- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Lietuvos pavasaris – mūsų pasirinkimas!

paveikslėlisLietuvos gamta, kupina nerimstančios gyvybės, pievų, upių, ežerų ir žalumos, nuostabių vaizdų, žadinančių mumyse dvasinį pakilimą ir suvokimą, kad tai ir yra mūsų Tėvynė – gyvena darniu ritmu.

Metai keičia metus, o pavasaris – pavasarį. Šalčio sukaustytą žemę švelniai glamonėja saulės spinduliai, taip ištirpdydami ledą. Maži upeliukai išauga į nesustabdomą srautą, lyg galingas sprogimas griaunantį visas užtvaras.

Mūsų gamtos raida panaši į lietuvių tautos istorinį virsmą. Didvyrių žygdarbiais paženklinta mūsų tautos istorija mums primena naikintą, tačiau visada atsitiesiančią mūsų tautą. Nei kryžiuočiai, nei caras, nei bolševikai nesulaužė mūsų stuburo. To nepavyks padaryti ir dabartiniams liberalams.

Vienas iš tokių pavasariškai sprogstančių srautų buvo didvyriškas Romo Kalantos poelgis, pažadinęs Lietuvos visuomenę. Tautinė dvasia, ilgus metus miegojusi bendraamžių sielose, prasiveržė į trumpą, tačiau itin galingą bangą, užgriuvusią Kauno gatves 1972 metų gegužę. Tai buvo tikras, ilgai miegojusios lietuviškos sąmonės pabudimas, kuriuo užpildyta ugnis ilgam šildė mūsų tėvų ir senelių širdis.

Prireikė kiek daugiau, nei 15-os metų tam, kad sulauktume valstybės vasaros, atnešusios mums nepriklausomybę. Tačiau jai praėjus, jau mūsų jaunesnei kartai, teko pamatyti tiek nepriklausomos valstybės rudenį, tiek ir šaltą žiemą. Dienas, kuomet dorą pakeitė valdžios palaikomi iškrypimai, kuomet lietuvių tauta buvo žeminama, o valstybė – pardavinėjama.

Istorija apsuko savo ratą. Pirmasis laisvės spindulėlis, lūžio taškas – 2008 metų kovo 11-oji, kai būrys jaunuolių nusprendė: GANA. Ir savo radikalia forma, ne mažiau radikalesne, nei Romo Kalantos, sujungė lietuvį su lietuviu, vieną būrelį su kitu bendraminčių būreliu. 2013 m. sistema bandė užgniaužti laisvės eitynes savo ledu. Tačiau lietuviškajam pavasariui tarus savo žodį, ledo luitai sistemoje neatlaikė, valdžiai nepavyko sustabdyti tautinės eisenos mūsų sostinėje.

Atgijusi lietuvių tautos valia ir noras išlikti parodė, kad visuomenė jau subrendo, ir tai patvirtina daugiau kaip 320 000 gyventojų parašų, surinktų siekiant inicijuoti referendumą, skirtą Lietuvos žemės išsaugojimui.

Valdančiųjų visaip stabdomi ir blokuojami Lietuvos piliečiai vis tiek pasiekė savo – parašai surinkti ir referendumas įvyks. Beliko paskutinė kliūtis – referendumas rengiamas vasarą – piliečiams labai nepatogiu metu. Tačiau lietuviai savo istorijoje patyrė dar ne tokių išbandymų. Mes atlaikėme juos visus, išlikome, ir naują iššūkį pasitinkame aukštai pakelta galva.

Mūsų Lietuvos pavasaris jau prasiveržė. Tiesa, kol kas dar negausia, vis dar sistemos ledų įkalinta srove. Ar ji virs galingu srautu, griaunančiu visas, mums pikta linkinčių suręstas užtvaras – priklauso nuo Tavęs, dabar skaitančio šiuos žodžius.

paveikslėlisBirželio 29 d. ateik į Pirmą Tautos Referendumą. Ir priimant sprendimą telydi Tave Romo Kalantos ir kitų mūsų didvyrių dvasia. Kad pasididžiuodamas kažkada galėtum pasakyti savo anūkams – „Aš tada balsavau už tai, kad jūs turėtumėte savo Tėvynę!“

Tomas Skorupskis