- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Kepėjams atsisakiusiems aptarnauti lesbiečių vestuves buvo skirta 135,000 $ bauda

independent.co.uk

paveikslėlis

Po dviejų dienų nuo įvykio, kai kepyklėlei Oregone buvo liepta sumokėti 135,000 dolerių žalos atlyginimo lesbiečių porai, kuriai buvo atsakyta iškepti vestuvių tortą, dedamos pastangos renkant lėšas, porai pagelbėti.

Sutinkamai su Oregono Darbo ir Pramonės biuru, Aaronas ir Melissa Klein’ai, “Saldūs Melissos Pyragaičiai” kepyklos savininkai, pažeidė valstijos anti-diskriminacinį įstatymą, atsisakydami priimti vestuvių torto, nuo Rachelės ir Laurel Bowman-Cryer, užsakymą, 2013 metais.

Pora teigė, kad jų atsisakymas aptarnauti lesbiečių vestuves buvo paremtas jų religiniais įsitikinimais prieštaraujančiais gėjų santuokoms.

„Įstatymas numato išimtį religinėms organizacijoms ir mokykloms, tačiau neleidžia privačioms įmonėms diskriminuoti dėl seksualinės orientacijos, lygiai kaip teisiškai diskriminuoti dėl rasės, lyties, amžiaus, negalios, religijos, “ sakė tarnybos atstovas Charlie Burr“, – pabrėžia „Reuters“.

Kepykla, pasak pono Burr, pagal įstatymą nelaikoma religine institucija.

Valstybinis Biuro komisaras Brad Avakian peržiūrės nutartį ir priims galutinį sprendimą dėl žalos atlyginimo. Jis turi galią padidinti, sumažinti arba patvirtinti siūlomas baudas.

Netrukus po to, kai naujiena apie pradinį sprendimą buvo paviešinta, GoFundMe internetiniame puslapyje buvo pradėta paramos kampanija kepyklėlei paremti.

Surinkus daugiau nei 100,000 USD svetainės administracija akciją uždarė dėl “ pinigų rinkimo nelegaliems tikslams“, pranešė “Saldūs Melissos Pyragaičiai” žinute Melissos Facebook paskyroje.

parengė: Saulius Tarasevičius