Kreipimasis į jaunimą [video]

2010, 25 gegužės, 17:49 | kategorija Ideologija | 28 komentarai | peržiūrų 1 264 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Kreipimasis į jaunimą, kurio esmė – užduoti klausimą tiems, kuriuos priimta laikyti Lietuvos ateitimi, kad jie susimąstytų, dėl ko, kokiu tikslu ir kokių norų skatinami jie gyvena. Galbūt tai padės bent truputį susiorientuoti vertybių sistemose ar bent jau suvokti kas tai yra…

 

Kadangi YouTube užblokavo šį mūsų filmuką, o ir panašu, kad serveris netraukia, tad įdėjome jį atsisiuntimui:

  Kreipimasis į jaunimą - video [archyvuotas] (16,6 MiB, 3 080 atsisiuntė)

Jei yra mokančių ir norinčių prisidėti prie svetainės
video filmų kūrimo, video dizaino – parašykite “Kontaktai”
skyriuje (viršuje). Mes tik mėgėjai šioje srityje, todėl
būsime dėkingi už bet kokią pagalbą.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 28

 1. Kšištof says:

  Puikus kreipimasis! Video kūrimo kokybė auga. Didelis AČIŪ!

 2. Antanas says:

  Puikus video.Bet kaip sugriauti sia prazuti nesancia sistema?Informacija zmones gauna per TV,Radija,laikrascius,zurnalus.Kas lanko baznycia-is kunigo.Mano zmona lanko baznycia,ji tiki kunigu,spauda,tv,radijum.As ja noriu apsviesti.Ji manes neklauso.Kaip jai padeti,jei ji nenori?Otokiu zmoniu Lietuvoje-begale.Kas turi ivykti Lietuvoje,kad zmones praregetu,imtu analizuoti ivykius,vykstancius pasaulyte,Europoje,Lietuvoje.imtu mastyti

 3. arvydas says:

  Citata:
  „Mano zmona lanko baznycia,ji tiki kunigu,spauda,tv,radijum.As ja noriu apsviesti.Ji manes neklauso.Kaip jai padeti,jei ji nenori?Otokiu zmoniu Lietuvoje-begale.Kas turi ivykti Lietuvoje,kad zmones praregetu,imtu analizuoti ivykius,vykstancius pasaulyte,Europoje,Lietuvoje.imtu mastyti“

  Manau išeitis tik tokia, kokią siūlė mūsų protėviai:
  „Neįtikinėkite jūs tų žmonių, kas nenori jūsų klausyti ir girdėti žodžių jūsų..“
  http://www.sarmatas.lt/02/priesakai/
  Kiekvienas pasaulį mato per savo nuosavą prizmę, kuri yra, kaip viso pragyvento gyvenimo rezultatas. Mano manymu reikėtų ne keisti tokio žmogaus požiūrį, o pastoviai pateikti smulkius faktus, kurie privestų prie tos išvados, nes pateikus tik pačią išvadą, dažniausiai jai stipriai priešinamasi iš vidaus. Pasąmonė stato blokus ir tokia info nepriimama. Išvada:
  reikia pateikti tik faktus, o tų faktų veikiama keisis ir pasaulėžiūra. Bet keisis tik kaip žmogaus mąstymo rezultatas – reikia duoti peno apmąstymams :)

 4. tikinti says:

  As esu tikinti. Baznycioje pasimeldziau ir paprasiau Dievo, kad man padetu suprasti kas darosi Lietuvoje. Nepraejo nei dvi savaites, kai sutikau zmogu, kuris man perdave CDs su KOB. Ko paprasiau Dievo, ta ir gavau – supratau kas is tiesu vyksta. Petrovo isdestyta koncepcija is tiesu atveria akis i daugybe dalyku, taciau tam reikia skirti laiko ir noro. Daug dalyku zmones net nenori suzinoti, nes per daug baisi realybe – savisaugos instinktas.

 5. Bernardas says:

  KOB palaikau visom keturiom ir amžinatelsi Petrova !

 6. Vaidas Zemaitis says:

  Tika aisku tas 1000metu tikrai yra ne prieko! Musu tauta zymiai senesne! Reiktu istaisyti! O kas nori Mindaugines isdaviko svente svest tai ir lai svencia 1000m. Siaip saunus klipukas!!

 7. Sarmatas says:

  Žemaičiuose žymiai labiau išlikęs senasis tikėjimas, nes jie ilgiausiai iš visų priešinosi krikščionybei.

 8. nuomonė says:

  Įtaigus, geras klipas! Bet…
  iš esmės klaidingas, nes stovi ant klaidingo (klaidinančio) koncepcinio (jos kaip ir nėra) ir istorinio pagrindo. Tai pagal KOB du pagrindiniai, viską lemiantys prioritetai. Pritariu Vaidui Žemaičiui dėl istorijos pateikimo absurdiškumo ir amoralumo bei būtinumo koreguoti šį klipą.

 9. Sarmatas says:

  Nuomone, kiek galima tą patį reikšti. Negi nesuvokiam, kas tame paveikslėlyje pavaizduota? Nemata, kap žemaitis galvą kryžiuočiui nuima už doros naikinimą Lietuvoje?

 10. nuomonė says:

  Aš suprantu, kad lengviausia kritikuoti, nieko nedarant , negu kad ką gero padaryti. Aš tikrai labai vertinu tai, kas daroma ir padaryta. Aš tik šiandien užtikau tą tinklapį ir esu sužavėtas juo ir jo kūrėjais. Reikšdamas nuomonę, tikrai nenoriu sumenkinti ar įžeisti, noriu tik kad būtų geriau.
  Kartoju, klipas- puikus, labai reikalingas, bet … vis tik turėtų būti teisingas pagrindas.
  1. Lietuvos istorija prasidėjo žymiai anksčiau nei prieš 1000 metų.
  2. Prieš tūkstantį metų būtent prasidėjo degradacija ir faktinė Lietuvos okupacija, besitęsianti iki šiol.
  3. Okupantų įrankiais buvo Lietuvos kunigaikščiai (Mindaugas, Vytautas), siekę savo asmeninių tikslų, valdžios. Žalgirio mūšis nebebuvo kova už Lietuvą ir jos žmonės, o daugiau kova už valdžią. Kas buvo daroma, kuo buvo paversi lietuviai, žemaičiai po to paties Žalgirio mūšio?
  4. Reikėtų orientuotis į koncepcinius dalykus, pasaulėžiūrą, pasaulėjautą, apsprendžiančius žmoniškumo (dorovės) lygmenį ir gyvenimo būdą. Kažkam nukirsta galva ir plūstantis kraujas, nėra pats geriausias dorovingumo simbolis, manau.

 11. Sarmatas says:

  Na gi čia niekas nenori akcentuoti istorijos pradžios. Brunonui galvą nukirto, matyt, ne dėl gražių akių. Čia savotiškas įspėjimas besarmačiams. Čia aš taip įžvelgiu. Sarmatai remiasi protėvių išmintimi. Mirties bausmė suprantama, kaip kilnus poelgis, nes nužudytajam tokiu būdu užkertamas kelias nesąmonių darymui. Dorovė gerai, bet reikia nepamiršti esamų aplinkybių, sveikos mąstysenos. Reikia matyti visumą, o ne atskirai dorovę, darną, kraują ir t.t. Vedose nurodyti 6 atvejai, kai galima (kartais, net ir reikia) nužudyti žmogų (apie sutvėrimus nekalbu).

 12. Žiūrovas says:

  Geras kreipimasis į jaunimą, o dabar pasiūlymas jaunimui:
  http://www.tautosjaunimas.lt

 13. artas says:

  nuomonei:
  Klipe neįmanoma aprašyti visko išsamiai, tam net straipsnio mažai būtų. Negi nesuprantate pagrindinės minties, kad klipo tikslas parodyti žmonėms kas vyksta, kad jie pradėtų galvoti savo galva, o ne klausytų propagandos. 1000 metų paimta iš nesenai buvusio jubiliejaus (tik dėl jo), nes visi jį puikiai žino. Tai nėra joks akcentas, o tik klipo detalė. Žalgirio gi mūšis buvo laimėtas prieš Kryžiuočius krikščionis ir visai nesvarbu kokiais sumetimais, svarbu, kad tai Lietuvai padėjo ilgiau išlikti nekrikščioniška, tegu ir neilgam. Nereikia sumenkinti visko kas buvo, geriau pažiūrėkime kiekvienas į save ir paklauskime savęs:
  Ką gero Lietuvai padariau aš pats? – jei nieko, tai gal laikas imti ir pradėti daryti? Kad ir tiesiog nuo šiandienos?
  Smagu kad klipas visgi sukėlė kažkiek minčių, tegu ir ne visi suprato pagrindinę mintį, bet, visiems neįtiksi. Šiuo atveju tikslios datos nežino niekas, tai gal reikėjo visai nieko apie Lietuvą nerašyti? :)
  Nes prieš tai, ji net ne Lietuva vadinosi? :) Ir niekas nežino tiksliai, kada atsirado būtent Lietuvos pavadinimas. Todėl buvo pasinaudota oficialiais duomenimis.
  Su pagarba.

 14. artas says:

  Žiūrovui:
  Matau tik puslapio reklamą, bet nematau jokio pasiūlymo?

 15. artas says:

  visai kitas reikalas, ačiū psd :)
  Beje, klipas pataisytas, kas liečia jautrias datas :)

 16. Virgilijus says:

  Šaunuoliai, kad pataisėt filmuką. Tūkstančiai, o ne 1000 metų :)

 17. PostFactum says:

  gal galima butu visus tuos zhodzhius tekstiniu formatu ideti…?

  P.S.:atsiprashau uzh shveplavima, shiuo metu negaliu rashyti normaliai…

 18. arvydas says:

  Deja, teksto neišsaugojome, bet jūs pilnai galite sustabdyti klipą ir persirašyti tekstą.
  Nebūtina jį žiūrėti be sustojimo :)

 19. Pijus says:

  Palaikau, palaikau ir dziaugiuosi, kad pagaliau Lietuvoje prabudo musu proteviu didvyrisku sielu palikuonys. Esu nepaprastai suzavetas, kad net dziaugsmo asara istrysko, beziurint si filma. Labai lauktas zodis!
  Butu saunu, jeigu tai padare zemaiciai! Tai butu ne pirmas kartas, kai jie traukia purvuose besimaudancia „patenkinta“ Lietuva.
  Noreciau palinketi ir tolesnes kurybines sekmes sio filmo autoriams, taciau, prasau, nepamirskite ir toki svarbu dalyka, kad vertybiu skaleje auksciausia vieta uzima Zinojimas. Arba tu zinai arba ne. Mes gi turejome Zynius. Siandieninis issilavinimas Lietuvoje yra til tam, kad gauti diploma. Todel studentai net nieko nezino apie Zinojima, nes niekas ju nemoko kaip atskirti pagrindini dalyka nuo salutinio arba kaip atskirti mela nuo tiesos.
  Platinkime si puslapi! As asmeniskai rekomenduosiu ji kiekvienam savo draugui ir pazistamam!
  Slove SARMATIJAI!

 20. laurynas says:

  Pijui
  ne žemaičiai sukūrė filmuką, bet svarbu kitkas, kad yra Lietuvoje žmonių kuriems tai rūpi, kuriems svarbu
  kokia bus rytdienos Lietuva.
  Ir manau nereikia skirstytis į žemaičius aukštaičius ar dzūkus ar dar ką nors visi mes lietuviai ir turime ta atsiminti. Juk tokia nedidelė ta Lietuva, o vis dar skirstomės kiemais :)
  O Žinojimas labai svarbu, žinios tai jėga ir svarbiausia mano manymu žinoti savąją istoriją – tada be jokių pamokslų žmogus supranta kas gerai, o kas blogai. Tada jį sunku išmušti iš vėžių, jis gali nežinoti daugelio dalykų, bet jei žinos savo protėvių istoriją jam niekas neįteigs, kad parduoti sakysim žemę yra gerai, kad prekyba protėvių žemėmis gerai ir pan. Jis žinos, kad Lietuvos žemės turi likti lietuvių vaikams ir anūkams ir vaikaičiams ir kad ją reikia puoselėti ir saugoti.
  Pasikartosiu Žinios tai jėga, bet ne žinių ar faktų nuotrupos, kurias žmonės gauna dabar mokyklose.
  Šitą dalyką reikia aiškinti, kad žmonės suprastų įsisąmonintų, jog be žinių jais manipuliuojama, kaip norint, o jie to net nesupranta.

 21. Pijus says:

  Aciu uz atsakyma Laurynai. Sutinku su jumis, kad nereikia supriesinti vienus pries kitus, taciau islaikyti esama skirtuma yra butina. Zemaitija nera kiemas ir nesupykit, kad as jauciu simpatija zemaiciams. Man patinka ir aukstaiciai, ir dzukai, ir suvalkai, taciau mano dusiai yra mielesne Zematija.
  Ir manau cia nieko blogo ir baisaus nera. Bendrai paemus, sitame pasaulyje yra labai daug gero ir zmones tarpusavyje gali gyventi kartu spresdami isas pries zmonija iskilusias problemas. Bet yra vienas bet, kuris pavercia sita planeta pragaru. Tai zmogaus tipas, kurio ketinimai yra priesiski normaliu zmoniu ketinimams. Ju yra mazuma, bet sita mazuma uzsideda gerio kauke ir sitie normalus zmones patiki jais, nes tikrieji ju ketinimai yra slapti. Juos atpazinti yra labai sunku, nes gali suprasti tik pagal rezultatus. Taciau, kaip iprasta, tai jau buna paveluotai. Tai nera zmogus, kuris suklydo, bet tai yra zmogus, kuris privercia klysti kitus. Geranoriai zmones, net nenutuokia, kad gali egzistuoti toks ju antipodas. Bet, deja, taip yra. Tad nereikia bijoti, kad zemaitis nori buti zemaiciu, o aukstaitis aukstaiciu. Konflikta gali tarp ju iskelti tik nematoma trecioji puse, kuri veikia slaptai.

 22. artas says:

  Pijau,
  Žmogui visada mieliau tai, kas jam primena vaikystę, tai kur yra jo šaknys, tad pilnai suprantu jus, kai sakote kad jums mieliausia Žemaitija.
  Bet šiuo metu reikėtu pakilti virš to, nes pirmiausia mes esame Lietuvos piliečiai (pilies gynėjai) ir dabar iškilo pavojus mūsų visų bendrai Tėvynei, Žemaitijai, Aukštaitijai, Dzūkijai, Suvalkijai ir t.t.
  Jei dabar kiekvienas žiūrėsime tik savo kiemo – būsime sutraiškyti, neliks nei mūsų, nei kaimyno kiemo.
  Mes galime turėti savo savitumą, bet pirmiausia mes esame VISI lietuviai – pilies gynėjai. Ir ta pilis ne Žemaitija, ne Aukštaitija ir ne Suvalkija su Dzūkija. Ta pilis visa Lietuva.
  Kai tą atsiminsime visi – jokia trečioji pusė neturės kur įkišti savo snapo, nes neliks tarpo (pasiskirstymo).
  Juk tai tik geografiniai vienetai, o žmonės visi lietuviai, kurie turi tik Lietuvą.
  Tai mano asmeninė nuomonė, bet ji pasitvirtino jau daug kartų – kai tik pradedame skirstytis į tautybes, religines priklausomybes ar apskritai bet kokias priklausomybes pagal etnines grupes ir t.t., tuoj atsiranda geradėjai kurie skuba papilti žibalo į ugnį. Toliau tos ugnies kurstyti nebereikia, kursto patys dalyviai – svarbu pradėti.
  Todėl manau tik vienybė gali mus išgelbėti. Ir vienybė be jokių išlygų, bei pasiskirstymų pagal regionus. Nes matau kas vyksta, kai kuriuose visuomeniniuose judėjimuose, kur jie skaldomi iš vidaus paprastu būdu – pagal teritorinę priklausomybę – rajonus :)
  P.s. kai kalbu lietuviai, turiu galvoje Lietuvos piliečius – visus be išimties, neskirstant nei pagal kalbą, nei pagal tautybę. Prisiminkime, kad Vytauto gyvas palikimas Lietuvoje – totoriai, jie iki šiol gyvena su mumis, jie padėjo Lietuvai tuometiniuose karuose su kryžiuočiais. Todėl visus kam rūpi Lietuvos likimas vadinu lietuviais – Lietuvos piliečiais.

 23. Pijus says:

  Gerb. Artai, tikrai nepriestarauju tam, ka jus rasote. Siandieninio pavojaus akivaizdoje mes privalome veikti vieningai. Ir tikrai suprantu, kad Lietuvoje i finansine vergyste jau pakliuvo kiekvienas pilietis, nepriklausomai nuo to, kokia kalba jis kalba. Ir nera taip, kad as tik konstatuoju faktus ir pats nieko nedarau. Taip tikrai nera. As esu suinteresuotas Lietuvos zmoniu laisve, jos ateitimi ir jos gerove. Taip pat sutinku, kad turi buti atstatyta istorine tiesa apie Lietuvos praeiti ir atmestos visos falsifikacijos, kuriomis norima pagristi ta ar kita ideologine krypti. Todel ir domiuosi Sarmatijos istorija.

 24. seniukas says:

  Viskas labai TEISINGAI surašyta…..
  bet prie ko čia jaunimas???
  nesupratau:(

 25. komentaras says:

  Labai atsiprašau, tačiau nealiu susilaikyti neparašiusi kelių menkų pastabėlių. Tokio aukšto lygio filosofija ir įspūdingi tekstai turėtų būti sudėti ne į menkavertę power point’o prezentaciją, o bent iš minus dešimt skalės išlipantį viedeo filmuką. Visų antra, tokios aukštos filosofinės įžvalgos turėtų būti adresuojamos ne jaunimui, o vaikams nepraaugusiems ketverių metų ribos, mat vyresni gali prisigalvoti interpretacijų, kurių savo prezentacijoje nenorėjote pateikti – pvz., jos kūrėjai intensyviai rūko žolę. Visų trečia, siūlyčiau pakeisti „photoshop’o“ koliažo pradžiamokslio lygio nuotraukas, nes jos visą turinį verčia komišku ir žiūrovui siūlo susimąstyti – ar tik nebus kažkieno netikęs humoro jausmas…Galiausiai, kūrėjams derėtų pasvarstyti apie galimybę tokius netikėtus ir originalius tekstus užrašyti ant pergamento lapo (prašytina su angliuku) ir paslėpti savo asmeniniame archyve, kad daugiau tokios išmonės dienos šviesos nepamatytų.

  Su pagarba, jaunimas.

 26. simas says:

  komentarui>
  O gal jūs turite pasiūlyti ką nors geriau jaunime? Ar parašėte tik todėl, kad visgi šiuo menkaverčiu filmuku buvo pataikyta į dešimtuką ir jums vargšams net nėra ką argumentuotai atsakyti, išskyrus tai, kad išpeikti filmuko techninę pusę.
  Ten ir parašyta, kad filmuką darė mėgėjai, ko negalima pasakyti apie tekstus, todėl jei galite ką nors konkrečiai paneigti, tai taip ir padarykite, vietoj to, kad šaipytis.
  Juk patys iki šiol nieko nepadarėte išskyrus tai, kad gadinate orą ir bėgate į užsienius.
  Viskas ten teisybė pasirodo, tik ne visi ją sugeba garbingai priimti ir padaryti teisingas išvadas.

 27. senas kalvartas says:

  Žemaičiai paskutiniai Europoje buvo paklupdyti križynių,todel pas juos dar ilgai išliko garbe,Pagonių t.y. mūsų garbingų bočių šventoves,žyniai,padavimai,bet ten jų sostineje nusileido mūsų teisingo tikejimo naikintųjų ordos

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top