„Laisvo laikraščio“ redaktoriaus A.Drižiaus įkalinimo klausimą spręs septynių Aukščiausiojo teismo teisėjų kolegija

2015, 28 gegužės, 17:30 | kategorija Realybė | 2 komentarai | peržiūrų 276 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisGegužės 26 d. Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš: kolegijos pirmininko Gintaro Godos, Vytauto Piesliako ir pranešėjos Dalios Bajerčiūtės, priėmė nutartį, kuria nurodė, kad „Laisvo laikraščio“ redaktoriaus Aurimo Drižiaus skundą dėl įkalinimo bausmės už tai, kad parašė kelis straipsnius, spręs septynių AT teisėjų kolegija.

A.Drižius jau septintą kartą nuteistas už tai, kad „Laisvame laikraštyje“ aprašė, kaip buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Alvydas Sadeckas vadovavo „Mažeikių naftos“ privatizavimui, ir pateikė tai įrodančius dokumentus.

Nors dar 2009 m. teismas buvo uždraudęs A.Drižiui rašyti straipsnius, kuriuose A.Sadeckas būtų siejamas su AB „Mažeikių nafta“ ir jos privatizavimu, neva tai žeidžia A.Sadecko garbę ir orumą. Nors A.Drižius pateikė A.Sadecko deklaraciją, kurioje jis pats įrašė, kad buvo „Mažeikių naftos“ akcininkas, ir pats asmeniškai taisė įstatymų projektus, pagal kuriuos „Mažeikių nafta“ ir buvo privatizuota.

A.Drižius visą laiką įrodinėjo, kad A.Sadecko skundas teismui buvo melagingas, tačiau prokuratūra tik 2013 m., sulaukusi senaties termino, nurodė, kad jau suėjo senatis šiam nusikaltimui ištirti.

„Be to, atkreiptinas dėmesys, kad Alvydo Sadecko 2008-01-21 prevencinio ieškinio Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui, dėl kurio ir kreipėsi į prokuratūrą pareiškėjas A.Drižius, yra suėjęs apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminas, t.y. 5 metai nuo nusikalstamos veikos padarymo“, – nurodė prokurorė Kisinienė.

Lygiai taip pat prokuratūra elgėsi ir kitu atveju – laukė penkis metus, kol suėjo senatis, ir nekėlė bylos A.Sadeckui dėl melagingų parodymų ir kitoje byloje, iškeltoje LL žurnalistui V.Kabailai, nors jis ir pateikė nepaneigiamus įrodymus, kad teisme A.Sadeckas davė melagingus parodymus.

Tuo metu Vilniaus apylinkės ir apygardos teismų teisėjai net penkis kartus atmetė A.Drižiaus prašymą panaikinti minėtą cenzūrą išgalvotais motyvais, klastodami savo pačių nutartis, įrašydami melagingus duomenis, įstatymo ir Konstitucijos reikalavimus pavadindami „deklaracijomis“.

Galiausiai už paskutinius straipsnius teisėjas Petraitis nepagailėjo A.Drižiui 45 parų arešto. Šį nuosprendį patvirtino ir Vilniaus apygardos teismas.

Tačiau Aukščiausias teismas suabejojo, ar nuosprendis teisingas, todėl nusprendė šį klausimą svarstyti septynių LAT teisėjų kolegijoje.

„Teisėjų kolegijos nuomone, tinkamas baudžiamojo įstatymo (BK 245 straipsnis) pritaikymas
nagrinėjamoje byloje gali reikšti naują teisės normos aiškinimą teismų praktikoje, dėl to byla
perduotina nagrinėti išplėstinei septynių teisėjų kolegijai“, – tokį vienintelį sakinį įrašė AT teisėjai, nukopijavę visus kaltinimo ir gynybos argumentus.

Lietuvos aukščiausio teismo, 2015 m., gegužės 26 d., nutartis, Aurimo Drižiaus bylos klausimu (PDF)

šaltinis: laisvaslaikrastis.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. PP says:

    Gal areštą ir atšauks, bet visą kitą paliks kaip yra. Iki kito karto. Yra spaudimas iš aukštai. Drižių jau bandė nužudyti, nemanau, kad tai nebus pakartota.

  2. Laikas says:

    Neilgai liko visam sitam meslui.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top