Lietuvos, pasaulio, valdymo struktūra, metodai, tikslai

2010, 27 gegužės, 19:01 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (46) | peržiūrų 55 119 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kas mus valdo ir kaip – kokiais metodais ir per ką?

Trumpai pasikartosiu apie tai, kas jau buvo rašyta apie valdžių pasidalijimą:
https://www.sarmatas.lt/04/koncepcija-ideologija-ir-mes/

Kaip jau buvo rašyta egzistuoja 5 valdžios struktūros, tai:

1. Konceptuali valdžia – savo prigimtimi autokratinė į kurią nepapulsi, kaip tautos išrinktasis.Ignoruoja „demokratines“ visuomenės procedūras, nematančias ir nenorinčias pripažinti jos autokratijos. Į ją papuolama tik turint pakankamai žinių ir pinigai tam neturi jokios reikšmės.

2.Ideologinė (politinė valdžia) – patraukliais masėms terminais išaiškina koncepciją
3.Įstatymų leidžiamoji valdžia – koncepcijos pagrindu kuria juridines normas
4.Vykdomoji valdžia – įgyvendina koncepciją struktūriniu ir nestruktūriniu valdymu
5.Kontroliuojančioji-teisminė valdžia – kontroliuoja „teisėtumo“ laikymąsi visuomenėje.

paveikslėlis

Kaip matome iš šios piramidės – konceptuali valdžia randasi pačioje viršūnėje ir tam, kad ten būti, ji turi visas žinias apie valdymą. Iš apibrėžimo „Aukščiausioji žynija“ galima suprasti, kad valdymas vyksta pasitelkus žinias (ne žiniuonius).

Konceptuali valdžia atpažįsta faktorius, vienaip, ar kitaip įtakojančius visuomenę, formuoja tikslų vektorius atsižvelgiant į tuos faktorius, bei formuoja valdymo koncepciją vystymosi tikslų pasiekimui.

Koncepcijos tėra tik dvi – siekianti darnos (dievo duota) ir egoistinė (svarbu aš, kiti lai sukasi, kaip išmano).

paveikslėlis

„Novus Ordo Seclorum“ verčiama, kaip – „Naujoji amžių tvarka“ arba „Naujoji pasaulio tvarka“

Ideologijų gali būti keletas ir paveikslėlyje aukščiau tai parodyta. Sakysim yra šalys X; Y; Z;

Valdymas sukoncentruotas geltoname trikampyje pažymėtame GP (globalus prediktorius). Iš ten nuleidžiama koncepcija, o ideologija tik atspindi ją įkūnydama koncepciją šiose šalyse. Ideologiją išaiškina „Elitas“ kuris ir vykdo valdymą tiesiogiai. Pavyzdžiui šalyje „X“ yra socializmas, „Y“ – kapitalizmas/krikščionybė, „Z“ – kapitalizmas/musulmonai. Visa tai permalama atsižvelgiant į vietos sąlygas, faktorius, kurie įtakoja visuomenę vienam, ar kitam veiksmui ir pateikiama tai pačiai visuomenei, jai priimtina forma.

Prie to prisideda žiniasklaida, televizija, spauda ir kitos informacijos priemonės. Štai taip vienos koncepcijos pagrindu gali būti sukurtos skirtingos ideologijos, maža to, net priešiškai nusiteikusios viena kitos atžvilgiu. Pavyzdžiui kapitalizmas ir komunizmas/socializmas. Bet kuriuo atveju iš to priešiškumo laimi tik viršūnė, gerai įsisavinusi principą „Skaldyk ir valdyk“. Juk pagal šias ideologijas gerai gyvena tik nedidelė grupelė žmonių, todėl nežiūrint į tai, kad jos lyg ir prieštarauja viena kitai, tačiau visiškai neprieštarauja egoistinei koncepcijai. Ant vieno dolerio banknoto parodytas realus pasaulio visuomenės organizacijos modelio simbolis – piramidė ir akis, kur akis reiškia matymą-žinojimą. Būtent per žinias ir jų pateikimo sklaidą, bei metodus vyksta valdymas.

Šiuo metu gyvename pagal Biblijinę koncepciją – kapitalizmo/judaizmo/krikščionybės ideologiją. Senovės Romoje atsirado Biblijos aiškintojai, kurie puikiai išmanė savo darbą, nes beveik 1900 metų krikščionybės įtaka tik didėjo. Biblija turėtų būti, kaip ir dievo duotas kelias, bet deja, dievo ten tik tiek, kad galima būtų išaiškinti masėms, jog šis pasaulis laikinas, turime atkentėti, bet po mirties atgimsime ir gyvensime pagal nuopelnus, užgyventus šiame gyvenime. Šis gyvenimas tik laikinas kelias, kur „kas dievo dievui, kas ciesoriaus ciesoriui“, arba „kenčiančiam dangus“, o kai kur ir dar geriau „tu skolinsi visiems, bet nesiskolinsi pats

Štai šis paskutinis dievo leidimas „išrinktajai tautai“ ir privedė mus visus, t.y. Lietuvą, bei visą pasaulį prie dabartinės būklės. Įdomiausia tai, kad Kristus kadaise užpykdė žydus išvartydamas jų pinigų keitimo ir skolinimo staliukus, kuriuos anie buvo pasistatę tiesiog šventykloje. Tuo metu Kristus į tokį palūkanų verslą žiūrėjo griežtai neigiamai. Įdomu, kodėl parašius Bibliją šis požiūris pasikeitė?

Na, bet, kaip sakoma nežinomi viešpaties keliai, jam matyt geriau žinoti. Ne apie tai kalba, o būtent apie biblijinę tiesą, kad palūkanas imti moralu ir netgi sveikintina, juk atliekama paslauga, už kurią galima imti atlygį.

Paviršutiniškai žvelgiant viskas lyg ir gerai, bet giliau jau klampu, o būtent tai, kad nesant tam tikros ideologijos, niekas nesiskolins tokių pasiutusių pinigų butui/namui/sklypui/ir t.t. Reiškia ir skolinimas ir skolinimasis pateikiami, kaip normalūs ir priimtini dalykai, be kurių tiesiog neįmanomas išgyvenimas šiandienėje visuomenėje.

Štai taip šią tiesą ir išaiškina ideologinė valdžia, o kadangi, skolinti gali toli gražu ne visi, o tik nedidelė išrinktųjų mažuma (nes vieni neturi ko skolinti – kitiems tas neleidžiama, sužlugdomi), likusiems belieka tik skolintis ir krauti kažkam dievo (ar Biblijos) pripažintas palūkanas (pelną).

Dabar jau galime atsakyti sau pagal kokią koncepciją gyvename, nes palūkanos gaunamos tada, kai individas, ar subjektas nori šiandien gauti tai, ko realiai dar neuždirbęs – tenka skolintis. Iš kur tas noras gauti šiandien tai, ko realiai gauti neturėtume – juk šiandien neturime tiek pinigų? – Vėlgi, žvilgtelėkime į antrą nuo viršaus skyrelį piramidėje „Finansinė oligarchija“. Štai ši grupė stengiasi, kad jūs išleistumėte daugiau, nei galite uždirbti – jus tada lengviau valdyti. Finansiškai priklausomi individas/šalis/organizacija/partija/ir t.t. vykdo visus kreditoriaus nurodymus, juos galima tampyti už virvučių.

Per visus įmanomus kanalus jums aiškinama, kad labai normalu skolintis ir vėliau atiduoti, žinoma nepamirštant procentų už paslaugas. Skleidžiama vartotojiškos visuomenės ideologija. Ir vietoje to, kad žmogus jaustų saiką, skaitytųsi su savomis galimybėmis – jis stačia galva griūna į banko glėbį, pamiršdamas senolių išmintį, kad „skola ne rona – neužgyja“.

Toks vartojimas naudingas tik kontroliuojančioms finansinėms struktūroms, tai jų sritis ir jų tikslas – primesti mums tokį gyvenimo būdą, kuris leistų lengviau mus kontroliuoti. Tai nestruktūrinis valdymas, kai žmogus ką nors daro todėl, kad visi taip daro, ir daryti tai laikoma normaliu, priimtinu reiškiniu. Paprastas pavyzdys mada – manau daugelis atsimenate, kad visai nesenai, o kai kur ir dabar, masiškai buvo/yra nešiojami skylėti džinsai. Tai laikoma gražiu rūbu, nors pasakykite sau atvirai, kada anksčiau skylėti drabužiai buvo laikomi gražiais? Tokie drabužiai buvo vadinami skudurais, kuo jie iš tiesų ir buvo, bet pasikeitus mados/ideologijos vėjams jie tapo priimtini ir net gražūs (nors tokiais niekada nebuvo). Šis tariamas grožis buvo įbruktas visuomenei, kaip šio laiko grožio etalonas, juk dar Hitlerio propagandos ministras Gebelsas yra pasakęs: „100 kartų pakartotas melas tampa tiesa“. Ir visuomenė „prarijo“ šį melą, ir skylėti džinsai tapo gražūs. Viskas labai paprasta, net primityvu, bet esant dabartinei ideologijai daugiau nieko ir nereikia. Pagrindinis vartotojiškos visuomenės variklis – noras patirti malonumą čia ir dabar, noras išsiskirti, ar drabužiais, ar mašina, ar poelgiais (pažiūrėkime į Gineso rekordų knygą), ar seksualine orientacija (homo paradai). Bet šis malonumas trumpalaikis.

Liūdniausia tai, kad tuose noruose nėra jokio turinio, jokios vertės. Jie užmaskuoja tikrąjį gyvenimo tikslą – laimę. Gyvenama pagal finansinės oligarchijos užduotus tikslus ir manoma, jog tai mūsų pačių pasirinktas kelias. Tai ne mūsų kelias. Tai klystkelis į kurį mus, aklus, įtraukė tie, kas mato ir žino gerai, bet sąmoningai daro taip, kaip naudinga tik jiems.

Arvydas Daunys

Iliustracijos paimtos iš KOB svetainės.
KOB lietuviškai – Visuomenės Saugumo Koncepcija

Susiję straipsniai:
Projektas ‘Derunkelizacija’
Konceptuali valdžia ir visuomenės saugumo koncepcija
Koncepcija, ideologija ir mes

Gerb. skaitytojai, dėl vietos stokos neįdedame viso straipsnio. Tęsinys pridėtas prikabintoje rinkmenoje PDF formatu, jį galite peržiūrėti nuspaudę žemiau esančią nuorodą.

  Lietuvos, pasaulio, valdymo struktūra-metodai-tikslai (346,8 KiB, 4 407 atsisiuntė)


Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 46

 1. zoot says:

  Puikiai Lietuviškai išdėstyta .Tinka netgi tiems kurie yra paveikti proamerikoniškos propagandos.Senai laukiau pan straipsnio.

 2. Alvydas says:

  pirmi zingsniai isdestantys esme ,sekantys zingsniai turetu buti pateikiami budai kaip kitaip butu galima veikti.Kaip visam sitam dumble kurti alternatyva.

 3. zoot says:

  Kas yra ar žmonės užmigo? Ar dominuojantys psichikos tipai neleidžia netgi tokio gatavo produkto įsisavinti.Kaip padidinti informacijos sklaidą?

 4. Kšištof says:

  Platinti, kalbėti apie tai – taip ir padidinsime ;-) Aš tą ir darau. Kalbų apie tai su visais, kai yra proga. Šiandien su pažistamais kalbėjau apie Biblija ir akį, kuri randasi virš piramidės. :-)

 5. egis says:

  http://files.mail.ru/RYPKPM pasiziurekit ilma juvinalnaya yusticia , nomeda ir kitos lt ponios ,geru zmoniu, interesus atstovauja ir antra karta bando pramust ta pati istatyma nepraejus nei pora menesiu skuba…

 6. zoot says:

  Reikia aiškios medžiagos kurią galima platinti ty gal kokio nors failo ar atprintinti kokias nuorodas ar kaip?

 7. Kšištof says:

  Mano manymu šitas straipsnis (pdf failas) ir yra aiški medžiaga. Bet koks platinimo būdas yra naudingas. Aš dažniausiai naudoju nuorodas. Galima ir atspausdint.

 8. Dovydas says:

  paprastiem žmonėm gan sunku tai suprast,tiesiog nekreips dėmesio,netikės arba sakys „ką padarysi?“ ,bet kažkuri dalis įkerta,geriau nei nieko,už mus kaip matome nieks nieko nepadarys,reikia patiem kovoti,ir mėginti priversti žmones mąstyt savo galva,uždavinėt klausymą „kodėl?“ ,nes jis yra stebuklingasis žinių žodelis

 9. v says:

  i6studijuokit Urantijos Knygą, daug ką suprasite, bet tik po kokių 2 metų…

 10. artas says:

  klausimas „v“:
  Kur gauti Urantijos knygą, kada ji parašyta, kas ta Urantija ir kas jos autorius?

 11. Kindziulis says:

  Visiems prabudusiems is gylaus sapno labai rekomenduoju http://www.levashov.info

 12. arvydas says:

  Labai jau čia pas Levašovą viskas susiję su mistika, atseit pažiūrėti gydomąjį seansą galima tik 10 kartų, po ko jis neteks gydomųjų galių.
  Išankstinis programavimas.

 13. Kindziulis says:

  Labai jau greit įvertinot ;)

 14. arvydas says:

  Greitai skaitome ir mokame atskirti reklamą,
  nuo tikro produkto :P

 15. Kindziulis says:

  Kai sistemoje nera tinkamu kodeku vargu ar pavyksta dekoduoti info.

 16. arvydas says:

  Gali būti, kai galvoje nėra įdėta svetima programa, tai tą svetimą info sunku dekoduoti taip, kaip norėtų jos autorius. Bet manau apsieisime be svetimų programų ir išankstinio programavimo.

 17. Kindziulis says:

  Ambiciju daugiau nei ugio todel ir gyvename (blaiviai mastydami ) ;)
  Tiesa sakant nezinau jusu ugio ir su ambicijomis truputi paskubejau

 18. Kindziulis says:

  Straipsnis paimtas is KOB, o saket, nenaudojat svetimu programu ;)

 19. artas says:

  Straipsnis nepaimtas iš niekur, paveikslėliai paimti iš KOB, bet aprašoma sistema egzistuoja realiai, mintis gali atmesti, ar priimti, o jūsų siūlomoje svetainėje tikrai vyksta išankstinis programavimas ir jo neatmesi, jau vien ką pasako tai, kad programa po 10 kartų panaudojimo neveiks. Esate auto-programuojamas ją peržiūrėti 10 kartų, bet ne daugiau, o galbūt ir ne mažiau. Toliau nesigilinau, nemačiau prasmės ir poreikio.

 20. Kindziulis says:

  Nereikia is baimes uzsiprogramuoti :) ten gydomieji video galima juos praleisti. Rekomenduoju video ar knygas paskaityti. As tikrai ne pries Jusu pateikta informacija. Ten tik rastumete dar daugiau naudingos infos.

 21. arvydas says:

  Kindziuliui >
  Nelabai kas čia kas ko bijo, jau nebėra ką prarasti, bet toje svetainėje ryški socializmo dvasia, jei nepastebėjote: http://www.levashov.info/Pictures/logo.jpg
  Arba pažvelgus pagrindinio puslapio apačioje kairėje pamatysite tą patį paveikslėlį, tik dar su Levašovo pavarde viršuje.
  Vienu žodžiu kiekvienas gali rinktis tai, kas jam patinka. Man asmeniškai nepatinka nei Levašovo metodai, nei jo ryškiai revanšistinė pasaulėžiūra.
  Jei jums Kindziuli ji prie širdies, ką gi, galiu jus suprasti, daugelis ilgisi SSSR laikų. Aš kartkartėmis irgi pasiilgstu, bet tai tik sentimentai, o ne proto išraiška.
  Nesakau, kad dabartiniais laikais geriau, bet atgal tikrai nesiveržiu – žiūriu į priekį…

 22. Kindziulis says:

  Žiuriu ir stebiuosi koks tamsta aklas. Atsiprašau, kad patrukdžiau.

 23. arvydas says:

  Ne aklas Kindziuli,
  SSSR herbą duotame paveikslėlyje įžiūriu puikiai,
  Jei jūs jo neįžiūrite, tai gal jūs pats aklas?

 24. Sarmatas says:

  Levašovas jau senokai iššifruotas rusų vedistų (Triochlebovas ir kt.). Jis tik iš išorės dedasi geriečiu, o tikrieji jo kėslai tamsūs, todėl su juo bendrauti nelabai kas nori iš tų rusiškų šviesiųjų žynių.

 25. Pijus says:

  Straipsnis labai idomus ir vertingas. Labai gili analize ir jame yra nurodytos priezastys del ko taip vyksta. Labai aciu Arvydui Dauniui uz si straipsni ir jo palyginimus, kaip tai vyksta Lietuvoje.
  Zmonija valdanti grupele yra tikrai pavojinga. Sitie zmones nera normalus, todel is ju gali tiketis bet kokiu netiketu katastrofu. Sita krize yra gerai suplanuotas dalykas. Mane stebina tik vienas dalykas: kaip galejo atsitikti taip, kad valstybes turedamos savo prezidentus, slaptasias tarnybas, nepastebejo, kad vienas privatus bankas, TVF ir Pasaulio bankas, skolina pinigus visoms pasaulio vyriausybem? Reiskia vienas privatus bankas ar ju tinklas yra turtingesnis, nei JAV vyriausybe, Rusijos vyriausybe, Ukrainos, Vengrijos, Italijos ir kt. vyriausybes – visas kartu paemus? Ar tai imanomas dalykas? JAV vyriausybe yra skolinga Federalinei Rezervu Sistemai 17 trilijonu doleriu (?!). Afrika – 290 milijardu doleriu, Vengrija – 25 milijardus doleriu ir t.t.
  Be abejones, i tai sunku patiketi, bet, deja, tai tiesa. Kazkas tures nugaleti. Arba sita grupele, arba zmonija. Ir jeigu nugales zmonija, tai as manau, kad jie nusipelne to, kad butu susodinti i kosmini laiva ir issiusti kur nors i menuli uz ju paciu pinigus.

 26. Kindziulis says:

  Apie visus yra prirašyta visokios netiesos. Kur tiesa sunku pasakyt. Pilna tiesos ir melo kokteilių 50/50 įvairių spalvų.

 27. Kindziulis says:

  Čia kiek suprantu KOB fanai komentuoja. Prisimenu, kai Petrovas gyvas būdamas ant tu vedistų važiavo, o kuo baigėsi pats pasiėmė lazdą žynio. Kaip tik po to netikėtai pasimirė.

 28. laurynas says:

  Kindziuliui:
  „Čia kiek suprantu KOB fanai komentuoja. Prisimenu, kai Petrovas gyvas būdamas ant tu vedistų važiavo, o kuo baigėsi pats pasiėmė lazdą žynio. Kaip tik po to netikėtai pasimirė“
  – Atrodo jau nebeturite ką pasakyti gerbiamasis, išskyrus tai, kas ir ką komentuoja. Jūsų vietoje geriau patylėčiau, nebent nežinote liaudies patarlės: „Tylėjimas auksas“, arba “ patylėk – sueisi už protingą“
  O jei turite ką pasakyti, tai šnekėkite iš esmės, jei galite paneigti – paneikite, jei galite argumentuoti – argumentuokite. Neverskite kitų skaityti savo tuščių išvedžiojimų.
  Perskaičiau visą straipsnį ir tikrai neradau už ko užsikabinti, viskas aprašyta glaustai ir aiškiai ir svarbiausia pilnai sutampa su tuo ką dabar matome vykstant. Visa tai žinojau ir anksčiau, bet šis straipsnis sudėliojo visą bendrą vaizdą. Dėkoju autoriui.
  Pagarbiai.

 29. Kindziulis says:

  Matau tamsta tik vienas jaučiasi protingas.

 30. Sarmatas says:

  Įdomu, ateis kada Lietuvoje metas, kai tos savimonės ir susireikšminimai kiek apmažės? Kas su jumis darosi, broliai ir sesės?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top