LR piliečių akcija Londone – „Už demokratiją Lietuvoje“

2014, 2 gegužės, 9:46 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 250 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisLR piliečiai Londone šį šeštadienį nuo 11:00 val. iki 14:00 val. kviečia akcijai prie LR ambasados “Už demokratiją Lietuvoje”. Tuo metu ambasadoje vyks renginys „Back To LT“ lankysis LR Prezidentė D. Grybauskaitė, užsienio reikalų ministras L. Linkevičius, ambasadorė A. Skaiskirytė-Liauškienė , ekonomistas G. Nausėda, delfi.lt redaktorė M. Garbačiauskaitė-Budrienė. Kam geriau negu jiems yra priminti apie demokratiją, laisvę, pagarbą kitokiai nuomonei, Konstitucijos laikymąsi, valstybingumą ir jo būtinas dedamąsias.

Tikriausiai sutiksite, kad demokratija tai nėra tik galimybė vieną kartą per keturis ar penkis metus būti apgautam ir dėl to iš esmės negalėti nieko padaryti, kai tavo gyvenimą reguliuoja mažumos, finansuojančios save iš biudžeto? Ypač kuomet čia pat Londone vis garsiau skamba referendumai: dėl Škotijos nepriklausomybės, dėl išstojimo iš ES. Ar mums reikia iš naujo susitarti, kur norime gyventi –  ar demokratijoje, o gal pagal dvigubus standartus? Ginti savo interesus jėga? Ar pažadai svetimai sąjungai(net jei tokie buvo) svarbiau už pažadus saviems žmonėms, su kuriais susitarta per Konstituciją ir pilietybę?

Renginio „Back To LT“ organizatoriai savo tikslus aprašo štai taip: „Projektas Backto.lt skirtas kviesti ir motyvuoti lietuvių jaunimą, gyvenantį ar studijuojantį užsienio šalyse, grįžti į Lietuvą ir pradėti savo darbo karjerą, kurti verslą, prisidėti prie socialinės gerovės stiprinimo.“

Akcijos organizatoriai norėtų atkreipti dėmesį, kad ekonominė gerovė galbūt ir ne pati svarbiausia. Naujas URM tyrimas atskleidė: Emigrantų elitas į Lietuvą nenori grįžti ne dėl ekonominių priežasčių. Elitui priklausantys emigrantai labiau akcentuoja prastą Lietuvos psichologinį klimatą, tolerancijos bei pagarbos žmogui trūkumą. Ši išvada rodo, kad žmonės nejaučia galimybės dalyvauti ir įtakoti valstybės raidos taip, kad jie tikėtų ja arba galėtų bent projektuoti permainas netolimoje ateityje.

Akcijos dalyviai nori atkreipti dėmesį į tai, kad 2012 rinkimai ambasadoje Londone pasiekė naujus betvarkės rekordus ir praktiškai buvo neteisėti. 2014 metų Kovą grupė piliečių, tarpe kurių buvo dauguma 2012 m. rinkimų stebėtojų, o taip pat kandidatas į Europos parlamentą, kreipėsi į LR ambasdos Londone vadovę A. Skaiskirytė-Liauškienė dėl rinkimų tvarkos ir pajėgumų užtikrinimo artėjančiuose rinkimuose. Buvo reikalaujama tiesiog laikyti visų įstatymų, užtikrinti, kad viso proceso metu dalyvautu įvairūs stebėtojai, o taip pat būtų daugiau balsavimo punktų, kaip per 2009m. rinkimus. 2012 metais eilėje balsuoti piliečiai laukė dvi ir daugiau valandų. Ambasadorė susirinkimo metu surinko e-pašto adresus, pažadėjo, kad informuos apie įvykių eigą. Tačiau šiandien(2014 balandžio 30d.), ambasadose jau dvi dienos vyksta balsavimas, o jokios informacijos, o kaip suprantame ir stebėtojų nėra, nors biuleteniai jau “vaikšto” per komisijos rankas ir neaišku kas kontroliuos jų apskaitą ir užtikrins sąžiningumą.

Akcija norima atkreipti dėmesį į signataro Algirdo Endriukaičio diskusiją, kurioje jis dėsto, kaip išformuojama nepriklausoma Lietuvos valstybė. Tai ir referendumo dėl lito draudimas ir jungtinio referendumo dėl žemės, referendumų barjero, žemės kasinėjimo sabotavimas išleidžiant papildomai 15 milijonų litų. Daugeliu atveju yra pažeidžiama Lietuvos Konstitucija ir įgalina piliečius ją ginti jau kitomis priemonėmis. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog Lietuvos vadovai klampina Lietuvą į sudėtingą padėtį, o karo grėsmės akivaizdoje sabotuoja žmonių lūkesčius į demokratiją ir teisingumą. Kas tuomet gins Lietuvą, jei žmonės apimti susipriešinimo, nevilties ir netikėjimo? Juk neprašoma daryti taip kaip mažuma ko nors nori – prašoma laikytis teisės aktų, kurie surašyti juodu ant balto ir neužsiimti akivaizdžiais sofizmais.

2012 m. Prezidentė D. Grybauskaitė lankė lietuvius Lemonte, Čikagoje, JAV. Garliavos įvykių kontekste didelis būrys piliečių išreiškė rimtą susirūpinimą, kuris iššaukė įkvepiantį atsaką mūmyse. Galbūt reikėtų pasekti pavyzdžiu, ir ginti LR Konstituciją objektyviais aspektais: Lietuva turi išlikti laisva ir nepriklausoma(žinoma glaudžiai bendradarbiaujanti), o svarbiausi klausimai turi būti sprendžiami referendumais, demokratiškai ir sąžiningai. Paprasta ar ne?

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Antanas says:

    Jau referendumai parode,kokia pas mus teisine ir demokratine valstybe.

  2. Joris says:

    Vietoje to, kad bėgti, kas yra lengviausia, iš skęstančio laivo, reikėjo pasilikti ir reikalauti iš valdžios realios galimybės dirbti ir gyventi Lietuvoje ir ne už įžeidžiantį atlyginimą, o už tokį, iš kurio reailai būtų galima pragyventi, kurti šeimą, namus, leisti vaikus į mokslus. VAldžia šituo aiškiai nesuinteresuota. Visa ta šimtatūkstantinė minia būtų galėjusi pakeisti padėtį Lietuvoje, bet… kai nėra sąmoningumo, tai ir rezultatai – vien gražūs šūkiai. Manau, kad reikalinga gelbėti dar pasilikusius. Jiems reikia pradėt mąstyti ir perimti iniciatyvą. Tik turėtų labai saugotis, kad šią iniciatyvą nepavogtų taip, kaip pavogė Ukrainoje.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top