kad ir kokie kvaili jie būtų) yra normalu. Tik kodėl tu manai, kad krikščionys yra labiau nei normalūs žmonės? Manau kitaip, krikščionys yra šiek tiek nenormalūs (švelniai tariant) :)

 7. Ec says:

  P.S.
  O šitiems žmonėms aš padėčiau nekreipdamas dėmesio į jų tikėjimą (jei būtų galimybė, t.y. nebūtų nutrauktas aukojimas)

 8. PP says:

  Paprasčiausiai reikėjo pasiųsti velniop ne dėl to, kad lezbės, o motyvuojant, kad turi ir neturi galimybių iškepti.

 9. Mindaugas says:

  Tipiškas vakarų liberalizmas…..o juk teisi buvo TSRS laikų „propoganda“ apie supuvusius vakarus….Liberalizmas yra absoliutus blogis; ne tik savo faktiniame būvyje, bet ir savo pamatinėmis teorinėmis prielaidomis. Ir jo pergalė, jo pasaulinis triumfas tik pabrėžia ir parodo nedoriausias savybes, kurios anksčiau buvo uždengtos. „Laisvė nuo“ yra šlykščiausia vergijos formulė tiek, kiek ji gundo žmogų sukilimui prieš Dievą, prieš tradicines vertybes, prieš moralinius ir dvasinius savo tautos ir kultūros pagrindus. Ir netgi jei liberalizmas laimėjo visus formalius mūšius ir iš tiesų privedė mus prie „amerikietiškojo amžiaus“ viršūnės, tikrasis mūšis dar priešaky. Šį blogį įveikti tegali jo išrovimas su šaknimis ir aš neneigiu, kad tokiai pergalei bus būtina nušluoti nuo žemės paviršiaus tas fizines ir dvasines aureoles, iš kurių kilo pasaulinė erezija, kuri teigia, kad „žmogus yra visų dalykų matas“. Tik pasaulinis kryžiaus ţygis prieš JAV, Vakarus, globalizaciją ir jų politinę – ideologinę išraišką – liberalizmą – gali tapti adekvačiu atsaku.

 10. PP says:

  Nereikia jokio kryžiaus žygio. Desėtka atominių raketų, paleistų į JAV, po vieną į Londoną, Izraelį ir baigta. Šveicarijos bombarduoti nereikėtų, pakaktų karinės intervencijos.

 11. Ec says:

  PP, pavarei čia kaip amerikonas :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top