Lietuvos pavasaris – mūsų pasirinkimas!

2014, 16 gegužės, 8:31 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 457 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisLietuvos gamta, kupina nerimstančios gyvybės, pievų, upių, ežerų ir žalumos, nuostabių vaizdų, žadinančių mumyse dvasinį pakilimą ir suvokimą, kad tai ir yra mūsų Tėvynė – gyvena darniu ritmu.

Metai keičia metus, o pavasaris – pavasarį. Šalčio sukaustytą žemę švelniai glamonėja saulės spinduliai, taip ištirpdydami ledą. Maži upeliukai išauga į nesustabdomą srautą, lyg galingas sprogimas griaunantį visas užtvaras.

Mūsų gamtos raida panaši į lietuvių tautos istorinį virsmą. Didvyrių žygdarbiais paženklinta mūsų tautos istorija mums primena naikintą, tačiau visada atsitiesiančią mūsų tautą. Nei kryžiuočiai, nei caras, nei bolševikai nesulaužė mūsų stuburo. To nepavyks padaryti ir dabartiniams liberalams.

Vienas iš tokių pavasariškai sprogstančių srautų buvo didvyriškas Romo Kalantos poelgis, pažadinęs Lietuvos visuomenę. Tautinė dvasia, ilgus metus miegojusi bendraamžių sielose, prasiveržė į trumpą, tačiau itin galingą bangą, užgriuvusią Kauno gatves 1972 metų gegužę. Tai buvo tikras, ilgai miegojusios lietuviškos sąmonės pabudimas, kuriuo užpildyta ugnis ilgam šildė mūsų tėvų ir senelių širdis.

Prireikė kiek daugiau, nei 15-os metų tam, kad sulauktume valstybės vasaros, atnešusios mums nepriklausomybę. Tačiau jai praėjus, jau mūsų jaunesnei kartai, teko pamatyti tiek nepriklausomos valstybės rudenį, tiek ir šaltą žiemą. Dienas, kuomet dorą pakeitė valdžios palaikomi iškrypimai, kuomet lietuvių tauta buvo žeminama, o valstybė – pardavinėjama.

Istorija apsuko savo ratą. Pirmasis laisvės spindulėlis, lūžio taškas – 2008 metų kovo 11-oji, kai būrys jaunuolių nusprendė: GANA. Ir savo radikalia forma, ne mažiau radikalesne, nei Romo Kalantos, sujungė lietuvį su lietuviu, vieną būrelį su kitu bendraminčių būreliu. 2013 m. sistema bandė užgniaužti laisvės eitynes savo ledu. Tačiau lietuviškajam pavasariui tarus savo žodį, ledo luitai sistemoje neatlaikė, valdžiai nepavyko sustabdyti tautinės eisenos mūsų sostinėje.

Atgijusi lietuvių tautos valia ir noras išlikti parodė, kad visuomenė jau subrendo, ir tai patvirtina daugiau kaip 320 000 gyventojų parašų, surinktų siekiant inicijuoti referendumą, skirtą Lietuvos žemės išsaugojimui.

Valdančiųjų visaip stabdomi ir blokuojami Lietuvos piliečiai vis tiek pasiekė savo – parašai surinkti ir referendumas įvyks. Beliko paskutinė kliūtis – referendumas rengiamas vasarą – piliečiams labai nepatogiu metu. Tačiau lietuviai savo istorijoje patyrė dar ne tokių išbandymų. Mes atlaikėme juos visus, išlikome, ir naują iššūkį pasitinkame aukštai pakelta galva.

Mūsų Lietuvos pavasaris jau prasiveržė. Tiesa, kol kas dar negausia, vis dar sistemos ledų įkalinta srove. Ar ji virs galingu srautu, griaunančiu visas, mums pikta linkinčių suręstas užtvaras – priklauso nuo Tavęs, dabar skaitančio šiuos žodžius.

paveikslėlisBirželio 29 d. ateik į Pirmą Tautos Referendumą. Ir priimant sprendimą telydi Tave Romo Kalantos ir kitų mūsų didvyrių dvasia. Kad pasididžiuodamas kažkada galėtum pasakyti savo anūkams – „Aš tada balsavau už tai, kad jūs turėtumėte savo Tėvynę!“

Tomas Skorupskis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. artas says:

  Gerai Tomas parašė.
  Trumpai bet iš širdies.
  Už teisų reikalą stovime, už savo tėvus, vaikus ir būsiančias po mūsų kartas, kurios galbūt kažkada pasakys ačiū mums… Ir statys mus pavyzdžiu jau savo vaikams.

  Vien todėl verta išsaugoti tai, kas vadinama Tėvyne ir tai, kas vadinama Lietuvos piliečiais, kurie vieningai, nenulenkdami galvos, senas ir jaunas, kaunasi už savo ateitį.

 2. Stebetojas says:

  Valdžiažmogiai man skolingi vasaros sekmadienį.
  Nes koks oras bebūtų, į referendumą ateisiu!

 3. Mindaugas says:

  Šiaip i rinkimus nevaikštau. Tačiau i šį referendumą ateisiu.

 4. EglėEglė////\ says:

  Aš ir, į rinkimus neisiu, į referendumą ateisiu :)

 5. Stebetojas says:

  „Birželio 29 d. ateik į Pirmą Tautos Referendumą. Ir priimant sprendimą telydi Tave Romo Kalantos ir kitų mūsų didvyrių dvasia. Kad pasididžiuodamas kažkada galėtum pasakyti savo anūkams – „Aš tada balsavau už tai, kad jūs turėtumėte savo Tėvynę!“
  APGAILĖTINA.
  Kvepia sovietine ar dabartine valdžios propaganda.
  Daryti kažką, kad pasididžiuotum prieš anūkus?
  Kad tik jų būtų.
  Kad tik žemė liktų jiems.
  Na užteks mums proto suvokti reikalo svarbą!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top