Kijevo profesorius: Ukrainos valdžios pasitikėjimo limitas išsemtas

2015, 30 gegužės, 1:21 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 341 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisRyšium su blogėjančia ekonomine situacija, Ukrainoje auga protestinės nuotaikos, praneta Press TV. Interviu televizijos kanalui Kijevo universiteto dėstytojas Andrej Blagous pareiškė, jog negali sau leisti nusipirkti net plataus vartojimo prekių ir nežino, kokia ateitis laukia jo ir jo šeimos.

Šimtai profsąjungų atstovų susirinko, kad išreikšti protestą prieš žemą gyventojų pragyvenimo lygį. Kijevo universiteto dėstytojas Andrejus sako, jog negali sau leisti nusipirkti įprastų kasdienių dalykų.
Andrej Blagous, universiteto profesorius: aš čia todėl, kad valdžia nepateisino gauto milžiniško pasitikėjimo kredito. Dabar ji naudoja senąsias korupcines schemas, kurias demaskuodavo būdama opozicijoje. Aš turiu dvejetą vaikų, ir man sunku prognozuoti kokia ateitis jų laukia.

Dėl griežtų ekonominių priemonių, atlyginimai ir socialinės išmokos užšaldyti. Tačiau, ryšium su nacionalinės valiutos devalvacija, išlaidos, būtinos pragyvenimo minimumui, išaugo dvigubai. Vyriausybė teisina savo politiką konfliktu šalies rytuose, o taip pat naujų piniginių perlaidų iš TVF būtinybe, kurios turėtų išlaikyti ekonomiką nesugriuvusią visai, bet profsąjungos su tuo nesutinka.

Sergej Kondriuk, Ukrainos profsąjungų Federacijos pirmininko pavaduotojas: Žmonių daro nukainavimas – tai nusikaltimas prieš ekonomiką. Jei darbininkas negali nuėjęs į parduotuvę nusipirkti duonos – nustos dirbti kepyklos. Jei darbininkas negali apmokėti kelionės autobusu – nustos veikti transportas. Darbininkas – tai galutinis vartotojas ir ekonomikos variklis.

Sunki ekonominė padėtis numušė Ukrainos prezidento ir premjero reitingus. Pagal apklausos, vykdytos tarptautinės kompanijos „TNS group“ duomenis, tik 17 % ukrainiečių pilnai palaiko Petro Porošenkos valdymą ir 8 procentai palaiko vyriausybę bendrai.

Aleksandras Ochrimenko, ekonomistas: Premjeras vadovauja ekonomikai, tačiau prezidentas skiria Centrinio banko vadovą, todėl žymus nacionalinės valiutos nuvertėjimas ir bankų sistemos sugriuvimas – tai jo klaida.

Pagal JT duomenis, 80 procentų ukrainiečių gyvena žemiau skurdo ribos, nes uždirba mažiau nei 5 dolerius į dieną. Situacija pablogėjo kai atvyko 1,3 milijono vidinių persikėlėlių iš rytų, kurie atsidūrė sergančioje darbo rinkoje.

Lena Savčiuk, Press TV korespondentė: Konfliktas rytuose buvo pagrindinis klausimas Petro Porošenkai pirmaisiais jo prezidentavimo metais. Ekspertai mano, jog ekonominė krizė ir problemos su kariškiais grįžusiais iš fronto, taps pirmutine spręstina užduotimi iki besibaigiant jo įgaliojimų laikotarpiui. Lena Savčiuk. Press TV, Kijevas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top