Liaudies patirtis: Saugus ir greitas būdas pašalinti erkėms

2015, 7 gegužės, 20:35 | kategorija Sveikata | 20 komentarų | peržiūrų 39 680 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

fishki.net
Olga Nemec

paveikslėlis

Noriu pasidalinti savo erkių pašalinimo būdu.

Reikalas tame, kad, kaip atsargiai jūs ją (erkę) betrauktumėte, vis tiek išlieka tikimybė infekcijai patekti į kraują.

Aš labai jų bijau, ir kartą, pamačius TAI pas save ant kojos, buvo sugalvotas šis būdas. Aš kartą jau buvau aprašiusi jį komentaruose, o dabar pagalvojau, jog su fotografijomis bus aiškiau.

Imame plastikinį vienkartinį švirkštą

švirkštas

Nupjauname viršų, pageidautina kuo lygiau…

švirkštas

Turi gautis maždaug toks įtaisas:

švirkštas

Prispaudžiame prie odos su erke. Jei nėra gero „sukibimo“ galima patepti kremu arba blogiausiu palaižyti. Ne erkę, o švirkštą.

švirkštas

Dabar traukiame švirkšto stūmoklį į save. Erkė išlenda pati.

švirkštas

Ir medžiagos, šių gyvių suleistos po oda irgi iškyla į paviršių. Pageidautina ištraukos vietą sutepti kažkokiais antiseptikais. Spiritu, degtine blogiausiu atveju ir pan. Kalbant apie erkinį encefalitą – nuo jo ši priemonė neapsisaugos – tai virusinė liga, todėl grįžę namo kreipkitės pas gydytoją pasitikrinti. Tačiau toli gražu ne visos erkės yra apsikrėtusios, tad geriau ją pašalinti iškart, nei nešioti ant savęs iki nueinant pas gydytoją.

Jeigu principas suprantamas – tai nesant švirkšto, greituoju būdu galima pasinaudoti bet kokiu plonu vamzdeliu (pvz.: tušinuko korpusu – reikia „įčiulpti“ gyvį į vamzdelį, tik atsargiai, kad nepapultų į burną ir nepaspringtumėte. Reikėtų įdėti kokį filtrą – nosinę pvz, ar šiaip kokios medžiagos skiautę).

Na ir žinoma, jei ne visi – tai bent kai kurie žinote ką reiškia gydomosios „taurės“ ir kaip jos statomos.

Bet koks stiklinis butelis ar nedidelis indelis nuo majonezo tam gali tikti. Kaitiname degtuku ar žiebtuvėliu orą stikliniame inde, prispaudžiame prie to odos ploto, kur įsisiurbusi erkė ir laukiame 5 minutes.

Daugiausia kas gali nutikti – tai hematoma. Tačiau geriau jau mėlynė, nei infekcija. Būkite atsargūs!

Linkime draugiškos gamtos be erkių ir kitų nepatogumų.

infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 20

 1. Mindas says:

  paprasta ir efektyvu :)

 2. medetka says:

  Paprasčiausias būdas – SUIMTI ERKĖS PILVELĮ IR SUKTI Į VIENĄ PUSĘ TOL, KOL LENGVAI IŠSITRAUKS (sukti prieš laikrodžio rodyklę, kaip varžtą išsukant; į kitą pusę nebandžiau). Reikia tik smulkesnių pirštelių arba neaštraus pinceto (vet. parduotuvėse yra tam skirtų plastmasinių pincetų). Sužinojau būdą iš veterinarų. Daug kartų išbandyta ir visada lengvai pavyksta. Gauruotam šuneliui ar plaukuotoje žmogaus kūno vietoje joks vakuuminis būdas su švirkštais ar taurėmis nepadės.
  Bet variantas tikrai įdomus.
  IR DAR:
  1) erkės ir kt. siurbikai NEMĖGSTA LAVANDŲ KVAPO (net susintetinto, pvz. oro gaiviklių);
  2) erkės SUNKIAI ĮSIKIMBA Į PŪKUOTĄ PAVIRŠIŲ (pvz. velvetines kelnes, vilnones kojines ar blauzdines);
  3) VABZDŽIAI MĖGSTA GELTONĄ SPALVĄ (įsitikinau ne vieną kartą).

 3. Juozas says:

  Reikia pagaminti didelį švirkštą ir, kai tik erkė išeis iš namo Daukanto aikštėje, nedelsiant ją susiurbti.

 4. s says:

  Klausykit nebeskleiskit nesamoniu….. Kadangi erkinio encefalito viruso yra erkių seilių liaukose, jis perduodamas žmogui tučtuojau, kai tik erkė „įsisega“ ar prašliaužia odos paviršiumi ir ją įdreskia, todėl ankstyvas erkės ištraukimas neapsaugo nuo užsikrėtimo. Po kontakto virusas iškart patenka į odą.

 5. algimantas says:

  Man pats principas tai patiko – ištraukei, nusivalei, o sekančią dieną jau gali nueit pasitikrint dėl to encefalito ar Laimo ligos. Bet kuriuo atveju tą vabalėlį-gražiką-kraujasiurbį nešiot jokio reikalo tikrai nėra.

 6. as says:

  Na dar bereikia su tušinuku isiurbti tą erkę i burną :-D

 7. Juozai says:

  Tu nuostabus.

 8. Dom says:

  medetkos siūlomas būdas nėra geras, kadangi sukanti erkę, nutrūksta čiuptuvėliais įsisiurbusi galva ir tada jau sunkiai liekanas bus ištraukt…

 9. Teisutis says:

  Pasiūlytas būdas tikrai įdomus ir tikrai vertas ištyrimo. Tik kas darys tai?
  „S“ yra neteisi(us) dėl viruso – nereik bauginti žmonių. Ir taip jau skiepytojai
  pribauginę. Mūsų organizmas kovoja su patekusiu virusu. Ir jeigu imuninė stipri,
  tai tik įgysite natūralų imunitetą. O kad toji kova būtų sėkminga, svarbu, kad patekusių
  virusų kiekis būtų kuo mažesnis. Todėl skysčių nusiurbimas iš įkandimo vietos – logiškai teisinga idėja. O kas žadat erkes išsukinėti, tai daryti reik prieš laikrodžio rodyklę,
  nes erkės „įsigręžia“ laikrodžio rodyklės kryptimi. Bent jau taip visi interneto šaltiniai nurodo.

 10. Dalia says:

  Teisuti,o jūs nors kiek turite kompetencijos šioje srityje,kad galėtumėt daryti nuosprendį,kas teisus,o kas ne?S tikrai yra teisus.Mano mama dirbo visą gyvenimą dabartiniame Higienos centre ir eidavo per miškus,parkus rinkti erkių,kad nustatyti to regiono erkių užsikrėtimo paplitimą,kol galų gale,nežiūrint visų apsisaugojimo priemonių,kaip gydytoja pati užsikrėtė Laimo liga.Kaip žinom-skiepų nuo jos dar nėra.Sakė-geriau mane nušaukit,kokios kančios buvo su 40 laipsnių temperatūra.Aišku tai buvo prieš kokia 30 metų,kol susiprato gydanti gydytoja paskirti antibiotikus.Taip,organizmas kovoja su virusu,tik parodykit man,kurio imuninė apsauga yra stipri?Visi pavargę,geria vitaminus ir yra imlūs bet kokiai infekcijai ar virusui.Imuniteto prieš Laimo ligą neįgysi,tai visiška nesąmonė,o nuo encefalito -tik per skiepą.Virusas,kaip sako ponas S-žaibiškai patenka į kraują jau su seilėm erkės,kurios turi nuskausminančių medžiagų,dėl ko mes nejaučiam įsisiurbimo.O taip kaip tada su žaibiniu encefalitu,kai žmogus miršta per kelias valandas,pasireiškus simptomams?Vadinasi virusas negreitai patenka į kraują????Nekalbėkit nesąmonių ir nekritikuokit kitų,pasiskaitęs visagalį internetą.Reikia remtis praktika ir aišku,žiniom. Šaunuolis S.

 11. as says:

  budas idomus ir gan geras,o pakomentuoti kokia nesamone sugeba visi.saunuole autore kad rado laiko pasidalinti patirtimi ir rupinasi,kad ir tais kurie saiposi.

 12. as says:

  Ziurekit erke nepasprinkit ☺

 13. xx says:

  kam tiek vargti,jei erke infekuota visvien uzsikresi::)))

 14. gydytojas says:

  Budas logiskas.
  Jei erke pasisalina pati, jau gerai- reiskia, visa.
  Neigiamas vamzdelio slegis galimai kazkiek istraukia ir skysciu.
  Logiska butu nuplauti dezinfektantu,gausiai ir be trynimo, geriau veikianciu ir virusus ( vaistinese yra).
  Del traukimo pirstais/pincetu: PRIES laikrodi, zinau is teorijos ir praktikos.
  Erkinio encefalito virusas patenka i krauja greitai, bet tikimybe atvirkscia ekspozicijai- kuo trumpiau, tuo geriau.
  Laimo borelijoms dazniau reikia apie 2h.
  Svarbu: Lietuvoje erkinio encefalito inkubacija 21 d ( vadoveliai raso platesnes ribas), bent taip infektologai sako.
  Jei ikandus erkei po 3-5 dienu prasideda karsciavimas kaip gripo, nedelsdami kreipkites i medikus, jei iskart to nepadaret.
  Bukit saugus!

 15. gydytojas says:

  tikimybe ISVENGTI uzsikretimo atvirkscia ekspozicijai.
  Dovanokit, praleidau esmini zodi:)

 16. SUPER metrodas says:

  metodas SUPER. Gaila, kad mūsų aledaktarai tokius metodus sąmoningai nutyli

 17. Man nesigavo. says:

  Bandžiau tokiu būdu erkę ištraukti žmonai. Erkė neišlindo, o toje vietoje liko gerokas mėlynai raudonas „nasosas“. Tada paėmiau specialų pincetą (toks su spyruokle, vaistinėse yra pirkti) ir sugnybau prie pat galvos (erkę ne žmoną, nors žmona taip pat nusipelno tokio būdo) ir sukdamas prieš laikrodžio rodyklę (ko gero irgi burtas) lengvai ištraukiau visą nenutraukęs. Gal būt man nesigavo, gal kitiems geriau sekasi šis metodas.

 18. Ideali istorija kaip ir "Man nesigavo" says:

  Toks erkės ištraukimas „siurbimu“, matomai tėra tik kažkieno nepatikrinta TEORIJA arba noras patikrinti „sarmatininkų“ (skaitovų) naivumo lygį. Teoriškai lyg ir viskas gražu, tačiau praktiškai metodas visiškai bevertis. Na nebent erkė dar neįsisiurbusi arba dar tik prieš kelias sekundes bando siurbtis. Lygiai taip pat gavosi kaip ir komentatoriui „Man nesigavo“ – tokiu metodu traukiau savo žmonai erkę ir pasekmės tokios pačios: „nasosas“ ir teko šalinti erkę su spyruokliniu pincetu. Erkė buvo ištraukta be nutrūkimu, o žmona liko sveika nors buvo verta ir pasikankinti.

 19. Irmantas says:

  Su švirkštu, deja, erkės neišsitraukė ir mano vaikams, bet liko prisiurbimo žymės (nasosas). Šis metodas nesuveikė.

 20. Asta says:

  Po įsisiurbimo neverta niekur bėgti ir tikrinti kraujo. Tik po dviejų savaičių galima ištirti kraują. Bet, panašiai tuo pat metu, atsiranda ir pirmieji simptomai: karščiavimas, raumenų ir sąnarių skausmas, pykinimas. Antrai bangai būdingi sunkesnė šių simptomų išraiška, o tai jau rimta. Laimo ligą galima gydyti antibiotikais ir sėkmingai. Ko gero, dėl to nėra skiepo nuo Laimo viruso.
  Deja, Klaipėdoje jau per kiemą neįmanoma pereiti :( Daugiabučių kiemuose, teritorijos priklausančios savivaldybei, šienaujama kartą metuose ir tai, jei skambini ir reikalauji. Pragyvenau 51 metus nemačiusi erkių, o šiais metais įsisiurbė du kart. Deja, antras kartas lemtingas

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top