Lenkija nepasiduoda turto reketui ir atšaukė Izraelio delegacijos vizitą į Varšuvą

2019, 18 gegužės, 22:19 | kategorija Ideologija | 7 komentarai | peržiūrų 570 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Protestas prieš JAV 447 įstatymą apibrėžiantį turto restituciją žydams

„Lenkija nutarė atšaukti Izraelio oficialių asmenų vizitą po to, kai Izraelio pusė paskutiniu momentu pakeitė delegacijos sudėtį, kas leidžia numatyti, kad derybas pirmiausiai norima sukoncentruoti į klausimus dėl turto restitucijos“, – rašoma Lenkijos URM pareiškime, paskelbtame ministerijos puslapyje.

Gegužės 13 dieną į Lenkiją turėjo atvykti oficiali Izraelio delegacija. Abi valstybės šiuo metu pergyvena santykių atšalimą.

To priežastimi tapo žydų siekis paversti lenkus „žydšaudžių tauta“, Holokausto kaltininkais ir reikalauti turto restitucijos, remiantis  pernai JAV priimtu įstatymu 447.

Stengdamasi įsiteikti JAV ir Izraeliui, Lenkija vasario 13 dieną Varšuvoje organizavo konferenciją, skirtą taikos ir saugumo Artimuosiuose Rytuose problemoms.

Šioje konferencijoje Lenkija eilinį kartą buvo apipilta purvu ir paniekinta. Amerikos kanalo MSNBC korespondentė Аndrea Mitchell, pristatydama JAV vice-prezidento Maiklo Penso vizitą į Lenkiją, pasakė, kad žydų sukilimas Varšuvos gete 1943 metais, buvo nukreiptas prieš „lenkų nacistinį režimą“.

Tuo skandalai nesibaigė, jų tęsinio autoriumi tapo Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu.

Jis pareiškė, jog karo metais „lenkai bendradarbiavo su naciais“.

Laikinai einantis Izraelio užsienio reikalų ministro pareigas Izraelis Kacas apkaltino visą lenkų tautą antisemitizmu.

Jis pareiškė, kad daugelis lenkų bendradarbiavo su nacistais ir naikino žydus holokausto metu.

„Antisemitizmas buvo įgimtas pas lenkus, prieš holokaustą, ir po holokausto … lenkai įsiurbė antisemitizmą su motinos pienu“, – pasakė Katzas.

Vasario 18 dieną turėjęs Izraelyje vykti Višegrado šalių vadovų susitikimas buvo atšauktas.

Gegužės 12 dieną Izraelio MIP pranešė apie Izraelio delegacijos, turėjusios gegužės 13 dieną vykti į Varšuvą, pakeitimą.

Delegacijos vadovu buvo paskirtas Izraelio socialinės lygybės ministerijos generalinis direktorius Avi Cohen-Scali.

Apie tai pranešė portalas„Times of Israel” ir informavo:

„Lenkija pirmadienį pareiškė, kad atšaukė Izraelio oficialių asmenų vizitą, kurie ketino kelti klausimą dėl žydų turto, užgrobto holokausto metu, restitucijos (sugrąžinimo arba kompensavimo), Varšuva laiko šį klausimą išspręstu“.

Portalas Radiopolska pažymi, kad Lenkijos URM veiksmų priežastis – Izraelio delegacijos sudėties pakeitimas, kuris nebuvo suderintas su lenkų puse.

Lenkijos URM nuomone, paskirtoss delegacijos pakeitimas reikštų derybų akcento pasikeitimą į žydų turto restitucijos klausimą pagal JAV įstatymą 447.

Komentuodama situaciją partijos „Tvarka ir teisingumas“ deputatė Joana Lichockaja pažymėjo, kad Lenkija – negali būti kokių nors kompensacijų reikalavimo objektu.

„Lenkija buvo vokiško ir rusiško barbariškumo auka, Lenkija prarado 6 milijonus savo piliečių, Lenkijos sostinė buvo sulyginta su žeme, buvo sunaikintas daugybės lenkų turtas.

Reikalauti kompensacijų vertėtų pas vokiečius ir, gali būti, pas rusus“, – pažymėjo deputatė.

Gegužės 11 dieną Varšuvoje vyko masinė akcija prieš JAV įstatymą 447. Apie tai išsamiau čia.

šaltinis: lebionka.blogspot.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Vytas says:

  Lenkai elgiasi teisingai. Jei praėjus 74 metams po karo žydai , kurių valstybės prieš 74 metus dar nebuvo, o ir valstybė sukurta užgrobiant palestiniečiams priklausančias žemes ( ir ne tik palestiniečiams) reiškia turtines pretenzijas, tai lenkai teisingai elgiasi, reikšdami ekonomines pretenzijas už žydų priglaudimą per 500 metų ir nesileisdami į kalbas apie jokias kompensacijas žydams už Antrojo Pasaulinio karo metais sunaikintą turtą. Reikia įvertinti ir tą žalą, kurią žydai padarė kitoms tautoms (tame tarpe ir Lietuvos) dalyvaudami tiesioginėje fašistinės Vokietijos valdžios struktūrų veikloje. O tokių buvo daugiau nei 100 tūkstančių. Kiek žydų dalyvavo NKVD gretose, duomenų neradau, bet Lietuvoje bent vienas (rodos, pavarde Dušanskis) dalyvavo Rainių skerdynėse. Bet Izraelis jo Lietuvai neišdavė ir neteisė už šį nusikaltimą. Manau, kad laikas baigti spekuliuoti praeitimi. N.Kozinsas yra pasakęs: „Istorija – tai didžiulė įspėjimo sistema.“ Ir Lietuvos valdžiai reikia mokytis skaityti šią „įspėjimo sistemą.“

 2. Robert says:

  OHO na ka laukiam ir mes panasiu reikalu is JAV-IZRAELIO sajungos, juk reikia nustekenti ne tik Lenkijos ekonomika bet ir galutinai suzlugdyti Lietuvos trupinius, tik skirtumas kad valdzia sleptu viska nuo paprastu pilieciu.

  Yra tokia nerasyta taisykle jei nepasako tai nereiskia kad meluoja, idomu pozicija busimu prezidentu i si rimta klausima.

 3. vidmantt says:

  jo lenkai zymiai pilietiskesni ,uz lietuvius ,musiskiai dar nepajege pasipriesinti ne i vienam is salies primetamam marazmui .tik suabejojau pirmo komentatoriaus teiginiu ,kad 100 000 zydu koloboravo su vokieciais ,nebent koloborantais laikomi ir tie ,kurie koncentracijos stovyklose dirbo prie peciu ir kiso i juos nuzudytu kaliniu kunus

 4. Toto to vidmantt says:

  Deja, bet Jūsų abejonė yra nepagrįsta. Dabar neprisimenu knygos autoriaus (jis tarp kitko , žydas) , kuris rašė, tad vermachte SS ir t.t. TARNAVO virš 150 t. žydų ir pusiau ž…, net pačioje reicho viršūnėje jų pakankamai daug buvo.

 5. Gintas says:

  Lenkai neiškrito iš bendro konteksto. Žydų turto prisireikė daugumai Europos tautų…

 6. Pestininkas says:

  Remiantis oficialiais žydų tirimais, vermachte dalivavo iki 16 tūkstančių žydų kraujo turinčių asmenų! Ir jiems leidžiama grįžti į Izraelį, kuo beja daugelis ir pasinaudojo! O jų „holokaustas“ tai amžinas biznis, jūs patys viską puikiai matote, jei reikia kokia šalį paveikti „valdovų“ naudai tai „žydų turto“ „arkliukas“ puikiai suveikia, ir Gojai pradeda didelę kaltę jausti prieš juos, užtat už tarybų nusikaltimus padarytus žydų kaltų nėra!? Taigi taip viskas iš metų į metus…..

 7. algirdas says:

  ŠAUNUOLIAI LENKAI , SĖKMĖS JIEMS

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top